Sayfa 3/13 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 97 madde; 17 - 24 arası.

Konu: 50.000 tl'ye hangi otomobili alırdınız....

Esas

Alıntı Originally Posted by baba_aselsanda Yazıyı Oku
    ya bu genç yaşta tosbağaya mı bindircen bizi yeşilköyde oturuyorum ben, beni sokağa almazlar A3 'e modifiye yapsak olmuyo mu? ooo hemde nasıl olurrr ama sonra satarken elde kalabilir yok abi orjinal olsun en iyisi... bu arada modifiye yapıcak olsamda seat leon'u yapardım ... yılan gibi olurdu heee
    yeşilköyde mahalle baskısı olur tabi
    bu durumda 50 bine fazla secenegın yok sıfır otomobil alacaksan....aldıgın da biraz donanımsız olur
    a3 bmw 1 den daha iyi bi tercih bence

Duhul
    Apr 2010
    İkamet
    KARŞIYAKA
    Gönderi
    114

Esas

Ben Alfa Romeo Giulietta'yı görmeden karar vermeyin derim. Türkiye'ye geçen hafta geldi sanırsam ve bu haftadan sonra ilk teslimatları yapılacak. Fiyatı da tam sizin istediğiniz gibi, base modeli 24000€ civarı olmalı. Bence o sınıfta a3 ve bmw1'den daha iyi bir seçim olur.

bu da internet sayfası: http://www.alfagiulietta.com.tr/Default2.aspx

selamlar

Schnella Guest

Esas

İllaki sıfır olmasın derseniz 2000 2002 arası E200 Kompressor düşünürdüm. Yukarıda bahsi geçen arabaların hepsi iyi güzel hoş lakin 2010 da 50 bin liraya alıp 2015'de 20-25 bin liraya satmayı göze alıcağnız araçlar.Mercedesler özellikle E serileri değer kayıplarının en düşük olduğu modellerdir. Sizi kesinlikle utandırmaz yedek parça usta vs yönünde dünyanın her yerinde geçerli olan araçlardır. 150 bin km'ye kadar gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. 1500 liraya 12 taksit sıralı lpg atarsınız yakıt derdinizde kalmaz.
    Değer kaybı olarak size şöyle örnek vereyim; 94 model E200'ler ( 16 yaşında) 15-23 bin lira arası gezinmektedirler.
    Ha illede sıfır derseniz gidin 1.4tsi bir passat alın kafanız rahat etsin
    Ama siz siz olun Alman&Japon menşe hariç araç bakmayın bile.
    Mesela rodos isimli arkadaşımız alfa demiş. Evet italyanlar çok güzel araba resmi çiziyorlar ama imal etmeye ve kullanmaya gelince işin rengi hiç öyle olmuyor. Euro ile sattıkları sıfır araçların ikinci elde edicekleri rakamı tahmin etmek çok kolaydır. Misal 25 bin yuro sıfır. 2 sene bindiniz yuroyu TL'ye çevirin ( kur hesabı değil, 25 bin yuroya aldıysanız iki sene sonra 25 bin liraya satarsınız şeklinde )
    satıcağınız ( alıcısı olursa tabiki) rakamı bulun.
    Siz gene kullanım amacınızı, bir arabadan beklentilerinizi yazın ben size yardımcı olmaya çalışayım.
    Hepinize saygılar&sevgiler...

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    Eskişehir
    Gönderi
    10,339

Esas

bir ara bende forumda araştırayım demiştim http://www.hisse.net/forum/showthrea...023&highlight=
    zaten kararım 2. el di ama yinede katılan arkadaşlara tekrar teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    5 yılda bir yenilemek kaydı ile
    sıfır alıp 5 yaşında değiştirmek yerine 5 yaşında 2. el alıp 10 yaşında tekrar 5 yaşındaki araçla değiştirmek sürekli yapacağımız.

elinizde nakit olsa veya aracınızı değiştirecek olsanız

Elinizdeki paranızı Sıfır araca yatırır sonraki masraflara da katlanırmısınız ?
    Yoksa yarı fiyatına 5 yaşında 2. el bir araç alıp sıfır araçla olan farkı bankaya yatırır beklermisiniz.

Oturdum hesap yaptım bana 2. el avantajlı geldi.(hele birde Borsacı olunca )
    O kadar parayı bir arabaya bağlamak hiç mantıklı gelmedi.

Sizin düşüncelerinizide almak istedim .

Ankete katılımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Aklıma takılan Soru işaretleri

sıfır ve 5 yaşındaki araçlar için
    sıfırı 30000 olan bir aracın 5 yaşındaki 2. elinin fiyatı (km.) az kullanılmış.
    Vergi sıfır ve 2.el
    Kasko sıfır ve 2.el
    Yıılık Yıpranma payı sıfır ve 2.el

Katılımlarınız için şimdiden Teşekkürler.
     Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Bende aynı fikirde olduğumdan ilk oyu kullandım Sn Bozok.
    Katılımınız için teşekkürler.

Sallama rakamlar ile oluşturduğum excel prg. ını aşağıda paylaşayım.

Gerçek rakamlara ulaşınca güncelleriz.

Esas

2008 bmw 3.20d var bende, 100 km de 8 lt harciyor,inanilmaz seri, şehir içinde bile kullanmak çok zevkli, bütçenize uyarsa pişman olmazsınız derim

Esas

Alıntı Originally Posted by Schnella Yazıyı Oku
    İllaki sıfır olmasın derseniz 2000 2002 arası E200 Kompressor düşünürdüm. Yukarıda bahsi geçen arabaların hepsi iyi güzel hoş lakin 2010 da 50 bin liraya alıp 2015'de 20-25 bin liraya satmayı göze alıcağnız araçlar.Mercedesler özellikle E serileri değer kayıplarının en düşük olduğu modellerdir. Sizi kesinlikle utandırmaz yedek parça usta vs yönünde dünyanın her yerinde geçerli olan araçlardır. 150 bin km'ye kadar gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. 1500 liraya 12 taksit sıralı lpg atarsınız yakıt derdinizde kalmaz.
    Değer kaybı olarak size şöyle örnek vereyim; 94 model E200'ler ( 16 yaşında) 15-23 bin lira arası gezinmektedirler.
    Ha illede sıfır derseniz gidin 1.4tsi bir passat alın kafanız rahat etsin
    Ama siz siz olun Alman&Japon menşe hariç araç bakmayın bile.
    Mesela rodos isimli arkadaşımız alfa demiş. Evet italyanlar çok güzel araba resmi çiziyorlar ama imal etmeye ve kullanmaya gelince işin rengi hiç öyle olmuyor. Euro ile sattıkları sıfır araçların ikinci elde edicekleri rakamı tahmin etmek çok kolaydır. Misal 25 bin yuro sıfır. 2 sene bindiniz yuroyu TL'ye çevirin ( kur hesabı değil, 25 bin yuroya aldıysanız iki sene sonra 25 bin liraya satarsınız şeklinde )
    satıcağınız ( alıcısı olursa tabiki) rakamı bulun.
    Siz gene kullanım amacınızı, bir arabadan beklentilerinizi yazın ben size yardımcı olmaya çalışayım.
    Hepinize saygılar&sevgiler...
    öncelikle teşekkür ederim yorumlarınız için....

bende alman ve japon üreticilerinden almak istiyorum... şimdi isteklerimi sıralayacağım o zaman 50 bin yetmez diyeceksiniz ondan korkuyorum

1) hatchback olmalı, tek kapı da olur...

2) az yakmalı çok kaçmalı...

3) dış görünüş çok önemli, arabaya binerken filan zevk almalıyım, bana keyif vermeli...

honca civiler var 1.8 ler.. sanırım 1.4 leride çıktı onların...o araba hakkında ne düşünüyosunuz ???

Esas

2. el volvo s60 (duz fites)

yatirim tavsiyesi deildir.

Esas

Alıntı Originally Posted by tosbaga Yazıyı Oku
    kesinlikle modifiye bir tosbağa alırdım

yurtdışında bir arkadaşım doğu almanyadan orijinal bir tosbağa buldu
    pembe renge boyattı.
    arka koltuklar atıldı.
    arka cam aracın rengiyle kapatıldı.
    arka camın olduğu yere eflatun renk veren flu gece lambası taktı.
    iki tane koca amfili hoparlörü arka koltukların yerine yerleştirdi.
    üstünü kürkle kapattı.
    bin marklık bir pionner müzik sistemi taktı.
    aracın kenarlarını çamurluklarını marşbiyellerini şişirdi.
    geniş tekerlek taktı.
    zaten porsche motoru vardı.(bazı modellerindemi hepsindemi porsche motoru kullanılıyor)
    vites kolunu el işlemeli çıkarılabilir demir yaptı.
    otoyolda ibreyi devirdiğine kaç kere şahit oldum.
    arka tampona iri bir bebek emziği taktı.
    boyanmış arka cama yasak olduğu halde telefon numarasını yazdı.
    gerçekten arabasına aşıktı.
    hatunlar sıraya girerdi görüşme ayarlayabilmek için..
    varın düşünün....

Sayfa 3/13 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •