Sayfa 377/377 İlkİlk ... 277327367375376377
Arama sonucu : 3014 madde; 3,009 - 3,014 arası.

Konu: FVORI - Favori Dinlenme Yerleri A.Ş.

Esas

hiç ses yok, muallakta bu kalan şirket

Esas

Atac insaat gibi iflas etmesin oradan kol gibi girdi burada ne olacak

Esas

heyt, hiç ses yok

Esas

Favori'ye kayyum atansın artık!
    Cemil Çakmaklı devletin bankasını, belediyelerini bile dolandırdı ama hiç bir devlet kurumu bu adama hop kardeşim diyemiyor.

“Devlet bu insanlara dur desinâ€

ŞAFAK, Cemil Çakmaklı ve ekibinin, Halk Bankası’ndan aldıkları milyonlarca dolarla kurdukları Favori Turistik Tesisi çalışanlarına ulaştı

DOKAP’la başlayan, Favori Turistik Tesisleri’yle devam eden ve 100. Yıl Atatürk Hizmet Köyü’nü de batık şirketler zincirine ekleyen Cemil Çakmaklı, Kenan Köktürk’ün annesi Fatma Köktürk’ün cenazesinde ortaya çıktı. Sakal bırakan ve şapka takarak tanınmamaya çalışan Çakmaklı ve ekibiyle ilgili iddiaların ardı-arkası kesilmiyor. Halk Bankası’ndan aldıkları milyon dolarla kurdukları Favori Turistik Tesisleri’nin Muhasebe Müdürü Ayfer Sarı ile Servis Müdürü Hüseyin Armağan’a ulaştık. Maaşlarını alamadıklarını ve yargıya müracaat ettiklerini kaydeden çalışanlar, “Şirket yönetimi, çok sayıda esnafa, personele, devlete çok fazla zarar verdi. Devletin bir şekilde bu tür insanlara bir dur demesi lazım. Ama hiçbir şey yapılmıyor. Çok sayıda insanın bu insanlar üzerinde ağı var†dediler.

DOKAP Un, DOKAP Gıda ve DOKAP Kum ve Çakıl’ı gurbetçilerden topladığı paralarla kuran, daha sonra bu şirketlerin içini boşaltan Dr. Cemil Çakmaklı, Beycuma’da bir cenazede sakallı ve başında şapkayla görüntülendi. ŞAFAK, Halk Bankası’ndan aldıkları milyonlarca dolar krediyle Antalya Kemer’de kurulan Favori Turistik Tesisleri çalışanlarına telefonla ulaştı. Muhasebe Müdürü Ayfer Sarı ile Servis Müdürü Hüseyin Armağan, gece-gündüz alın teri akıtarak hak ettikleri maaşlarını yıllarca alamadıklarını, şirkette çeşitli ayak oyunlarının oynandığını dile getirdiler.

Favori Dinlenme Tesisleri’nde Restaurant Servis Şefi olarak bir yıl çalıştığını kaydeden Hüseyin Armağan, “Favori Turistik Tesisleri’nde bir yıl çalıştım. Maaşımı alamadım. Benimle birlikte taşeron firmada da, 35 personel restaurantta hizmet veriyordu. Bu arkadaşlarımızda maaşlarını alamadı. Maaşlar için çift bordro düzenleniyordu. Örneğin benim aylık maaşım bin 500 liraydı. Şirket bir ay 900 lira maaşımı yatırdı, geri kalan 600 lirayı elden aldım. Zaten o bir maaşın dışında da maaş almadım. Emeğimin karşılığını almak için yasal dava açtım ve davayı kazandım. İcra dosyasında sıraya girdim. Halk Bankası, kredi borçlarına karşılık tesise icra yoluyla el koydu. Burada çok sayıda çalışan arkadaşımız mağdur oldu. Devlet bu işe el atsın. Biz mağdur olduk. En azından bundan sonra, bu insanlar yüzünden kimse mağdur olmasın†ifadelerini kullandı.

SARI: “ESNAFA VE ÇALIŞANLARA BORÇ TAKTILARâ€

Antalya Favori Turistik Tesisleri Muhasebe Müdürü Ayfer Sarı ise, “Favori Turistik Tesisleri’nde bir yıl, bir yılda kiralık olduğu dönemde muhasebe müdürü olarak çalıştım. İki yıllık çalışmamın karşılığında maaşlarımı alamadım. Emeğimin karşılığını almak için dava açtım. Şuan alacağım yasal faizleriyle birlikte 30 bin liranın üzerinde. Halk Bankası, kredi borcuna karşılık tesisi haczetti. Tesisi kiralayan firma alacağımızı vereceklerini belirterek, bizleri yeniden işe çağırdı. Üç ay daha çalıştık, ancak yine maaşlarımızı alamadık.
    DOKAP, Favori Turistik Tesisleri’ne bağlı şirketlerin içerisindeydi. Tesiste yaklaşık 250-300 çalışanın maaş alacağı var. Çalışanlar olarak alacaklarımızla ilgili olarak şirket yönetim kurulu üyesi Meral hanımla görüştük, ancak bugüne kadar herhangi bir sonuç alamadık.
    Antalya Kemer’de şirket yönetimi, çok sayıda esnafa, personele, devlete çok fazla zarar verdi. Devletin bir şekilde bu tür insanlara bir dur demesi lazım. Ama hiçbir şey yapılmıyor. Çok sayıda insanın bu insanlar üzerinde ağı var†şeklinde konuştu.

Kaynak: Şafak Gazetesi

Editör: Ali CİNAL

Duhul
    Oct 2012
    İkamet
    Hayat SAMSUN'da güzel
    Gönderi
    1,122

Esas

Alıntı Originally Posted by trader5552 Yazıyı Oku
    Bir kac buyuk internet sitesinde ve kuluple ilgili kisilerce ali kocun fenerin basina 1 milyarlik butce ile adayliga hazirlandigi soylentileri dolasmaya baslamis. Bunun kulup hisselerine bir etkisi olur mu zaman icinde gorecegiz. 5 yillik ortalama fiyati 40 tl olan hissede 39 tl lik anormallik soz konusu. Ytd. Izleyelim bakalim nedir durum. Hissede de golden cross formasyonu var. Gs ayni haberlerle yuzde 200 primlenmisti. Isin uzmanlari ne dedigimi anlayacaktir. Tavan gorurseniz sasirmayin. Ayni anda 3.5 milyon kullanici ayni durumdan haberdar olmus durumda. 4 ayri yabanci internet sitesine ayni anda . Birileri dugmeye basmis olabilir. Bazi seyler barut gibidir. Bir kivilcim yeterlidir
    Ali KOÇ 1 milyar bütçe ile FVORI yi bataktan mı kurtaracakmış?

Esas

alooo sesim geliyormu . ne olacak bu hissse. Adı çok sükseli ama kendinde iş yok . Şu şirkete bi baba el atsada birde sektörünü değiştirse ne güzel olurdu ya,,,

Sayfa 377/377 İlkİlk ... 277327367375376377

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •