Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 20 madde; 9 - 16 arası.

Konu: abd de yaşanan toplu kuş ölümleri

Duhul
    Aug 2010
    İkamet
    çilehane
    Gönderi
    257

Esas

isvirçe- italya ve kanada topraklarında da ani toplu ölümler görülmüş---------------benim kafamı o kısım karıştırdı

soğuk havadan ölmedikleri kesin-----------soğuktan ölünecekse- sibiryada ki kuşlar ölürdü------kars sarıkamış- kağızman kuşları ölürdü--------edirne süloğlunda ki kuşlar ölürdü-----erzurumun kuşları ölürdü--------

gaz desek----------aynı gaz isviçrede yada italya da yada kanada da olamaz

çözemedim işi ben bushido usta--ama alıntıladığınız yazıda ki ufo olayı baya bi ilginç geldi bana,,,,

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    Kobe/Japan
    Gönderi
    4,679
    Blog Yazıları
    23

Esas

Hayir Yellowstone degil. Benim acmis oldugum bir diger yegane topik olan "2012'ye hazirmisiniz?" da buna benzer konulari irdelemistik, bir bak istersen.

Alinti:
    "Yukaridaki baglantida da bahsediliyor, simdiki yeni dedikodu ise Amerika'nin goller bolgesininin tabanindan gecen fay kirilmaktaymis ve bu gerceklesirse bu gollerdeki sularin hepsinin Meksika korfezine Missisipi nehri araciligi ile dokulecegi ve bu yolda bulunan tum buyuk yerlesimleri de beraberinde yok edecegi soyleniyor. Umarim yanlizca bir dedikodu olarak kalir ve buyuk bir felaket gerceklesmez."

http://www.hisse.net/forum/showthrea...=14536&page=43
     Alıntı Originally Posted by ihvan Yazıyı Oku
    şu meşhur xxx stones yanardağımı-------------8 km kadar ykın bir mesafesi varmış lavlara- kraterin---------

ismini hatırlayamadım-----------baya geniş bir ağzı var falan diyorlardı krater için-------ve 8 km çok yakın lavla için diye duymuştum---------ve geçen haftada gazetede- bölgede sismik faliyetler artmış ve bu nedenle uzmanlar bölgeye gitmiş diye okumuştum

bahsettiğiniz orası mı
    Konu epey incelenmis ve eger gaz sizintisi olsaydi anlasilirdi zaten... baska bir nedeni vardir. Havalardaki asiri soguma ve kutup noktasindaki kaymanin etkisi ile kuslarda yon bulma olgusunun etkilenmesi nedeni ile belirgin cizgi disi hareketlerden de kaynaklaniyor olabilir.

Duhul
    Aug 2010
    İkamet
    çilehane
    Gönderi
    257

Duhul
    Aug 2010
    İkamet
    çilehane
    Gönderi
    257

Esas

daha önce bi film de izlemiştim....mağmanın akış yönü değişiyor ve bu nedenle kuşlar yönünü kaybedip- birbirine havada çarpıyor ve düşüp ölüyorlardı, ondan sonra da dünyanın her yeri buz gibi soğumaya başlıyordu...

topıcinize bakıyorum şu anda

baya baya geniş açıdan yaklaşmış kıyametimsel olasılıklara

Esas

kıyametin gelişinin (bazı kahinlerce de onaylı) doğa içinde asıl olduğunu anlayamadığımız bazı doğa üstü olaylar ve afetlerin oluşması ile tezahür edeceği, öncülerin bu tip olaylar olacağına değinilmekedir.
    ancak kıyametin muhtemeldir ki ortadoğuda din kaynaklı çıkacak savaş ile olacağı/bileceği belirtilmektedir.
    bu arada tpeden düşüşn yaklaşık %80 i (%77-78 galiba) alınmış olup 2007 sonu ve 008 başındki zirve hareketleri ile nerdeyse birebir olduğuna dikkat çekmek sterim. bunu bayram da da yazmıştım geçenerde bir arkadaş da bir topikte yazdı
    belki de yukarıda gideceğimiz yere gelmişizdir.
    şahsen pazartesi yatay vea yukarı açılış gelirse u100de 69600 geçilene kadar short açıp beklerim, aşağda hedef 67200-67900 bence ilk olarak sarkarsa 65xxx gelir.
    her bu iki noktadan yukarı ıplamayı da beliş yeni zirve arayışı olarak değerlendirebilirm.
    2007-2008 geçişindeki bar benzerlikleri ilgnç ancak garan ve işc harekete katılmayınca vob30belediğim 89-90000 arasına gelemedi.
    pztve salı yukarı yönde önemli bence.
    ayrıca garanda 90mly lot çıktılar aşağı düştük, 20 mlyn lotla yukarı taşıdalar nerdeyse ziveye 2000 puan kalmıştı.

Duhul
    Sep 2008
    Gönderi
    4,847
    Blog Yazıları
    37

Esas Dünyaya çarpan zehirli uzay bulutları kitlesel kuş ve balık ölümlerine neden oluyor

Rusya’nın Olağandışı Durumlar Bakanlığı (MCHS) tarafından hazırlanan bir rapor, dünyamızın şu anda gezegenimizin üst atmosferine nüfuz eden “zehirli uzay bulutları”nın “saldırısı altında” olduğu uyarısını yapıyor. Bu uzay bulutlarının atmosfere sızmasının nedeni Yerkürenin manyetik kutuplarının “hızlanmış hareketi”dir ve bu bulutlar tüm dünyada bildirilen kitlesel hayvan ölümlerinden sorumludur.
    Önceki raporumuzda, gezegenimizin kutuplarının değişiminin uçaklara nasıl zarar verdiğini anlatmıştık, şimdi MCHS raporu durumun daha da kötüleştiği uyarısını yapıyor.
    Bu rapora göre, gezegenimizin kutuplarının hızlı değişimi, Yerkürenin manyetik alanını sarsan solar rüzgarın normal akımlarının alt atmosferimize saniyede yaklaşık 700 kilometre hızla girmesine izin veriyor. Solar rüzgar kendisiyle birlikte bu son birkaç yılda tüm dünyada büyük sayılarda “gizemli şekilde” ortaya çıkmakta olan ölümcül uzay bulutlarının parçalarını taşıyor.
    Bu ölümcül uzay bulutlarına Batılı bilim insanları tarafından Noctilucent (Gece parlayan bulut) Bulutlar adı verildi ve belli belirsiz bulut benzeri fenomen olarak tanımlandı. Bunlar derin alacakaranlıkta görünür olan, üst atmosferdeki polar mezosferik bulutlar adı verilen çok daha parlak ve yayılmacı polar bulut katmanının düzensiz kenarı olarak tanımlandı.
    Noctilucent Bulutlar Dünyamızda ilk kez 1885’te ortaya çıkmaya başladı, o tarihlerde dünyamız Endüstri Devrimini tam olarak kabul etmeye başladı.
    Rapor, bu bulutların yalnızca gizemli olmadığını, ayrıca Hidrojen Siyanür zehirli gazından oluştuğundan ölümcül olduğunu söyleyerek devam ediyor. Hidrojen Siyanür bulutlara elektrik mavisine benzeyen bir renk veriyor.
    Hidrojen Siyanür ilk kez çivit boyasından izole edildi, 1704’ten bu yana bilinmekteydi, ancak yapısı bilinmiyordu. Şimdi karmaşık bir yapısı olan düzenleşim polimer olduğu ve deneysel formülünün hidrate demir siyanür olduğu biliniyor.
    1752’de Fransız kimyacı Pierre Macquer, koyu lacivertin demir oksit ve uçucu bir bileşene dönüştürebileceğini ve bunların boyayı yeniden yapılandırmak için kullanılabileceğini göstererek önemli bir adım attı. Yeni bileşen şu anda hidrojen siyanür olarak bildiğimiz şeydi.
    Hidrojen Siyanürün ayrıca iki büyük yoldan biri vasıtasıyla yıldızlar arası bulutlarda oluştuğunu not etmek önemlidir: nötral – nötral tepkime ile (CH2 + N → HCN + H) ve çözülmeli yeniden birleşim ile (HCNH+ + e- → HCN + H). Çözülmeli yeniden birleşim yolu %30 baskındır; ancak HCNH+ lineer formunda olmalıdır. Yapısal izomeri H2NC+ ile çözülmeli yeniden birleşim özellikle hidrojen izosiyanür (HNC) üretir.
    Solar rüzgarın Yerküremizin manyetik alanına girmesiyle, bu zehirli Hidrojen Siyanür Noctilucent Bulutları alt atmosfere taşınır, burada yolu üzerindeki kuş sürülerini “saniyeler içinde” zehirler. Kendi başına bu rüzgarların kuvveti muazzam travmaya ve anında ölümlere neden olur.
    Bu fenomenin neden olduğu kitlesel ölümlerin bir örneğini Londra’nın Daily Mail haber servisinin İtalya’daki trajik olaylarla ilgili haberinden okuyabiliriz:
    “Tüm dünyada kitlesel hayvan ölümlerinin artan miktarında, bir İtalyan kasabasında binlerce ölü üveyik kuşu çatılara ve arabaların üzerine yağmur gibi yağdı. Faenza’da yaşayanlar kuşların gagalarında garip mavi lekelerle yere ‘küçül Noel topları” gibi düştüğünü anlattılar. Kuşların 8000 tanesine yapılan ilk testler, mavi lekeye zehirin veya kanda oksijen eksikliğinin neden olmuş olabileceğini gösterdi.”
    Bu fenomen sadece kuşlarda kitlesel ölümlere neden olmayabilir, bu MCHS raporunun belirttiğine göre, bu zehirli uzay bulutları gezegenimizin sularına çarptığı zaman, sudaki yaratıklar da ölür ve bunun bir kanıtı olarak sadece bu geçen hafta ABD, Güney Amerika, İngiltere, Tayvan, İsveç ve Yeni Zelanda’da milyonlarca balık ve yengeç ölümleri bildirildi.
    Önemli olan bir diğer konu şu: MCHS bu kitlesel ölümlerin ‘24 ve 58 Kuzey’ ve ‘8 ile 24 Güney’ arasındaki çok belirli enlem aralığı ile sınırlı olduğunu söylüyor; bu Yerküremizin üst atmosferinin iki ayrı ucunun bu zehirli uzay bulutu gazlarının alt atmosfere girmesine izin verdiğini gösteriyor.
    MCHS raporu, Yerküremizin manyetik alanındaki bu yerlerin, bu zehirli uzay bulutlarının kitlesel ölümlere neden olmaya devam etmesine izin vererek ne kadar süre açık kalacağını söylemese de, bu fenomen bugünkü dünyamız için yeni olsa da, aynı şeyin kadim insanlar için söylenemeyeceğini not etmek yol göstericidir.
    “Bu Dünyanın Tahtı İçin Savaş Başlıyor: Einherjar Savaşçılarının Dönüşü” kitabında, Sorcha Faal atalarımızın kadim mitlerinin bugün yaşadığımız dünyaya nasıl eşdeğer olduğunu anlatıyor. İnsanlar “tanrılar” olduklarını düşünürlerken, sadece kendilerinin değil, Dünya adını verdiğimiz bu gezegen üzerindeki tüm yaşam formlarının toptan yok oluşuna başlıyorlar.

Ve eğer bu kadim mitler doğru ise, o zaman bir kez daha, küstah insan ırkının “alabora olması” önümüzdedir, o zaman “denge” yeniden kurulur. Gelecekte bu zamanlar üzerine yazılacak olan tarih, ABD, Rusya ve Çin gibi ulusları, bizim bugün Atlantis, Mu ve Lemurya’yı huşu ve saygıyla anmamız gibi tanımlayabilir.

© 8 Ocak 2011 EU and US all rights reserved.

http://www.whatdoesitmean.com/index1437.htm

(Çeviri: Saffet Güler)

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Bursa'da ölü kuş tedirginliği

Bursa'nın Karacabey ilçesi Uluabat Gölü yakınlarında çok sayıda ölü kuş bulunması tedirginliğe neden oldu.

ABD'nin Arkansas eyaletindeki Beebe adlı yerleşim biriminde yılbaşı gecesi bin civarında kırmızı kanatlı kara kuşun (blackbird) ölmesinin ardından Bursa'nın Karacabey ilçesinde yola düşen kuşlar korkuya sebep oldu. Kuşların, yoldan geçen bir otomobilin çarpması neticesinde mi yoksa kendi kendilerine mi öldükleri araştırılıyor. Yolda bulunan kan bulaşmış araç plakası, kuşların çarpma sonucu öldükleri ihtimalini güçlendiriyor.

Karacabey İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, yaptıkları araştırmada, çevrede başka bir kuş ölümüne rastlamadıklarını açıkladı.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?hab...s-tedirginligi

++++++++++++++++

Kanlı kuş ölüleri arasında bulunan yine kanlı Bursa plakanın sahibine ulaşıldı..Araç sahibi olayı doğruladı..

Gazetede yer alan fotoğrafların ABD de toplu kuş ölülerini gösteren fotoğraflardan bir farkı yok.

Aynı manzara..

Eskiden de mutlaka oluyordu böyle şeyler..

Ama dünyada iletişim o kadar gelişti, çevre duyarlılıkları o kadar had safhada ki, sanki ilk defa oluyormuş gibi bir korkuya itiyor hepimizi..

Bir de..

Tetkiklerin neticelerini beklemek lazım..

Hoş, sonuçta yayınlanacak " garip birşey yok, normal" gibi raporlara inanmamak için gerekli ruh haletine de sahibiz doğrusu..

Mutlaka birşey gizliyorlardır canım..

Anormal birşey olsa bunu uluorta söyleyecek durumları olamaz ki.

Değil mi?

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    27,443

Esas

Buzulların erimesi sonucu tatlı-tuzlu su oranı değişeceği için akıntı yönü de değişecek ve sonuç olarak Avrupa'nın batısı, ABD'nin doğusu soğuyacak. Türkiye çölleşecek şeklinde raporlar vardı fakat kuş-balık ölümlerinden söz ediyormuydu hatırlayamadım. Raporu hisse.nete göndermiştim ama nerede aramak lazım.

Kızılderili reisi rahmetle anıyorum. Paranın yenilemeyeceğini hızla anlıyoruz.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •