Sayfa 1/83 1231151 ... SonSon
Arama sonucu : 658 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Sigarayı Bırakıyorum.

Esas Sigarayı Bırakıyorum.

Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 12-13 yıldır sigara kullanıyorum.Günde 1 pkaet sigara içiyorum.

Ama aklımın bir kenarında sigarayı bırakma isteği her zaman bulunmuştur.

Birkaç sefer sigarayı deneme girişimim oldu fakat hepsi hüsranla sonuçlandı.

Hafta içi işyerinden bir arkadaşımın sigarayı bıraktığını öğrendim.

Hemen soluğu onun yanında aldım.Oturduk bir güzel sohbet ettik.

Sigarayı Champix kullanarak bıraktığını anlattı.A'dan Z'ye nasıl günler geçirdiğini anlattı.

Bende bunun üzerine champix ilacını internetten araştırdım.Okuduğum kullanıcı yorumları bana cesaret verdi.
    http://www.google.com/url?sa=t&sourc...EP6Nvw&cad=rja

Bu ilacı kullananların neredeyse tamamı sigarıyı rahatlıkla bırakmış.

Okuduklarımdan aldığım cesaretle bugun sabah eczaneden ilacı aldım ve biraz önce ilk hapı içerek bu sürece başladım.

Bugün ilk günüm.İlaçla birlikte 11. güne kadar sigarayı içmeye devam edeceğim.

Tam 11.gün artık sigara içmeyeceğim ve ilaca devam edeceğim.

Size bu başlık altında günden güne neler yaşadığımı anlatmaya çalışacağım.

Umarım bu savaşı ben kazanırım.

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    Sokaklarda!!!
    Gönderi
    4,316
    Blog Yazıları
    2

Esas

Hayırlısı olur inşallah.

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,666

Esas

takip edeceğim..inşallah bırakırsın da,bizede örnek olur...hayırlısı olsun inşallah...

Esas

Bugün ilacın 2. günü.

Öyle ahım şahım bir değişiklik olmadı ama sanki sigaranın tadı değişti gibi.

Sigara kullananlar bilirler, hani hasta olduğumuzda, grip olduğumuzda sigara içtiğimizde ağzımızda çamur gibi bir tad olur, sigaranın dumanı boğazımızı sararya, evet buna benzer durumlar hafifte olsa görülüyor.

Evet sigaranın tadı hafiften kötüleşmeye başladı.

Diğer yandan pisikolojik mi değil mi bilmiyorum ama sigara içme isteğim veya yemekten sonraki sigara krizim bir nebze olsa azaldı..

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    10,347
    Blog Yazıları
    9

Esas

Sevgili Demir;
    Sigarayı bırakmada birinci ve olmasa olma koşul sizin sigarayı bırakmayı istiyor olmanızdır. Gerisi sadece bir bahaneye bakar.
    Şimdi son sigaranızı yakın, bir nefes çekip atın ve sizi izleyen, örnek alacak olan tiryakiler adına bu işi bitirin.
    Hadi hayırlı olsun.
    Son düzenleme : Serenler; 19-12-2010 saat: 21:13.

Duhul
    Nov 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    534

Esas

Alıntı Originally Posted by demir58 Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 12-13 yıldır sigara kullanıyorum.Günde 1 pkaet sigara içiyorum.

Ama aklımın bir kenarında sigarayı bırakma isteği her zaman bulunmuştur.

Birkaç sefer sigarayı deneme girişimim oldu fakat hepsi hüsranla sonuçlandı.

Hafta içi işyerinden bir arkadaşımın sigarayı bıraktığını öğrendim.

Hemen soluğu onun yanında aldım.Oturduk bir güzel sohbet ettik.

Sigarayı Champix kullanarak bıraktığını anlattı.A'dan Z'ye nasıl günler geçirdiğini anlattı.

Bende bunun üzerine champix ilacını internetten araştırdım.Okuduğum kullanıcı yorumları bana cesaret verdi.
    http://www.google.com/url?sa=t&sourc...EP6Nvw&cad=rja

Bu ilacı kullananların neredeyse tamamı sigarıyı rahatlıkla bırakmış.

Okuduklarımdan aldığım cesaretle bugun sabah eczaneden ilacı aldım ve biraz önce ilk hapı içerek bu sürece başladım.

Bugün ilk günüm.İlaçla birlikte 11. güne kadar sigarayı içmeye devam edeceğim.

Tam 11.gün artık sigara içmeyeceğim ve ilaca devam edeceğim.

Size bu başlık altında günden güne neler yaşadığımı anlatmaya çalışacağım.

Umarım bu savaşı ben kazanırım.
    keske marka belırtmeseydın......iş reklama kaçmasın sonra
    umarım sıgara savasında basarılı olursun...

Esas

Çok iddialı bir ilaç galiba..

Psikolojik yan etkileri varmış..

Bence Moderatörler 1 ay ''demir58'' i özel korumaya almalılar

Ne derse desin, atılmamalı, ceza almamalı..

Vatan'ın haberine göre; CHAMPIX isimli ilaç beraberinde başka bir ilaç alınmadan kullanılıyor. 2003 ila 2006 arasında ABD’de 4 binin üzerinde tiryakide yapılan araştırmada, yüzde 65’inin sigarayı bıraktıkları gözlemlenen ilacın, İngiltere’de de 12 bin tiryakinin yine yüzde 65’inin sigarayı bıraktığı açıklandı.

Alıntı:
    Lütfen kullanmayın yan etkileri korkunç.Annem yaklaşık 40 yıldır sigara tiryakısı.4 kez gırtlak ve ses telleri ameliyatı olmasına rağmen bir turlu bırakamadı.Akapunkturundan tutun,şifalı otlara kadar hemen hemen herşeyı denedik.Daha sonra bir devlet hastahanesinin sigarayı bırakma merkezıne başvurduk.oktorumuz bu ilacı tavsiye ettı ve 9 gun sonunda bırakacağını herhangi bir yan etkisi olmadığını belirtti.
    Bu arada ben ilacı netten araştırdım.Çok yoğun,hatta intihara götüren,halüsünasyonlar,mide bulantılrı vs diyordu.Verilen ölçüde kullanmaya başladı. 11 gün sonunda sürekli kusma ,iştahsızlık,mide bulantıları ve halsizlik,uykusuzluk başladı.Hemen doktoru aradım hafif yan etkileri olabileceğini bunlarında yan etki olduğunu abartmamamızı söyledi.14.gun sonunda annem artık hareket edemıyordu.Ağzından kan geliyordu kusmaktn,mide bulantıdından hiç bir şey yemdiği için el ve ayklarda sürekli titreme,iştahsızlık onu mahvetti.

Artık pamukla zemzem ıslatıp dudaklarına veriyorduk.Buna karşın uykısızluk,sürekli ağlama isteği ve gece korkmaları başladı.Sabah uyandığında gece birinin kolundan dürttüğünü vs söyluyordu.Dili kurudu ve şişti. (Zem zem mi )

Lanet olsun annemi kaybediyoruz diyerek ilacı 14 gün sonunda ilacı kestık.Doktora hepsini izah ettim.kesin ilacı dedi.annem tam 2 ayda kendine geldi.Belki yaşı buyuk olduğu için yan etkileri bu kadar ağır yaşadı bilemiyorum.Ama googledan iyice araştırıp öyle kullanın.Biz neredeyse annemi kaybediyorduk.

http://www.kadinlarkulubu.com/zararl...lanan-var.html

Alıntı: -aynı link-

Zem zem boyutuna girmeden

ilaca başlıyalı 1 ay oldu arkadaşlar , ilaca başlamamın 11. gününde ise sigarayı bıraktım ve yaklaşık 20 gündür sigara içmiyorum..
    sigara nerdeyse hiç aklıma gelmiyor artık desem yeridir , sadece herhangi birşeylerle meşgul olmadığım zamanlarda sigaranın eksikliğini his ediyorum ona rağmen içme arzusu duymuyorum ..
    doktorum ilacı tavsiye ettiğinde ben de internetten uzun uzun araştırmıştım ve yan etkilerinden dolayı oldukça tedirgindim ancak kullanmaya başlayınca ve özellikle de sigarayı bırakabildiğimi görünce iyi ki de kullanmışım diyorum yoksa asla bırakamazdım ( 14 yıl günde 2 paket sigara içiyordum, içemediğim zamanlarda ise resmen krize giriyordum )...
    ilacın bendeki olumlu etkisini gören eşim de benden cesaret alıp benden 15 gün sonra ilaca başladı ve o da 1 hafta önce sigarayı bıraktı..
    yan etkilerine gelince : ilaca başlamamın 2 . haftasında hafif bir sersemlik hali başladı tabiri caizse zaman zaman kendimi leyla gibi his ediyorum diyebilirim ve ilacı almamın ilk yarım saatinde midemde hafif bir bulantı ve şişlik his ediyorum ancak 1 saat içerisinde şikayetler ortadan kalkıyor ayrıca şikayetler kişiden kişiye değişiyor kanımca çünkü eşim de ilacı kullanmasına rağmen hiç bulantı ve mide rahatsızlığı his etmiyor..
    ilaca bağlı olarak ağzınızın tadında bir değişiklik oluyor ve yediğiniz yemeklerden çok fazla tad almayabiliyorsunuz bu da bizim işimize geldi doğrusu çünkü en çok sigarasızlıktan abur cubura saldırıp kilo almaktan korkuyordum , şükür ki o da olmadı..
    şahsen eşim ve ben ilaçtan çok memnun kaldık ,sakin sakin sigarayı bıraktık ..
    ancak yukarıda bir arkadaşımızın yazdığı yazıyı okudum ve annesinin durumu için çok üzüldüm o nedenle doktorunuza danışıp o şekilde ilaca başlayın derim..
    Sigarasız hayat gibisi yokmuş , darısı başınıza arkadaşlar...

Esas

Alıntı Originally Posted by k.ç.k.y Yazıyı Oku
    keske marka belırtmeseydın......iş reklama kaçmasın sonra
    umarım sıgara savasında basarılı olursun...
    Ben Champix' in Türkiye distribütörüyüm neyim dermiş

Yaw ne reklamı hürriyet direk sağlık haberi olarak vermiş..

Sayfa 1/83 1231151 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •