Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 17 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Onur Hava Yolları Kurumsal Bir firma olamaz .Kurumsal olmayan bir firma ile uçulmaz

Esas Onur Hava Yolları Kurumsal Bir firma olamaz .Kurumsal olmayan bir firma ile uçulmaz

Onur Air internet sitesinden acil bir işim için, 25.12.2010 tarihli on-line bilet adımından, sabah uçağına gidiş dönüşlü bilet almak için işlem yaptım. Bilet onaylandığında, sabah uçağında yer olmadığından, sistem, bileti akşam uçağı için rezerve etmiştir. Ne var ki akşam uçağındaki fiyatlar, benim aldığım fiyatlardan yüksek olmasına rağmen bana düşük fiyattan akşam uçağına rezervasyon yapılmıştır.

Benim fiyatla işim yok, rezervasyonun yanlış uçağa yapıldığı, kaydetmiş olduğum ekran görüntüsü ile firma yetkililerine açıklanmıştır. Ses kaydı sisteminde, benimle o gece konuşan görevli, “bu iade tarafınıza yapılacaktır.” demesine rağmen, hafta içi konuşmuş olduğum Müşteri Temsilcisi, kişisel hata olduğunda ısrar etmekte ayrıca ses kaydını dinlediklerini ve böyle bir şey söylemediğini zikretmiştir. 20 TL ile firmamın zengin olacak hali yok.

Önemli olan, müşterinin, firmanın kişisel hatalarından dolayı mağdur edilmesidir. Buradan sonuç alamazsam, ses kayıtlarının dinlenmesi için mahkemeye başvuracağım. Kaydettiğim ekran görüntüsünün tam olarak belli olmadığı da belirtilmiştir. Zaten firmaya ulaşmak için 20 TL telefon parası ödedim. Önemli olan, hatalı oldukları halde bunu müşteriye yükleme hatasına düşmeleridir. İlk defa on-line bilet almadığım da firmanın kayıtlarından anlaşılabilir.)

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    10,347
    Blog Yazıları
    9

Esas

Kolay gelsin sevgili Kentuf.
    Bu konuda haklı olduğuna ve hakkını alacağına inanıyorum.

Esas

http://www.sikayetvar.com/sikayetoku/k/514/f/1781

Şikayet varda bir hava yolu şirketi hakkında bu kadar veryansın ve diğer tarafta osuruktan teyyare yönetim kadrosu.Borsacılar alışkındır özellikle foreksçiler ekranı hemen kaydederler %100 haklı olduğumu biliyorum ama şikayetleri okuyunca hak verdim adamlara meğer politikalrı böyle imiş.Düşündüm babama anneme çok bilet aldım burdan ben genelde thy ile uçarım acil işim olmadıkça.Hava yolu şirketi bu şekilde davranıyorsa uçak düşünce hayatta kalma şansın %1 bu şekilde müşteri politikası olan firmanın bakımlarından bile şüpe ederim .

Esas

Alıntı Originally Posted by Serenler Yazıyı Oku
    Kolay gelsin sevgili Kentuf.
    Bu konuda haklı olduğuna ve hakkını alacağına inanıyorum.

Haklıyım abi şimdi ekran görünütsünü atınca siz ve bu foruma giren herkes anlıyacak haklı olduğumu .Kurumsal sanki semt manavına mesaj atıyoruz .

Esas

Şimdi bilet 186 tl ye sabaha alınmak istenirken akşama alınmış .Akşamın bilet ücreti en düşük 234 tl çıkıyor.Bana akşama 186 tl ye uçak rezerve ediyor ama bana saat uymuyor .Birde bana sistem hatalarını ben yapmışım havasına sokmak istediler .İyiki kaydetmişim şu görüntüyü istediğim yerde söylerim Onur air ile uçmayı iki kere düşünün diye.

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    10,347
    Blog Yazıları
    9

Esas

İşlerim dolayısıyla sık sık uçakla seyahat ediyorum.
    Bu konuda THY alt markası Anadolu Jet'i tek geçerim.
    Uçuş güvenliğiyle, usta pilotlarıyla, kabin ekipleriyle herşeyiyle mükemmel...

Esas

Bir ay önce bir abiyle tanıştık adam 65 yaşlarında hayatı uçak bakımlarında geçmiş.Bu özelleştirmeler falan deyince yaşda yolunu alınca thy dan ayrılmış.Bakımlar konusunda en az titiz davranan onur air demişti üstüne bu olay geldi bundan sonra onur air mi kapasiteleri belli Allah büyük belalardan korusun ama bu kadar ilgisiz hava yolu şirketi ırağa uçan kargo uçak firmalarında yoktur.

Esas

Şimdi şikayet vara girin mesela adamlar çoçuk elbebisesi satıyor lc waikiki ve günde onlarca şikayet olsada adamlar 1 tl ye sattıkların şeyin bile kurumsallık ilkesi olarak cevabını veriyor müşterisini memnun ediyorlar.Altı üstü çoçuk donu ,gömlek satıyorlar.Benim anlatmak istediğim can emanet edilen bir kurum bana veya herhangi birine bu şekilde davranamaz bana telefonda adam gibi cevap verecek beni tatmin edecek ücreti istemiyorum sisteminiz arızalı diyorum yok diyor öyle değil al işte bal gibi öyle pehh.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •