Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
Arama sonucu : 37 madde; 33 - 37 arası.

Konu: Arıcılık

1. Esas

hopdediks kazana düşmüş benim de şansım çocukken arı kovanına düşmüştümm.. arı sokmasına karşı direncim var.... eşşek arısı japon eşşek arısı ne varsa getir istediği kadar soksun... belki hayvana bi şey olur fakat ben etkilenmem

Duhul
    Nov 2011
    İkamet
    Kocaeli
    Gönderi
    3,741

Esas

Arıcılık nasıl gidiyor beyler? Var mı yeni başlayan, devam eden?

Esas

Alıntı Originally Posted by evergreen Yazıyı Oku
    Arıcılık nasıl gidiyor beyler? Var mı yeni başlayan, devam eden?
    selam evergreen.................

orhangazide bu pazar köylüden 2 kovan aldım...............2 sine 500 tl verdim.............

arılar genç..............köylünün kendi kovanlarının yanında dolayısıyla güvende............

çevre dağ eteği olduğundan hem çam hem kestane hemde çiçek bol...........

geçen yıl o köylünün kestane balından almıştım harikaydı insanın ağzında bir anda eriyip gidiyor şahane bişey..............

bu yıl kendi kovanımı aldım bakalım...................

tabii hiç anlamadığım ve arılara mesafeli olduğum için her sene masrafını ilacını ...vs...............üstleneceğim adam kovanlara bakacak bana balı teslim edecek yada fazlasını satacak masrafını çıkaracak............

bana karlı bir alışveriş oldu gibi geldi............

benim amacım eşime dostuma bal yedirmek yoksa 2 kovan şeyden ticari bir muradım yok yani...........

saygıyla........

Duhul
    Nov 2011
    İkamet
    Kocaeli
    Gönderi
    3,741

Esas

Helal sana Buz abim,

Maşallah girmediğin sektör yok.

Tv de ARdahan'da arıcıların yaşamını izlemiştim. Yemyeşil çayırlık çiçeklik dağlarda 3-4 ay kamp kurup orda yaşıyorlar. İnanılmaz güzeldi. Sadece onlar ve arıları. Muhteşem bir şey. Senede 3 ay böyle yaşamak ömre ömür katar. Balın bereketli olsun.

Bu arada senin memleketin deli balı var ya hani. Günde bir çay kaşığından fazla yersen zehirliyormuş bildiğim kadarıyla. Bizim gurbetçi Türkler yaz tatilinde buraya gelip o ballardan Almanya'ya götürürlermiş her sene.

Alman komşularına anlata anlata bitirememiş onlara da vermişler hediye olarak küçük birer kavanoz. Tabii söylemeyi unutmuşlar çok az yiyin diye.

Onlar da çoluk çocuk kahvaltıda kaşığı çalınca bala hooop hepsi hastanelik olmuş.

Kaç tane Alman zehirlenmiş diye duymuştum. Şimdi akıllanmışlar da anlatıyorlarmış aman bir kaşıktan fazla yemeyin diye.

5. Esas

sonunda japon eşşek arısını evcilleştirdim.... taklacı güvercin gibi havada parende üçlü salto attırıyorum....

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •