Sayfa 3/770 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 6157 madde; 17 - 24 arası.

Konu: EDIP-Edip Gayrimenkul Yatırım San. ve Tic. A.Ş.

Esas

sayın mirzaa teknik olarak benimde dikkatimi çekmişti.bir miktar almıştım.İnşallah beklentilerimiz gerçekleşir.

Esas

ve şu da bir gerçekki ilgi buralarda ne kadar az ise o hissedeki potansiyel tam tersi çok fazladır.çünkü dillenen ve ky nin pozisyon fazla aldığı senetler daha zor gider.

Duhul
    Aug 2010
    İkamet
    Balıkesir
    Gönderi
    276

Esas

kısa vadede 10 gün önce ........ fiyattan teknik olarak al verdi.henüz uzun vade alına yatmadı ama son üç günde iyi bir hacim ile iyi bir güç kanzandı.eğer iyi bir bilanço beklentisi varsaaa ???

mirzaa Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by catal57 Yazıyı Oku
    kısa vadede 10 gün önce ........ fiyattan teknik olarak al verdi.henüz uzun vade alına yatmadı ama son üç günde iyi bir hacim ile iyi bir güç kanzandı.eğer iyi bir bilanço beklentisi varsaaa ???
    evet iyi bir konsolide bilanço bekleniyor... buda önümüzdeki hafta içinde açıklanacak... hareket kaçınılmaz oldu artıkk

Esas

edip in bu hafta bedellisi var diye biliyorum.bedelli süreci 20 ağustosta başlıyor.ay sonuna kadar sonuçlanır.yatırım yapacak arkadaşlar bunu unutmasın.tşk

mirzaa Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by tunguz79 Yazıyı Oku
    edip in bu hafta bedellisi var diye biliyorum.bedelli süreci 20 ağustosta başlıyor.ay sonuna kadar sonuçlanır.yatırım yapacak arkadaşlar bunu unutmasın.tşk
    bedelli tarihi daha açıklanmadı benim kanaatimce 1-2 ayı bulur

mirzaa Guest

Thumbs up gözünüzü açın

Alıntı Originally Posted by mirzaa Yazıyı Oku
    daha milletin ilgisini çekememişş)

başka siteden alıntıdır:::::::::::

"edip gayrimenkul konsolide bilanço ile fitili ateşlenecektir".

Edip ....3.56 seviyesinden sizlerle paylaştığım senet de bugunki kapanışı 4.04 tl kısa vade beklentimiz 5.35 tl

edip.....imkb de orta ve uzun vadede.... Dudak ısırtacak senet....
    çanak formansyonu tamamlandıktan sonra, bu defa orta ve uzun vadeli beklenti oluşmaya başlayacaktır...
    Konsolide bilanco 26-27 ağustosta gelcektir.o bilanco da ist.212 karıda görülecektir.dolayısyle kar gelme olasılığı yüksek..
    ! Bence önemli olan rezisdans 2011 yılı sonunda teslim edilmesi ve faturanın iş bitiminde kesilip rezisdans karının/zararının
    ancak o zman belli olmasıdır.insaat 39 katlı insaat 12.kata henüz..!
    Dikkat .... Konsolide bilanço yatrımcılar için.daha önemlidir.!

Edip i gündeme alalı yaklaşık 2 ay oldu....işlem fiatı 3.56 idi şimdi işlem fiatı 4.04 peki yatırımcı gerçekten inandımı derseniz.? Onu bilemeyiz bizim amacımız bilgi paylaşımı...
    Inanan yatırımcı repo dan ve bono dan 3 yılda kazanacağını iki ay gibi bir sürede aldı...peki şimdi durum nedir..?
    Edip de gerçekten inanan yatırımcı bekliyor beklemelidir sat al a girmemelidir..ekran da al sat yaparak para kazanılmaz... Ancak yatırım mantığı ve hedef tesbitin de para kazanılınır.
    Edip de gecen hafta kademeci ve panik işlemler yapan lar vergi dairesine sunulan 6 aylık bilanço yu gördüğünde döküldü...çünki bilanço okumasını bilmiyorlar...

Diğer bir konu ortak satışı hergün 5000 ve ya 10 bin lot ortak satışı geldi...ama ne hikmet se ortak sattıkca senet yukarı gidiyor...
    Daha evvel uyardım sığ hisselere büyük oyuncular uğramaz diye... Ama şimdi senet sığ değil likit oldu...artık büyük yatırımcı gelir fonlar gelir hatta yabancı fonlar bile gelecektir...
    Senetde beklenti güçlüüüü....israrla yatırımcıyı uyarıyorum...dip seviyelerden uyarıyorum....ama yatırımcı pisikolojisi işte dipde bakar senet 3 kat yapınca yapışır...

şu an senet öyleki fitili ateşlenmeyi bekliyor...

çünki haftaya konsolide bilanço gelecek...şirketin vergi dairesine sunduğu bilançoda edip in ,zarar açıkladığını düşünen güya uyanıklar dökülenler ....bu defa açıklanan kar ı görünce gözlerine inanamayacaklar...
    Gelecek olan bilançoda beklentim 3 aylıkda açıkladığı 8.6 milyon tl kardan aşağı olmayacaktır...kısaca 8 ila 12 milyon arası bir beklenti mevcuttur...bu beklenti
    kısa vadeciler içindir...
    Orta ve uzun vade de.....
    2011 yılı sonunda teslim edilmesi ve faturanın iş bitiminde kesilip rezisdans karının/zararının
    ancak o zman belli olmasıdır.insaat 39 katlı insaat 12.kata henüz..!

"borsada beklenti alınır gerçekler satılır.."....
    Eklenmiş resmin önizlemesi
    edip edip edip

Bumerang Guest

Esas

sevgılı mırza. merhaba oncelıklı olarak hayırlı gunler dılıyorum.
    bu formun yazılarını okuduktan sonra soyle bır arastırma yaptım. Belkıde sızler bu hıssede uzun zamandır takıp ettıgınızden dolayı benım kafamda oluşmuş bır takım sorulara cevap olursunuz.
    son 3 aylık kap' a gonderılen haberlere baktıgım zaman
    01.05.2010 ile 20.08.2010 tarıhlerı arasında kı donemde
    İBRAHIM CELEBI: 265.000 LOT
    EMEL :138.000 LOT
    KENAN :110.000 LOT
    FEZA :50.000 LOT
    TOPLAMDA :563.000 LOT
    BU PAYTRONLAR TARAFINDAN SATILAN

KENAN : 84.000 LOT ALINAN

ŞİMDI ılk etapta bu patronlar satarken hısse alınırmı dıye dusundum. Ancak dıkkat cekıcı nokta şu.
    ONEMLI:
    HANGI PATRON SATTIYSA LOTUNU O GUNKU İŞLEM DEGERININ EN UST SEVIYESINDE VEYA BIR KADEME ALTTAN VERMIŞLER.
    yanı bu bence demek oluyorkı haberı olmadan yanı cıkartacakları rakamı bılmeden hangı patron olursa veya hangı yatırımcı olursa olsun spec harıcınde cıkartacakları rakamı bılemezler dıye dusunuyorum kı gun ıcı maxsımum fıyattan satsın. uc aylık perıyottada bu boyle arada sırada ıstısnalar var tabı.
    GELELIM 20.08.2010
    Ibrahım celebı 10.000 lot satmış ve kactan 3.80 ortalamasıyla kagıt o gun kaca gıttı 4.04
    ıste burası ılgınc
    1-patronların erllerınde toplamda kac lot vardır.
    2-bu sattıklarını yerıne kapta bır haber olmadıgına gore yerıne koymamışlar neden
    3-konsolıde bılancosu 13-15 mılyon arası derken 6 aylık konselıde olmayan eksı ıken nasıl olur dahıl edılecek başka neler varkı bu kadar kar edecek dıyelım.
    4-hangı aracı kurumlarıyla calışıyorlar patronlar alım satım ışlemlerını.
    bunlara cevap verebılırsen sevınırım.

Sayfa 3/770 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •