Sayfa 1004/1004 İlkİlk ... 4504904954994100210031004
Arama sonucu : 8030 madde; 8,025 - 8,030 arası.

Konu: DENCM Denizli Cam Sanayii Ve Ticaret A.Ş.

1. Esas

Odas hissesine bakiyorum 5mio zarar aciklamis ama tas gibi duruyor ve yukseliste
    Ne dusunceli spekler var
    Bizimki burada cakildi kaldi nereye ptlaycak cok merak ediyorum)

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

2. Esas

Sn Ninja,

Cok guzel tespitleriniz var. Itibar puani da veremedim, baskasina verin diyor biraz da

Isin ozeti zaten yatirimlar... Ne zaman ki % 51 hakim hisse Pasabahce Cam Sanayi A.S nin altina gecti, o gunden bu yonadir bilancolarda bir yatirim harcamalari aldi basini gitti )

Simdi ortalama zeka olan insanlara da bu durum tuhaf kokmaya basladi tabi... Dogal olan da bu zaten.

Dolayisi ile bu kokunun sonunda ne cikacak onu merak ediyor herkes. Bunun su an icin tek yaniti ise; "sabir".

Gelelim baska bir konuya; Sisecam altinda olan ve hisseleri toplu gorunen bir sirketin hisse degerini kim Haziran 2010 - Subat 2011 tarihleri arasinda 5 lerden neredeyse 30 lu seviyelere goturecek? Bunu firma nasil olacak da izleyecek?

Denizli Cam in Sisecam sirketi oldugunu dahi bilmiyordum o yillarda ama bu hareket ilgimi cekti ve arastirinca biraz tuhafima gitti.

Ama o zamandan bu zamana 5 - 6 yil gecti ve hala o seviyelere gelmis degil. Sabir derken bunu kastediyorum. Bizler sadece skorboard da sayilari goruyoruz, ortada bir oyun varsa eger bunu izleyemiyoruz.

Ornegin simdi bi daha 30 lu seviyelere gidecek olsa? Gecmiste yasanmis bir ornek var ve kabak gibi grafikde duruyor. Bu insanlari nasil etkiler acaba?

Sirketin % 1 i yaklasik 192.000 usd civari oluyor. Ustelik bu % 1 dolasimdaki hisselerin % 2 sinden fazla oluyor yanilmiyorsam.

Bu oran benim dikkatimi cekiyor en cok

Not: Yatirim tavsiyesi degildir.

Saygilar.

Esas

Alıntı Originally Posted by ninja Yazıyı Oku
    İnsanın kızmaması, sinirlenmemesi mümkün değil. Ne oldu ona bakalım. Hisseye son 1 aydır muazzam bir baskı kuruldu. Borsa ciddi anlamda değer kazanırken hisse resmen ölü taklidi yapıyordu. Göstergeler sat vermiş herkes 12.30 -12.20 bandının ne tarafa kırılacağını takip ediyordu. Göstergeler geçen hafta biraz düzelmeye başladı ve çok değil 3 gün önce al verdi. Tamam şimdi yükseliş dalgasını yakaladık derken malı kucağa tekrar bıraktı zatı muhterem. Bu senaryonun benzeri 9 aylık bilançosu sonrasında 12,65 bölgesinde de yaşanmıştı. Herkes buranın geçileceğini beklerken hisse anlık 8,61 hariç 9,20 lerde dengelenebilmişti.

Son bir aylık baskının 9 aylığa göre daha iyi bir yıllık bilanço ve martta ki genel kuruldan sermaye artırım kararı çıkabileceğinden kaynaklandığını zannetmiştim. Halbuki bu baskının nedenini şu an tüm çıplaklığıyla öğrenmiş oluyoruz.

Kafamdaki soru işaretleri,

Acaba birileri bu bilgileri bizden (KY) önce öğrenip pozisyonunu ona göre ayarlamış mıdır?
    Bu tablo KYyi son olarak silkelemek ve tamamen tahtadan koparmak için mi yapılmıştır. Hacimli sert satış görüntüsü var.
    Kardeşim zarar dağları aştı daha ne ümit bağlıyorsunuz mesajı vererek büyük oranda sermaye artırımı veya birleşme haberi öncesi en son kartlarını mı oynuyorlar?
    Kaç yıldır baskı yapıyorsun bu kadar sığ tahtada daha malı toplayamadın mı? Yoksa amacın kottan çıkmak mı? Buda işe yaramazsa iflas mı açıklayacaksın?
    Bilançoya bakmadan yatırım yapmak çok ama çok tehlikeli değil mi? Sattığın hisseler(soda mıydı neydi) de bir işe yaramadı. Bilanço bu zarar rakamını ne zaman toplar? Eskiden max 2,5 milyon kar edebilmiş şirket 4 mü 5 yılda mı kar yazar?
    Bir Allahın kulu çıkıp da yahu bu ne yatırımı? Ben de hissedarım hangi makineyi yeniliyorsun? Daha ne kadar yenileyeceksin? Bunu neden böyle finanse ediyorsun demiyor? Diyemiyor? Benim hakkım korunuyor mu?
    Epi topu 19 milyon dolarlık şirkette yaşananlara bak. Paşabahçe arzı KY dökemediğiniz için mi gerçekleşmiyor?
    Hakim hissedarın Avrupalı ortağı, hani Avrupalı kültürü zihniyeti nerede? (şeffaflık, küçük ortakların korunması, vs)
    Senin derdin para kazanmak mı hisse sayını artırmak mı?
    Bilanço bu ivmeyi devam ettirirse 2017/03 bilançosunda 26 milyon mu zarar edecek? 2016/09 -6
    Ha bir de bu dünyanın bir de öbür tarafı yok mu?

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Paşabahçe gibi bir firmada bu işlerle uğraşıyorsa vay halimize

Esas

SAğolun sayın Captain7, sizde eskilerdensiniz biliyorum. Tabii ki sabır önemli. BUffet beğendiği şirketlerin zarar açıklamasını istermiş. Daha ucuzdan alabilmek için. Belki şu anki durum gelecek için bir fırsat, bilemiyoruz. Ancak alternatif yatırım araçlarının getirileri ile karşılaştırıldığında hissenin tercih sebebi olmadığı açık. Ben para kazanamıyorsam peki o nasıl para kazanıyor?

Fakat kısada yaklaşık 10.000 lotla bir haftadır baskı kuruyorlar. Bugün öğleden sonra 12.70 kademesinde 9300 küsür lot satış vardı mesela. Hep böyle yapıyor, öğleden sonra özellikle bu miktarda satış yazıyor ve hisse bu barajı nedense bir türlü geçemiyor. Üç gün öncede aynı barajı 12.95 te kurmuştu. Gerçekten satış yapmak isteyen böyle mi davranır? Dediğim gibi baskı kurmaya devam. Önemli olan işte bu oyunu neden oynadığını çözebilmek ve onu bozabilmek.

Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Esas

Benimkisi sahsen evlilige donustu Baska bir yere ilgim kaymaz oldu

Baglarimiz biraz daha guclendirdim. Zaten boyle planliyordum Ocak - Subat icin ama su 9,30 - 14 hareketini beklemiyordum o birazdik maliyet yukseltti ama saglik olsun.

Not. Yatirim tavsiyesi degildir.

6. Esas

Alıntı Originally Posted by captain7 Yazıyı Oku
    Benimkisi sahsen evlilige donustu Baska bir yere ilgim kaymaz oldu

Baglarimiz biraz daha guclendirdim. Zaten boyle planliyordum Ocak - Subat icin ama su 9,30 - 14 hareketini beklemiyordum o birazdik maliyet yukseltti ama saglik olsun.

Not. Yatirim tavsiyesi degildir.
    Aynen ben [emoji5]

Sent from my SM-E700F using Android mobile app

Sayfa 1004/1004 İlkİlk ... 4504904954994100210031004

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •