Sayfa 1/1292 12311511015011001 ... SonSon
Arama sonucu : 10336 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Jul 2008
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    249

Esas Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

USD/TRY paritesinde 300 haftalık üssel ortalama değeri olan 1,4033 seviyesinde destek oluşturma gayreti içinde olduğu görülmektedir.

Geçtiğimiz hafta iyi ABD'den gelen tarım dışı istihdam verisinin beklentilerden oldukça iyi gelmesinin ardndan dolarda yükseliş eğilimi görebiliriz.

Teknik olarak indikaötrlerin de yükselişe destek vermesi ile yakın zaman içinde ( tahminimce bu hafta) dolarda ilk adımda 1,47 civarına hızlı bir yükseliş görebiliriz. Bu yükselişin arından 300 günük hareketli ortalamasının bulunduğu 1,45 seviyesinde biraz oyalandıktan sonra ikinci adımda 1,52-1,53 hedef olacaktır.

Grafik icelendiğinde RSI göstergesi ile fiyatlar arasında bir pozitif uyşmazlığın meydana geldiği görülmektedir. Buna göre fiyatlar yeni bir dip yaparken, göstergenin yeni bir dip oluşturmadığını görüyoruz. bu işaretler de bize 300 haftalık hareketli ortaama civarında doların destek oluşturma eğilimi içinde olduğu göstemektedir.

1,4033 seviyesinin aynı zamanda psikolojik destek olarak öne çıktığını da belirtmeden geçmek istemiyorum. Bu seviye aşğıya kırıldığı anda dolarda aylık grafiklerde bulunan 300 aylık ortalama değeri olan 0,90 seviyelerine kadar bir düşüş trendinden bahsetmek gerekir.

Göstergeleri dipte bulunan dolarda bir yükselişin ardından daha önceki analizlerimde belirttiğim çoklu OBO zirve formasyonlarının etkisinden çıkamazsa kademeli olarak 0,90 lar uzun vadeli hedef konumunda kalmaya devam edecektir.

OBO sisteminden çıkış için ilk işaret ise dolarda 1,53-1,54 üzerinde kalıcı olarak yerleşmesi olacaktır. Şahsi kanaatim doların yakın gelecekte bu seviye üzerine çıkamayarak düşüş trendine devam etmesi yüksek olasılık dahilindedir.

Buna göre kısa vadeli ( Kasım ayı içinde) dolarda 1,52-1,53 seviyesine kadar bir tepki yükselişi bekliyorum.

Yıl sonu dolar beklentim ise 1,28.

Duhul
    Nov 2009
    İkamet
    VOB HACK
    Gönderi
    803
    Blog Yazıları
    1

Esas

RSI deki ciddi uyumsuzluk dikkaç çekici.. bakalım

Esas

Bence;Sizcenin bu kısmı;1,4033 seviyesinin aynı zamanda psikolojik destek olarak öne çıktığını da belirtmeden geçmek istemiyorum. Bu seviye aşğıya kırıldığı anda dolarda aylık grafiklerde bulunan 300 aylık ortalama değeri olan 0,90 seviyelerine kadar bir düşüş trendinden bahsetmek gerekir.

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    1,446
    Blog Yazıları
    3

Esas

benim yaptığım çalışmada, dolarda bir iki ay içinde 1,32 nin altının görülemeyeceği sonucuna ulaştım. sanırım reel olarak tüm zamanların dibinden işlem görüyor ( enflasyona endeksli.) hemen tamamen dolar pozisyonunda olan biri olarak; kısa vadede 1,50 ve üzerini beklemiyorum. keşke olsa...

Duhul
    Jul 2008
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    249

Esas

yarın ilginç bir gün olacağa benzer

Duhul
    Jul 2008
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    249

Esas

yurtdışı piyasalarda usd/try paritesinin son durumu.

Duhul
    Nov 2005
    İkamet
    Köyceğiz/Muğla
    Gönderi
    1,672

Esas

İngiliz Sterlini için ne öngörüyorsunuz, tşk.ler. Döviz konusunda çok beceriksizimdir

Duhul
    Jul 2008
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    249

Esas

Alıntı Originally Posted by emin48 Yazıyı Oku
    İngiliz Sterlini için ne öngörüyorsunuz, tşk.ler. Döviz konusunda çok beceriksizimdir
    maalesef bahsettiğiniz para birimini takip etmiyorum.

Sayfa 1/1292 12311511015011001 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •