Sayfa 3/170 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 1360 madde; 17 - 24 arası.

Konu: IMKB30 varantları

1. Esas

Sayın JonDowes,

Varant işlemlerini nerelerden yapabiliyoruz? Bir arkadaşın yazdığına göre iş bankasında hesap açtırarak yapabiliriz. Bunun dışında hangi banka veya kurumlardan bu işlemler yapılabiliyor? Bunların bir listesi var mıdır? Ben böyle bir bilgiye ulaşamadım.

Teşekkürler,

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    65+34
    Gönderi
    6,273

Esas

malesef benim calistigim bankalarda da yok.. araci kurumlarda ve bazi bankalarda olsa gerek. 2011 yilinda hepsinin sistemlerini kurup islem yapmaya olanak tanimasini bekliyorum; VOB gibi, kurulmasi bir miktar zaman alacak.
    Forum kuralları

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız: http://www.hisse.net/topluluk/forum.php

3. Esas

Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    malesef benim calistigim bankalarda da yok.. araci kurumlarda ve bazi bankalarda olsa gerek. 2011 yilinda hepsinin sistemlerini kurup islem yapmaya olanak tanimasini bekliyorum; VOB gibi, kurulmasi bir miktar zaman alacak.
    Teşekkürler...

Esas

Alıntı Originally Posted by oakenfold Yazıyı Oku
    Sayın JonDowes,

Varant işlemlerini nerelerden yapabiliyoruz? Bir arkadaşın yazdığına göre iş bankasında hesap açtırarak yapabiliriz. Bunun dışında hangi banka veya kurumlardan bu işlemler yapılabiliyor? Bunların bir listesi var mıdır? Ben böyle bir bilgiye ulaşamadım.

Teşekkürler,
    Sayın oakenfold,

(Sayın JonDowes'e yönelttiğiniz sorunuz için, Üstadın da yanıtı üzerine, müsaadesi ile kısa bir bilgi aktarmak isterim)

Böyle bir liste olduğunu sanmıyorum. Yatırımcıların kendi aracı kurumlarındaki imkanlar ölçüsünde işlem yapabildiklerini varsaymalıyız.

Bankalardan bilebildiğim Akbank, yatırım hesabınız olsa da ayrıca "varant işlem yapabilmek için ayrı bir taahhüt" imzalamanız sonrasında, telefon ile emir vermeniz halinde varant işlemleri gerçekleştirebiliyor. Bankanın interneti üzerinden yatırımcının kendisinin işlem yapabilmesi için yılbaşının beklenmesi gerektiğini söylüyorlar.

Ancak telefon ile emir vererek varant işlemi yapmaya çalışırken geçen sürede ciddi değişimler yaşanabiliyor. Dayanak varlık ve bağlı varantın fiyatlarını eşzamanlı izleseniz bile. Bu nedenle sizin yatırım hesabınızın olduğu kurumda sözü edilen sistemlerin kuruluşunu beklemenizde fayda görürüm.

Saygılar,

Yatırım Tavisiyesi Değildir.

5. Esas

Alıntı Originally Posted by isoldmysoul Yazıyı Oku
    Sayın oakenfold,

(Sayın JonDowes'e yönelttiğiniz sorunuz için, Üstadın da yanıtı üzerine, müsaadesi ile kısa bir bilgi aktarmak isterim)

Böyle bir liste olduğunu sanmıyorum. Yatırımcıların kendi aracı kurumlarındaki imkanlar ölçüsünde işlem yapabildiklerini varsaymalıyız.

Bankalardan bilebildiğim Akbank, yatırım hesabınız olsa da ayrıca "varant işlem yapabilmek için ayrı bir taahhüt" imzalamanız sonrasında, telefon ile emir vermeniz halinde varant işlemleri gerçekleştirebiliyor. Bankanın interneti üzerinden yatırımcının kendisinin işlem yapabilmesi için yılbaşının beklenmesi gerektiğini söylüyorlar.

Ancak telefon ile emir vererek varant işlemi yapmaya çalışırken geçen sürede ciddi değişimler yaşanabiliyor. Dayanak varlık ve bağlı varantın fiyatlarını eşzamanlı izleseniz bile. Bu nedenle sizin yatırım hesabınızın olduğu kurumda sözü edilen sistemlerin kuruluşunu beklemenizde fayda görürüm.

Saygılar,

Yatırım Tavisiyesi Değildir.
    Sayın isoldmysoul,

Cevabınız için teşekkürler. Ben de çalıştığım HSBC Yatırımı aradım bugün. İşlemlere başlamak için her şeyin hazır olduğunu fakat varantlarla ilgili vergilendirme konusunda bir karışıklık/belirsizlik olduğunu ve bunun çözümlenmesini beklediklerini söylediler. Bu konu çözülür çözülmez işlemlere başlanacak dediler.

Esas

işbankası yatırım hesabından varant alım satımları yapılabiliyor....
    bu arada bu gün yeteri kadar düştü yarın alış varantlarının günü olacak gibi

Esas

iş bankasında normal hisse alıp sattığım yatırım hesabım vardı. son bir aydır varant işlemlerinide internet üzerinden yapabiliyorum. Bunun için ek bir sözleşmede yapılmadı.

Esas

ben bu vade sonu tarihini anlayamıyorum.benim elimde şimdi 31.12 tarihhli bi varant var.ve aldığım fiyatında epey altına düştü.bu vade tarihi dolunca ne oluoy bana biri anlatırsa sevinirim.

Sayfa 3/170 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •