Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 12 madde; 9 - 12 arası.

Konu: Ücretli Öğretmen ve kadro sıkıntısı...

Duhul
    Apr 2006
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ-İZMİR
    Gönderi
    596

Esas

Öğretmenine saygı duymayan, değer vermeyen bir milletin millet olarak kalması mümkün değildir.Sosyal adaletsizlik insanları aşırı derecede sıkmıştır fakat her ne sebep olursa olsun bu vatan için canlarını bile feda etmiş personelleri olan bir camianın bu kadar ayağa düşürülmesi doğru değildir.Milli Eğitim her sıkıntıya rağmen ayaktadır ve anonim şirket gibi yönetilmeye devam edilse de bilinçli ve işini aşkla yapan öğretmenlerimizin sayesinde daima ayakta kalacak, kendini bilmezlere kendini bildirmeye devam edecektir...

Duhul
    Feb 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,687
    Blog Yazıları
    3

Esas

geçenlerde bakan şuna benzer bir açıklama yaptı ; ilk önce kaliteniz artsın , sonra ekonomik koşullara bakarız
    gibi talihsiz bir açıklamaydı söylediği ; bakan bu tür açıklamalar yaparsa , öğretmenin halinden anlamayan vatandaşların
    talihsiz acıklamalar yapması cok normal aslında ; yukarıdakı vatandaş ne demek istemiş ; sen öğretmensin sen sadece öğretirsin,
    borsayla ilgilenemezsin kardeşim , zaten yatıyorsun ; yarım öğün gidip geliyorsun boş boş , aldığın para da fazla geliyorki ; borsa da yatırım yapıyorsun ,,,,,,
    öğretmen in sadece okulda çalışmadığını eminim bakan bey de bilmiyor
    aslında topiğin adı yanlış olmuş cezve kardeşim ; genel bir başlık konulabilrdi ; sadece ücretli ogretmen sıkıntısı yok ; tamamıyle sıkıntı bır camia ...
    öğretmenlerle ılgılı genel bır baslık konulsa daha yararlı olurdu

Duhul
    May 2007
    İkamet
    KASTAMONU
    Gönderi
    3,150

Esas

Bırakın bu bakanı. Ücretli öğretmenler asgari ücret alıyor resmen. Köleleştiriyor. düşünün ya öğretmene verilen ücret 600 TL
    Sen ki koskoca üniversite mezunu adamı 600 TL çalıştırıyorsun. Sonra eğitimde kalite bekliyorsun yok öyle dava. Küstürmekten başka bir işe yaramıyor.
    Mesleğin ne öğretmen olamadım polis oldum.
    Öğretmen maaşı 1.890 TL Polis maaşı 2.300 TL

genel başlık olarak eğitim ve öğretmen diye açtım buyrun aşağıda.
    http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=80485

Esas

http://www.mebbis.org/ güzel bir site tavsiye ediyorujm.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •