Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 15 madde; 1 - 8 arası.

Konu: GARAN varantları

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    65+34
    Gönderi
    6,273

Esas GARAN varantları

Garanti Bankası hisse senedi üzerine yazılan varantları bu başlık altında takip edebiliriz. Vadeleri bittikçe yeni başlık açılması gibi bir uğraştan ve aramaktan da kurtulmuş oluruz.

bugün itibariyle sadece Deutsche Bank'ın ihraç ettiği GARAN varantları işlem görüyor:

ALIM (call) varantları
    GADAA (31.12.2010 vadeli, 8.00 kullanım fiyatlı)
    GADAB (28.02.2011 vadeli, 7.25 kullanım fiyatlı)

SATIM (put) varantları
    GADPP (31.12.2010 vadeli, 7.50 kullanım fiyatlı)
    GADPR (28.02.2011 vadeli, 8.50 kullanım fiyatlı)

Varantların çarpanı 1; yani her bir varant 1 adet GARAN hissesini alım veya satım anlamına geliyor.

Detaylı güncel parametreleri İş Yatırım ve Deutsche websitelerinden görebilirsiniz.
    Forum kuralları

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız: http://www.hisse.net/topluluk/forum.php

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    65+34
    Gönderi
    6,273

Esas

Deutsche Bank 8 Aralıkta yeni vadeyi ihraç ediyor:

GADAC: 9,00 TL kullanım fiyatlı 29 Nisan 2011 vadeli ALIM varantı
    GADPS: 9.00 TL kullanım fiyatlı 29 Nisan 2011 vadeli SATIM varantı

şimdiye kadar çıkan tüm hisse varantları gibi 1'e 1 çarpanlı bu ürünler; güncel Garanti hissesi fiyatına çok yakın olduğu için güzel bir delta-kaldıraç-teta değer bileşenine sahip olacak. başka deyişle; varantları "sadece yarınki harekete oynuyorum" diyerek kullanmıyorsanız; aldıktan sonra 2-10 gün arası tutuyorsanız... zaman değeri en yavaş düşenler bu yeni, uzun varantlar olacaktır. kaldıraca ve deltaya dikkat ederek kullanabilirsiniz, bol şanslar.
    Forum kuralları

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız: http://www.hisse.net/topluluk/forum.php

Esas

Merhaba,
    GADAC ve GADAD'ın son aylık mum grafiğini vermeniz mümkün mü?

Esas

garan %2,5 yukarda iken gadac ın %12.5 aşağıda olması abartılı değil mi
    vadesine nerdeyse iki ay olan varantta bu kadar fark niye

5. Esas

garan % 1 artıda gadac serefsizi %25 ekside. bu nasıl iş anlamıyorum. gün içinde niye düşmedide gün sonu sanki satış yemiş gibi çakıldı bu haysiyetsiz şey... bu piyasa yapıcıların bit yemesimi yoksa ????

Esas

Alıntı Originally Posted by ekonometrist54 Yazıyı Oku
    garan % 1 artıda gadac serefsizi %25 ekside. bu nasıl iş anlamıyorum. gün içinde niye düşmedide gün sonu sanki satış yemiş gibi çakıldı bu haysiyetsiz şey... bu piyasa yapıcıların bit yemesimi yoksa ????
    Ne kadar ekonometristsiniz bilemiyorum ama kullanımı 9.00 TL. fiyatla kapanacak bir varant alınmaz kardeş size tavsiyem mümkün olan en fiyattan verin. bu nereden dönersen hesabı olsun.Yoksa paranız sıfırlanır.Düşünsene 29.04 vadeli bir hisse bu garanti 9.00 tl üzerine o tarihe kadar çıkarmı?

Esas

Varantların hareketleri hep birbirlerine benzer.
    5-6 ay öncesini bir takip edin nasıl hareketler yapmışlar, hepsi birbirinin türevi.

8. Esas

Alıntı Originally Posted by jure Yazıyı Oku
    Ne kadar ekonometristsiniz bilemiyorum ama kullanımı 9.00 TL. fiyatla kapanacak bir varant alınmaz kardeş size tavsiyem mümkün olan en fiyattan verin. bu nereden dönersen hesabı olsun.Yoksa paranız sıfırlanır.Düşünsene 29.04 vadeli bir hisse bu garanti 9.00 tl üzerine o tarihe kadar çıkarmı?
    bizde vade sonunda elimizde olsun diye almadık bu naneyi, zaten 0.03 ten epey bi mallanıp ortalamayı 0.04 e çekmiştim 0.06 danda 3 te 1 ini sattım. muhtemelen bu hafta da gerisini satarım. neyse daha yeni yeni öğreniyorum bu varant piyasasını iyi bi deneyim oldu. kendi soruma gelince cevabı özelikle vadelileri daha iyi takip etmekmiş, bunuda öğrenmiş olduk...

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •