Sayfa 1/362 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 2889 madde; 1 - 8 arası.

Konu: DESA-Desa Deri

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Esas DESA-Desa Deri

Yeni başlık hayırlı ve bol kazançlı olsun.

Esas

hayırlı olsun yeni topiğimiz. bende cumartesi 7.28 de forum a ne yazılmış acaba olağan dışı bişeymi var demiştim. topiğimiz yenilenmiş yeni topiğimizle yeni rakamlara yelken açarız umarım

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,343

Esas

*desa deri'nin vergi dairesine sunduğu 6 aylık dönem zararı 3.562.662 tl

(16/08/2010 - 16:49:16)

Esas

Alıntı Originally Posted by SİRİUS Yazıyı Oku
    *desa deri'nin vergi dairesine sunduğu 6 aylık dönem zararı 3.562.662 tl

(16/08/2010 - 16:49:16)
    bu şirkete ne oluyo derim 1.750.000 tl karı ne yaparak elde ediyo.
    desa 3.800.000 civarı zararı ne yaparak elde ediyo. Bişeyler yanlış.

Esas

Alıntı Originally Posted by tcover13 Yazıyı Oku
    bu şirkete ne oluyo derim 1.750.000 tl karı ne yaparak elde ediyo.
    desa 3.800.000 civarı zararı ne yaparak elde ediyo. Bişeyler yanlış.
    Yanlış ata oynuyorsun diye uyarmıştım....

Esas

Alıntı Originally Posted by mcman Yazıyı Oku
    yanlış ata oynamadım. Atımla oynadılar. Bu hissenin sermyesi ne kadar piyasa değeri ne kadar. bu bile bu hisse de pozisyon almak için oldukça mantıklı bir sebep. ayrıca ben bu hisse de 2004 yılından beri varım ve bu hisse 2008 yılına kadar güzel karlar elde etti, uluslararası olma yolunda çeşitli adımlar attı, falan filan ama hisse değeri olarak hiç bir zaman hak ettiği değere ulaşmadı.

ama bu zararı görünce tekrar düşünmeye başladım hisse değiştirmeyi. Bu arada derim in fiyatı alınması risksiz yerlere geldi. takas taki olay olmasa hiç durmam derime pozisyonlanırım. Hem derim e gelirsem dengeleri sarsarım
    Son düzenleme : tcover13; 17-08-2010 saat: 10:26.

Esas

Alıntı Originally Posted by mcman Yazıyı Oku
    Faaliyet giderleri (pazarlama,satış, dağıtım giderleri) olması gerekenden yüksek görünüyor. Diğer taraftan brüt kar marjı en az %50 olması gerekir (700 TL'ye çanta satıyor) ama %25 sanki moda değil sanayi şirketi. Maalesef sahibi iyi niyetli değil şirket kötü yönetiliyor , küçük ortaklara burada ekmek yok. Vergi memurları stokları ve faaliyet giderlerini karıştırsa başı derde girer.

Esas

Alıntı Originally Posted by tcover13 Yazıyı Oku
    yanlış ata oynamadım. Atımla oynadılar. Bu hissenin sermyesi ne kadar piyasa değeri ne kadar. bu bile bu hisse de pozisyon almak için oldukça mantıklı bir sebep. ayrıca ben bu hisse de 2004 yılından beri varım ve bu hisse 2008 yılına kadar güzel karlar elde etti, uluslararası olma yolunda çeşitli adımlar attı, falan filan ama hisse değeri olarak hiç bir zaman hak ettiği değere ulaşmadı.

ama bu zararı görünce tekrar düşünmeye başladım hisse değiştirmeyi. Bu arada derim in fiyatı alınması risksiz yerlere geldi. takas taki olay olmasa hiç durmam derime pozisyonlanırım. Hem derim e gelirsem dengeleri sarsarım
    orta ölçekli bir kysin sanırım, elini çabuk tutman gerekebilir, en az 1 seanslık sert tepki olmalı %30 düştü

Sayfa 1/362 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •