Sayfa 1/679 1231151101501 ... SonSon
Arama sonucu : 5430 madde; 1 - 8 arası.

Konu: HATEK - Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş.

Esas HATEK - Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş.

yeni halka arz ve topik hayırlı olsun...

Esas

SPK, HATEKS HATAY TEKSTİL İŞLETMELERİ'NİN HALKA AÇILMA BAŞVURUSUNU ONAYLADI

Sermaye Piyasası Kurulu, Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri'nin
    halka açılma başvurusunu onayladı.
    SPK Haftalık Bülteni'nde yer alan karara göre, Hateks Hatay
    Tekstil İşletmeleri A.Ş.'nin mevcut sermayesini temsil eden
    18.800.000 TL nominal değerli paylarının tamamı Kurul kaydına
    alındı. Kayda alma tarihi itibari ile satış fiyatı belirlenmedi.
    Şirketin halka arzına Galata Menkul aracılık edecek.

Esas

HATEKS TÜRKİYE’DE Kİ ÖNCÜ TEKSTİL ÜRETİCİLERİNDEN BİRİDİR.

Tam entegre olan Hateks tekstil ihracatçılığı yapan büyük bir üretim şirketidir. Şirektimiz 1973 yılında Antakya (Antioch), Hatay Tukiye’de kurulmuştur.

İhraç edilen ana ürünlerimiz Havlu, Bornoz, Paspas, Pamuktan ve Pamuk karışımlı iplikler, boyanmış Gazeli ve Merserize ipliktir.

Tüm aşamalar, en iyi pamuk lifinin satın alınmasından son ürüne ve paketlenmesine kadar tek bir çatı altında yapılmaktadır.

Entegrasyon, ürün kalitemiz ve servisimizdeki temel noktadır. Pamuk lifleri bünyemizdeki iplik eğirme bölümümüzde eğrilmekte ve ayrıca tüm dokuma, boyama bitim ve konfeksiyon işlemleri fabrikamız bünyesinde yapılmaktadır.

Aynı iplikler ayrıca ihraç edilmekte, yerli ve yabancı dokuma endüstrisini de içerisine alan uzun süreli çalıştığımız müşterilerimiz, yüksek kalite değerindeki ürünlerimizin garantisidir.

Tam entegre ürün zincirimizde kapasite ve yenilik bakımından sürekli olarak geliştirilen son teknoloji ürünü modern makineler (ortalama 3 yıllık) kullanılmaktadır.

Havlu ve bornozların kumaş testleri ve konfeksiyondan paketlemeye kadar olan sürekli kalite kontrolleri müşteri memnuniyeti ve geliştirilmiş bir kaliteyi garanti eder.

Üretim araçlarımız ve sipariş yönetim sürecimiz, her kesimden müşterilerimizin (toptan satış firmalarından büyük çaplı perakendecilere ve büyük marketler zincirlerine veya Avrupa ve Kuzey Amerika'da bulunan ünlü tekstil markalarına dek uzanan bir yelpaze ile) taleplerini karşılayabilecek düzey ve yeterlilikte esnekliğe sahiptir.

30 yıla dayanan tecrübemiz ile hem yurtiçi hem yurtdışı tekstil endüstrisine yaptığımız hizmetler ile ana hedefimiz; Üstün nitelikli ve eğitilmiş personelimiz ve tümüyle bütünleşmiş felsefemiz ile İhracat pazarında yüksek kaliteli üretici olarak bilinmektir.

Esas

Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş.'nin 18.800.000 TL olan sermayesinin 21.000.000 TL'na çıkarılması sırasında arttırılan 2.200.000 TL nominal değerli paylar ile Şirket ortaklarının sahip oldukları 1.050.000 TL nominal değerli paylar olmak üzere toplam 3.250.000 TL nominal değerli paylar, 1 TL nominal değere tekabül eden beher pay için satışın ilk gününde 3,86 TL fiyat baz alınarak, izleyen günlerde ise bir önceki işlem tarihindeki ağırlıklı ortalama fiyatın %10 altında ve üstündeki sınırlar içinde kalmak ve 1 TL'nın altına düşmemek kaydıyla, Galata Menkul Değerler A.Ş. aracılığı ile 7 Ocak 2011 ve 10 Ocak 2011 tarihlerinde iki iş günü süre ile "HATEK.BE" koduyla Borsa Birincil Piyasası'nda satışa sunulacak.

Birincil Piyasa'da satışın devam ettiği süre içerisinde İkincil Piyasa işlemlerine başlanmayacak olup, birincil piyasa satış süresinin sona ermesini veya satışın tamamlanmasını takiben, halka arz satış sonuçları da dikkate alınarak Borsa Yönetim Kurulu'nca verilecek işlem görme kararından sonra Şirket'in hisse senetleri Borsa İkinci Ulusal Pazar'da işlem görmeye başlayabilecek.

Şirket'in halka arz edilecek paylarını satın alacak ortaklar 2010 dönemi karından temettü alamayacaklar. Şirket'in işlem sırasına gönderilecek emirlerde maksimum lot miktarı 250 adet olarak uygulanacak.

Duhul
    May 2010
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,673

Esas

9 aylık bilancosuna göre 175milyon aktif büyüklüğü var ....fazla incelemedim borcu varmı yok mu diye ama sanki iskontolu bir halka arz olacak ........70milyon lira üzerinden halka arz gerçekleşmektedir.

3.86dan eğer verirlerse 3.86 X 18.800 = 72.568.000tl yapıyor....aktif büüyklüğü...175.000.000tl........

suriyede iştiraki avrupada iştiraki ...var...

7 ocak -11 ocak arasında borsa nasıl olacak inşallah ...hayırlısı olur..

Esas

biraz daha dikkatli incelemenizi tavsiye ederim.... Hissenin özsermayesi 175 milyon TL görnüyor 2010 yılının 9 aylık finansallarında yalnız bu rakamın 98 milyon TL'si bilanço öncesi halka arz için yapılan yeniden değerleme farkı. Yani sabit kıymetler yeniden değerlenmiş ve aradaki fark 527 kodlu yeniden değerleme hesabına atılarak özsermaye kuvvetlendirilmeye çalışılmış. burası önemli. Şirket'in yaklaşık 22 milyon TL finansal borçu bulunmakta. Halka arzın 2,2 milyon lotu sermaye arttırımı yoluyla oalcakki buda 8,5 milyon TL şirkete nakit girişi olacak geri kalan 1.050 bin lot ise ortak saışı burdan şirkete herhangi bir nakit girişi gerçekleşmeyecek....

Şirket'in karlılık rasyoları tarihsel olarak incelendiğinde trend sürekli aşağıya yönlü... 2010/9 aylık finansallarına göre şirketin 2,6 milyon TL favök rakamı 1,2 m ilyon TL ise net kar rakamı var. halka arz sonrası şirketin toplam ödenmiş sermayesi 21 milyon TL olacak halka arz fiyatı ise 3,86 bu durumda şirket için bulunan piyasa değeri 80,8 milyon TL.... firma değeri ise 100,9 milyon TL..... Bu nakit akımı ile 2,5 milyon TL favök ile 1,2 milyon TL net kar ile bu bedel bana yüksek geliyor. Bakıldığında aracı kurum sene sonu için 4 milyon Tl favök tahmin etmiş ve demişki ben bu hisseyi 25 fd/favök çarpanı ile satarım.... Belki derim bende....

peki napmış aracı kurum geleceği fiyatlamış nasıl fiyatlamış 2020 yılında cirosunu 3 katına çıkararak marjlarını iyileştirerek 10 sene sonra olacak herşeyin bedelini bana şimdiden öde demiş..... açıkcası beklentim şudur halka arz sırasında herzamanyaptığı gibi galata tahtayı tutabilir ama uzun vadede bu hisse bu bedeli etmez.. kişisel görüşümdür ve yatırım tavsiyesi değildir..

bol kazançlar

Esas

Alıntı Originally Posted by sogul67 Yazıyı Oku
    biraz daha dikkatli incelemenizi tavsiye ederim.... Hissenin özsermayesi 175 milyon TL görnüyor 2010 yılının 9 aylık finansallarında yalnız bu rakamın 98 milyon TL'si bilanço öncesi halka arz için yapılan yeniden değerleme farkı. Yani sabit kıymetler yeniden değerlenmiş ve aradaki fark 527 kodlu yeniden değerleme hesabına atılarak özsermaye kuvvetlendirilmeye çalışılmış. burası önemli. Şirket'in yaklaşık 22 milyon TL finansal borçu bulunmakta. Halka arzın 2,2 milyon lotu sermaye arttırımı yoluyla oalcakki buda 8,5 milyon TL şirkete nakit girişi olacak geri kalan 1.050 bin lot ise ortak saışı burdan şirkete herhangi bir nakit girişi gerçekleşmeyecek....

Şirket'in karlılık rasyoları tarihsel olarak incelendiğinde trend sürekli aşağıya yönlü... 2010/9 aylık finansallarına göre şirketin 2,6 milyon TL favök rakamı 1,2 m ilyon TL ise net kar rakamı var. halka arz sonrası şirketin toplam ödenmiş sermayesi 21 milyon TL olacak halka arz fiyatı ise 3,86 bu durumda şirket için bulunan piyasa değeri 80,8 milyon TL.... firma değeri ise 100,9 milyon TL..... Bu nakit akımı ile 2,5 milyon TL favök ile 1,2 milyon TL net kar ile bu bedel bana yüksek geliyor. Bakıldığında aracı kurum sene sonu için 4 milyon Tl favök tahmin etmiş ve demişki ben bu hisseyi 25 fd/favök çarpanı ile satarım.... Belki derim bende....

peki napmış aracı kurum geleceği fiyatlamış nasıl fiyatlamış 2020 yılında cirosunu 3 katına çıkararak marjlarını iyileştirerek 10 sene sonra olacak herşeyin bedelini bana şimdiden öde demiş..... açıkcası beklentim şudur halka arz sırasında herzamanyaptığı gibi galata tahtayı tutabilir ama uzun vadede bu hisse bu bedeli etmez.. kişisel görüşümdür ve yatırım tavsiyesi değildir..

bol kazançlar
    Sn.sogul67 araştırıp yapmış olduğunuz harika analizden dolayı sizi tabrik ediyorum, yazılacak çok fazla birşey bırakmamışsınız.Yinede bizde bir uyarı yapalım daha önce Uyum, ittifak holding gibi arzlarda yaptığımız düşük bütçeli bireysel yatırımcının dikkatli olması gerekli bir arz. 2 kere düşünmenizi tavsiye ediyorum.
    Şirketin sınırları ve kapasitesi belli,Buna karşılık çeşitli finansal oyunlarla şirket halka arza hazır hale getirilmiş.

Kazançlarınız daimi olsun...

Esas

6.5 milyon civari talep geldi ....

Sayfa 1/679 1231151101501 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •