Sayfa 1/582 1231151101501 ... SonSon
Arama sonucu : 4653 madde; 1 - 8 arası.

Konu: DOCO DO & CO Aktiengesellschaft

Esas DOCO DO & CO Aktiengesellschaft

hayırlı olsun...

Esas

DO&CO halka arz için 25-26 Kasım'da talep toplayacak
    16.11.2010 TÜRK işadamı Attila Doğudan tarafından 1981 yılında Avusturya'da kurulan ve 1998 yılından bu yana Viyana Borsası'nda işlem gören DO & CO Restaurants and Catering AG (DO & CO) paylarının halka arzında talep toplama tarihleri ve satış fiyatı belli oldu. Paylar, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından kayda alındı. Talepler 25-26 Kasım'da İş Yatırım öncülüğündeki konsorsiyum tarafından toplanırken, sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla yapılacak halka açılmada bir adet payın satış fiyatı için 21.90 euro tavan fiyat belirlendi. Talep toplama işlemlerinde(24 Kasım tarihli) euro satış kuru ile saptanacak TL tavan fiyat kullanılacak.

Esas

TARİHÇESİ
    1981 Viyana’da ilk restoranın açılışıyla birlikte şirketin kuruluşu

1983 Davet hizmetlerinin başlatılması

1987 Lauda Air için havaalanı ikram hizmetlerinin başlatılması

1989 Viyana’da İkram hizmetinin faaliyete geçirilmesi

1990 Viyana merkezde DO & CO Stephansplatz’ın açılışı

1991 City Hall Square’da sinema festivalinin organizasyonu ve lojistiğinin üstlenilmesi

1992 Uluslararası ikram hizmetlerinin başlatılması

1995 Milano’da Malpensa Havaalanında İkram hizmetinin faaliyete geçirilmesi
    DO & CO Baden’in Açılışı
    1997 DO & CO Restaurants & Catering AG’nin Kuruluşu

1998 Aioli Restaurant’ın Açılışı
    Salzburg Havaalanında İkram hizmetinin faaliyete geçmesi
    Viyana Borsası’nda DO & CO hisselerinin ilk kez arzı

1999 DO&CO yan kuruluşu AIOLI-Viyana Havaalanı Restaurants & Catering GmbH’nin kuruluşu
    New York JFK Havaalanında İkram hizmetinin faaliyete geçmesi

2000 Miami, Münih ve Frankfurt’ta İkram hizmetinin faaliyete geçmesi

2001 Berlin’de İkram hizmetinin faaliyete geçmesi

2002 K.u.K. Hofzuckerbäcker Ch. Demel's Söhne GmbH’nin Café Griensteidl ile birlikte devralınması

2003 DO & CO Albertina’nın Açılışı
    Londra Heathrow’da DO & CO Havayolu İkram’ın Açılışı

2004 Portekiz’de 2004 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda İkram Hizmetleri Yönetimi
    Frankfurt Havaalanında Lufthansa’nın Birinci Sınıf Yolcu Salonlarında DO&CO’nun açılışı
    Viyana PLATINUM’da DO&CO’nun Açılışı

2005 Swarovski Crystal Worlds’da DO &CO’nun Açılışı
    DO & CO Stephansplatz’nın Yenilenmesi

2006 Viyana’da DO & CO Hotel’in Açılışı
    DEMEL Salzburg’un Açılışı
    British Museum’da DO & CO

Esas

Maliklik Durumu

Attila Dogudan Privatstiftung, DO & CO Restaurants & Catering AG’nin , Haziran 1998’de ilk halka arzdan bu yana başlıca hissedarıdır.

Raiffeisen-Holding Niederösterreich-Wien registrierte Genossenschaft mit beschränkter Haftung (R-Holding NÖ-Wien) 2002 Haziran ayında, DO & CO Restaurants & Catering AG’nin hisse senedi sermayesinin %15’ini aldığını duyurdu.

2 Ekim 2002’de R-Holding NÖ-Wien hissesini %25.1’e çıkardı.

Ağustos 2004’te R-Holding NÖ-Wien, DO & CO Restaurants & Catering AG’deki %25.1’lik hissesini, %100 kendi yan kuruluşu olan DZR Immobilien und Beteiligungs GmbH’ye devretti.

4 Temmuz 2005’te DZR Immobilien und Beteiligungs GmbH, DO & CO Restaurants & Catering AG’deki hisselerini %32.9’a çıkarttı.

Aralık 2006’da DZR Immobilien und Beteiligungs GmbH hisselerini %24.5 oranına düşürdü.

Attila Dogudan Privatstiftung, Hisse Senedi Programı’nın başlatılmasıyla birlikte DO & CO Grubu çalışanlarına satışa sunmak üzere DO& CO hisselerinin %1.97’sini aldı.

Mart 2007’de DO & CO yeni hisse onaylayarak hisse sahipliğini aşağıdaki şekilde değişmesine sebep oldu: Attila Dogudan Privatstiftung % 50.5, DZR Immobilien und Beteiligungs GmbH % 20.4, serbest hisse oranı % 29.1.

Esas

400 sayfalık izahnamenin bir kısmını okudum,şirket tuzlu geldi bana...

Kar payı dağıtımı çok düşük,son dönemde özsermayede %10 civarı bir düşüş yaşanmış. euro fiyatı üzerinden arz edilecek ve yurtdışında da işlem gören bir hisse.Borsa çıkar euro düşer bu şirket sabit kalır

400 bin lot civarı bir arz olucak. 21.90 euro fiyat baz alınıcak.Ne diyim hayırlısı olsun...

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    vatanımda
    Gönderi
    1,448

Esas

Alıntı Originally Posted by shadowcem Yazıyı Oku
    400 sayfalık izahnamenin bir kısmını okudum,şirket tuzlu geldi bana...

Kar payı dağıtımı çok düşük,son dönemde özsermayede %10 civarı bir düşüş yaşanmış. euro fiyatı üzerinden arz edilecek ve yurtdışında da işlem gören bir hisse.Borsa çıkar euro düşer bu şirket sabit kalır

400 bin lot civarı bir arz olucak. 21.90 euro fiyat baz alınıcak.Ne diyim hayırlısı olsun...
    bana da sanki pahalı geldi.....400 bin lot da çok değil... speki alır götürür ama riskli....

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    vatanımda
    Gönderi
    1,448

Esas

alacak olan var mı??? sebepleriyle neden alacağını yazarsa seviniriz....

Esas

almanca bir site üzerinde bende inceleme yaptım. temettü ödemesi düşük. 21.90 euro/pay fiyatı son1.5 yılda viyana borsası hareketine göre belirlenmiş. Karlılıkta bir miktar düşüş var. Ayrıca Türkiye operasyonlarının anlaşması önümüzdeki yıl bitecek. Bu anlaşma devam edecek mi ??? Riskli hali hazırda usas bu bitişi beklerken... Haftasonu kapanışı 25.20 euro. ben kendi adıma bir miktar alım yapma niyetim var.

Ayrıca halk arz miktarı 400 bin lot değil sirkülerden alıntısı

540.040 adedi - (%20) Yurt Ġçi Bireysel Yatırımcılara,
    270.020 adedi - (%10) Yurt Ġçi Kurumsal Yatırımcılara ve
    1.890.136 adedi - (%70) Yurt DıĢı Kurumsal Yatırımcılara

iyi geceler

Sayfa 1/582 1231151101501 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •