Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 12 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Ücretli Öğretmen ve kadro sıkıntısı...

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    Sokaklarda!!!
    Gönderi
    4,316
    Blog Yazıları
    2

Esas Ücretli Öğretmen ve kadro sıkıntısı...

Çalıştığım okulun(Ki şu anda orada vekil müdürüm) 16 norm kadrosu olmasına rağmen 4 tanesi dolu.(Yani sadece çeyreği).6 tane ücretli öğretmen var ve tek birinin eğitim formasyonu almışlığı yok.Neredeyse hepsi(biri hariç) iki yıllık mezunu.

Gerçekten çok sıkıntılı...

Esas

peki onca yıllık emeğin karsılığı nolacak? Bılmedığınınz konulara yorum yapmanız hos olmamıs.bende ev gecindiriyorum ve atamam olmadığı için eve gelmeden baska ise gidiyorum ve 3 5 kurus kazancaz diye burada zenginlik hayalleri kuruyorum.lütfen yorum yaparken kırıcı olmayın,saygılar

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    Sokaklarda!!!
    Gönderi
    4,316
    Blog Yazıları
    2

Esas

Alıntı Originally Posted by mgetirel Yazıyı Oku
    peki onca yıllık emeğin karsılığı nolacak? Bılmedığınınz konulara yorum yapmanız hos olmamıs.bende ev gecindiriyorum ve atamam olmadığı için eve gelmeden baska ise gidiyorum ve 3 5 kurus kazancaz diye burada zenginlik hayalleri kuruyorum.lütfen yorum yaparken kırıcı olmayın,saygılar
    Bu öğretmenlikte 6. yılım.İlk olarak Ağrı/Doğubayazıt'ta sözleşmeli başladım.2005'de.2006'da Ardahan / Göle/ Çobanköy'e kadromu verdiler.Daha sonra bu yere(Yunak - Sülüklü) tayinim çıktı.Zorunlu hizmet yeni bitti.Biraz süründük anlayacağınız.

Çok sıkıntılı gerçekten.Şu anda iki kişi var mesela.Yazın Turim işletmelerinde(otel) çalışmış ve garsonluk yapmışlar.Şİmdi ücretli çalışıyorlar.Her şeyi baştan öğretmek ve onların yerine yapmak bir yana,öğrencilerle yaşanılan sıkıntılar öbür yana...

Duyarlılığınız için teşekkür ederim.

İyi geceler ve bol kazançlar...
    Son düzenleme : Cezve; 24-10-2010 saat: 21:50.

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    19,321
    Blog Yazıları
    45

Esas

Alıntı Originally Posted by Cezve Yazıyı Oku
    Çalıştığım okulun(Ki şu anda orada vekil müdürüm) 16 norm kadrosu olmasına rağmen 4 tanesi dolu.(Yani sadece çeyreği).6 tane ücretli öğretmen var ve tek birinin eğitim formasyonu almışlığı yok.Neredeyse hepsi(biri hariç) iki yıllık mezunu.

Gerçekten çok sıkıntılı...
    Konunuz hayırlı olsun müdürüm.
    İşiniz zor, kolay gelsin.

Duhul
    Dec 2010
    İkamet
    en güzel şehir
    Gönderi
    77

Esas

başta bu hükümet olduktan sonra eğitim hikaye kimse bana ilerliyoruz demesin, güya en fazla bütçe eğitime ayrılıyormuş; ayrılıyorda ne oluyor o kadar öğretmen açıkta beklerken formasyonu olmayan 2 yıllıklara ülkenin geleceğini çarçur et diyorsun; Güçlü bir eğitim politikamız yok ,günü kurtarmanın peşindeyiz , tabi normal marangoz haneninbaşına aşçıyı koyarsan bu olur, avukat olan nimet çubukçu ne anlar milli eğitimden milli politikalardan...Eğitim şart

Esas

Alıntı Originally Posted by AQ123 Yazıyı Oku
    başta bu hükümet olduktan sonra eğitim hikaye kimse bana ilerliyoruz demesin, güya en fazla bütçe eğitime ayrılıyormuş; ayrılıyorda ne oluyor o kadar öğretmen açıkta beklerken formasyonu olmayan 2 yıllıklara ülkenin geleceğini çarçur et diyorsun; Güçlü bir eğitim politikamız yok ,günü kurtarmanın peşindeyiz , tabi normal marangoz haneninbaşına aşçıyı koyarsan bu olur, avukat olan nimet çubukçu ne anlar milli eğitimden milli politikalardan...Eğitim şart
    tüm görüşlerine katılmakla beraber sorun sadece bu hükümetin değil öncekilerinde kabahatlari büyük... hatırlarsanız bi ara 4 yıllık mezunlar sınıf öğretmeni oldu... son 40 yıldır eğitim politikası sakat zaten kardeşim. suçlu olarak bir kişiyi ya da hükümeti göstermek yanlış. sorarım size hangi milli eğitim bakanı öğretmen kökenli?

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    Sokaklarda!!!
    Gönderi
    4,316
    Blog Yazıları
    2

Esas

Alıntı Originally Posted by ENGİN03 Yazıyı Oku
    tüm görüşlerine katılmakla beraber sorun sadece bu hükümetin değil öncekilerinde kabahatlari büyük... hatırlarsanız bi ara 4 yıllık mezunlar sınıf öğretmeni oldu... son 40 yıldır eğitim politikası sakat zaten kardeşim. suçlu olarak bir kişiyi ya da hükümeti göstermek yanlış. sorarım size hangi milli eğitim bakanı öğretmen kökenli?
    Bu duyduğum en mantıksız laf. Tamam,bakan eğitimci olsa belki daha iyi olur da... Milli Eğitim Bakanlığında kaç tane 'müsteşar,daire başkanı,müdür' var ? Hiç araştırdınız mı? Bakanlığın merkezdeki Arge biriminde ve ildeki uzantılarında kaç personel çalışıyor biliyor musunuz?Onlar ne iş yaparlar?

Esas

Alıntı Originally Posted by Cezve Yazıyı Oku
    Bu öğretmenlikte 6. yılım.İlk olarak Ağrı/Doğubayazıt'ta sözleşmeli başladım.2005'de.2006'da Ardahan / Göle/ Çobanköy'e kadromu verdiler.Daha sonra bu yere(Yunak - Sülüklü) tayinim çıktı.Zorunlu hizmet yeni bitti.Biraz süründük anlayacağınız.

Çok sıkıntılı gerçekten.Şu anda iki kişi var mesela.Yazın Turim işletmelerinde(otel) çalışmış ve garsonluk yapmışlar.Şİmdi ücretli çalışıyorlar.Her şeyi baştan öğretmek ve onların yerine yapmak bir yana,öğrencilerle yaşanılan sıkıntılar öbür yana...

Duyarlılığınız için teşekkür ederim.

İyi geceler ve bol kazançlar...
    Doğubeyazıt'ı çok iyi bilirim...Defalarca gittim...
    Ardahan da öyle...Göle'ye de bir kaç sefer yolum düştü...Türkiye'nin sonu işte...
    Tepede bir saray kalıntısı, havada beleş dağıtılan kömürün pis kokusu...Sokakta yürürken tedirginsin..
    Burada Konya nın küçücük ilçesinin minicik kasabasına yolladılar ha....

Emeğiniz büyük...Karşılığı ödenmez...

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •