Sayfa 2/45 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 354 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Varant Nedir ?

dünya06 Guest

Esas

bencede tam bir soygun buna gireceginize hiç yoktan gözaltı pazarından kagıt alın daha iyi hiç yoktan onu istediğin zaman satabiliyorsun . bunda paran sıfırlanması var ve istediğin zaman satamıyorsun .spekler aptalmı niye seni beni zengin etsinler onlar bilmiyormu kaç kişinin kaç liradan varant aldıklarını pehhh . bunun yerine git las vegasta kumar oyna hiç yoktan şansını sen belirlemiş olursun spekler değil . soygunun daniskası . alanda olurmu derseniz burası türkiyede parasını çöpe atacak adam coktur . ha şu var aralıkta ilk başta milleti iştahlandırmak için yogun bir kar verdirirlerki bir dahaki vadeye millet daha çok bulaşsın diye mesela ben spek olsam aralıkta %100 varant karı veririrm daha sonraki vadede nasılsa bir sürü kuzu oltaya takılır bizde alalım bizde ucalım diye o zamanda hepsinin parasını elinden alırım .sonra o kazandığım paraylada kendime güzel bir yalı alırım

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    106

Esas

Alıntı Originally Posted by dünya06 Yazıyı Oku
    bencede tam bir soygun buna gireceginize hiç yoktan gözaltı pazarından kagıt alın daha iyi hiç yoktan onu istediğin zaman satabiliyorsun . bunda paran sıfırlanması var ve istediğin zaman satamıyorsun .spekler aptalmı niye seni beni zengin etsinler onlar bilmiyormu kaç kişinin kaç liradan varant aldıklarını pehhh . bunun yerine git las vegasta kumar oyna hiç yoktan şansını sen belirlemiş olursun spekler değil . soygunun daniskası . alanda olurmu derseniz burası türkiyede parasını çöpe atacak adam coktur . ha şu var aralıkta ilk başta milleti iştahlandırmak için yogun bir kar verdirirlerki bir dahaki vadeye millet daha çok bulaşsın diye mesela ben spek olsam aralıkta %100 varant karı veririrm daha sonraki vadede nasılsa bir sürü kuzu oltaya takılır bizde alalım bizde ucalım diye o zamanda hepsinin parasını elinden alırım .sonra o kazandığım paraylada kendime güzel bir yalı alırım
    nasil %100 varant kari verecekler ben anlamadim yukselse satis varanti alanlar sifirlayacak dusse alim varanti alanlar ortada kalinca zaten time value dan sadece kasa kazanacak.Varant belki degerlendirilebilecek bir estruman olabilir alis saris fiyatlari ve varant fiyatlari daha uygun olursa(opsiyonu tercih ederim) ama bu sartlarda asla kullanilmamali bana gore dogru duzgun yapsinlar milleti soymayi dusunene kadar girelim

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,394

Esas

opsiyon daha güzeldi.

ama kontrol edecek mekanizma yoktu.

yani halk deyimiyle yemedi.

şimdi varant yaptılar, kasa kazanacak elbette kaybedenler çok olacak....

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,879
    Blog Yazıları
    3

Esas

benim tahminim yabancının hisseden çıkamayıp nasıl parayı kurtarırız diye düşünürken icat ettikleri muhtemelende küçük yatırımcının parasını kaybedeceği bişey...

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Esas

Varant piyasasında spekülatör yok, piyasa yapıcı var ve dar sayılacak bir aralıkta alış ve satış emirleri yığılı duruyor.

Ayrıca varantları istediğiniz an satabilirsiniz.

Piyasa hakkında fazla bilginiz olmadan kesin ifadeler kullanmayın. Sizin yazdığınızı bir kişi bile doğru sanırsa kötülük etmiş olursunuz.

dünya06 Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by Red Kit Yazıyı Oku
    Varant piyasasında spekülatör yok, piyasa yapıcı var ve dar sayılacak bir aralıkta alış ve satış emirleri yığılı duruyor.

Ayrıca varantları istediğiniz an satabilirsiniz.

Piyasa hakkında fazla bilginiz olmadan kesin ifadeler kullanmayın. Sizin yazdığınızı bir kişi bile doğru sanırsa kötülük etmiş olursunuz.
    sayın redkit teşekkür ederim acıklamalarınız için. diyelimki zamanı gelmeden satmak istedim kaybım oluyormu ana para koruması gibi bir durum yok sanırsam .

Duhul
    Dec 2005
    İkamet
    Kırklareli
    Gönderi
    3,789

Esas

sayın redkit teşekkür ederim acıklamalarınız için. diyelimki zamanı gelmeden satmak istedim kaybım oluyormu ana para koruması gibi bir durum yok sanırsam .
    Ana para koruması yok, yalnız piyasa yapıcısı dayanak varlığın fiyatına göre alım ve satım kotasyonları giriyor. Dolayısı ile dayanak varlığın hareket yönüne göre (düşüş veya çıkış beklentinize göre) alım veya satım varantı alabilir, istediğiniz zaman da satabilirsiniz.

Duhul
    Dec 2005
    İkamet
    Kırklareli
    Gönderi
    3,789

Esas

Dayanak varlık, alım varantı ve satım varantının bugünkü değişimleri.

Uploaded with ImageShack.us

Sayfa 2/45 İlkİlk 123412 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •