Anket Sonuçlarını Gör: Sizce 2011 yılında Dolar kaç TL olacak?

Oylayan
20. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 1,57 üstünde

15 75.00%
  • 1,27-1,33 aralığında

3 15.00%
  • 1,27 altında.

2 10.00%
Sayfa 2/36 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 284 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz!

Duhul
    Jul 2008
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    249

Esas

Doların kısa vadede 1,5650 seviyesini test etme potansiyeli gündeme gelmiştir. bu seviyenin geçileceğini düşünmüyorum. 1,5650 seviyesinin geçilememesi ile kısa vadeli oluşacak Omuz-Baş-Omuz formasyonu gereği 1,53 seviyesinin de aşağıya kırılması ile birlikte 10 gün içinde doların en az 1,4720 seviyesine kadar düşmesi beklenmelidir.

Duhul
    Jul 2008
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    249

Esas

Formasyon hedefi olarak verdiğim 1,5650 gerçekleşmişe benziyor. Şimdi sırada teyit için 1,53 seviyesinin aşağıya kırılması kaldı. 7 gün içinde fiyatların bu yönde girişimleri olacağını tahmin ediyorum. Formasyon teyidi gelirse dolarda en az 1,47 seviyesine kadar düşüş kaçınılmaz.

Esas

Hükümet muhalefetin üstünde durduğu konulara teker teker eğiliyor..Her açıdan konuşacak şey bırakmayacaklar seçime kadar..Geçen sene işsizliği dillerine doladılar idi allem kullem bir anda işsizlik düşüverdi şimdi herkes cari açık cari açık , TR çok pahalı diyor çaktırmadan doların ipini saldı hükümet..O yüzden dolarda düşüş beklemek manasız geliyor bana..1.60 ları yeniden deneyecek diye düşünüyorum..
    TR bu döviz kuru ile fazla gidemez sıkıntı büyüyecektir..
    Dolar gibi bütün memleketi ilgilendiren meta larda sadece teknik analize bakmak çok feci yanıltır.

Kendi düşüncelerimdir kimseyi bağlamaz..

4. Esas

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Hükümet muhalefetin üstünde durduğu konulara teker teker eğiliyor..Her açıdan konuşacak şey bırakmayacaklar seçime kadar..Geçen sene işsizliği dillerine doladılar idi allem kullem bir anda işsizlik düşüverdi şimdi herkes cari açık cari açık , TR çok pahalı diyor çaktırmadan doların ipini saldı hükümet..O yüzden dolarda düşüş beklemek manasız geliyor bana..1.60 ları yeniden deneyecek diye düşünüyorum..
    TR bu döviz kuru ile fazla gidemez sıkıntı büyüyecektir..
    Dolar gibi bütün memleketi ilgilendiren meta larda sadece teknik analize bakmak çok feci yanıltır.

Kendi düşüncelerimdir kimseyi bağlamaz..
    Sizinle ayni seyleri dusunuyorum, ozellikle teknik konusunda %100 haklisiniz.

Duhul
    Sep 2008
    İkamet
    Istanbul, Turkey, Turkey
    Gönderi
    151

Esas

usd/try 1.58 :S

Duhul
    Jul 2008
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    249

Esas

obo teyit olmadı ama ikili tepeye dönebilir. formasyon hedefleri aynı olan iki fiyat oluşumudur. bir önceki zirve seviyenin üzerine kalıcı yerleşirse o zaman korkmak lazım. 1,61 ler filan görülürse direkt 1,76 olur. ancak ben aşağı yön ihtimalini daha fazla görüyorum ve 1,27 seçeneğini hala savunuyorum.

Lightbulb Hayal ötesi

Dolar tl şöyle veya böyle olacak diye söylem kolay ama işin mantığına aykırı olmamalı,evvela $-Euro sepetine bir bakalım sepet bazında 3650 TL aştığı zaman bazı alarm çanların sesi uzaktan duyulur gibi,birde parite hesabına bir bakalım Euro bölgesinde çatlak çıkmadan parite 1.18 test etti şimdiki duruma bakıpta aldanmamak lazım ileride portekiz ve ispanyollar,yunanalılardan sonra çıkacak bir ülke dedikosu veya bu ülkelerin birinden biz kıvıramadık bu derse o zaman parite 1.18 aşağısını şimşek hızınla test eder.Bu konuyu sanki $ endeksi doğrular gibi,tabii Çin ABD ve Euro bölgesini destekleyecektir bu iş pazar kaybına uğramamak için fakat ciddi bir finans desteği vereceğini hiç zannetmiyorum.Bir paranın arkasında ORDU ve SİLAHLI güç yoksa ne yaparsan yap rüzgara karşı üflemeye benzer.Birde euro bölgesinin geçmişte ABD kaptırdığı bir para var zaten Euro bölgesinin krizinin başlıca sebebide burada yatmaktadır,konuyu ileride belki yorumlarda yeri geldikçe açılırsa tartışırız.Saygılarımla

Duhul
    Aug 2010
    İkamet
    çilehane
    Gönderi
    257

Esas

Alıntı Originally Posted by three Yazıyı Oku
    obo teyit olmadı ama ikili tepeye dönebilir. formasyon hedefleri aynı olan iki fiyat oluşumudur. bir önceki zirve seviyenin üzerine kalıcı yerleşirse o zaman korkmak lazım. 1,61 ler filan görülürse direkt 1,76 olur. ancak ben aşağı yön ihtimalini daha fazla görüyorum ve 1,27 seçeneğini hala savunuyorum.
    usd ye yön veren , teknik analiz mi????

dünya piyasalarına yön veren, ew yada fibo mu???

ülkelerin para birimi, teknik analize göre mi değrlenir yada değer kaybeder???

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

,,,iyi çalışmalar

Sayfa 2/36 İlkİlk 123412 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •