Sayfa 1/906 1231151101501 ... SonSon
Arama sonucu : 7241 madde; 1 - 8 arası.

Konu: PARSN - Parsan Makina Parçaları Sanayii A.Ş.

Esas PARSN - Parsan Makina Parçaları Sanayii A.Ş.

Yeni başlık hayırlı olsun.

Eski başlık Arşive taşınmıştır.

Hisse başlıkları bilgi paylaşımı için açılmıştır. Burada teknik - temel analizleri ve hisse ile ilgili son haberleri paylaşabilirsiniz. Muhabbet tarzı yazıları lütfen bu başlıklara göndermeyiniz.

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değerlendirmeyiniz.

lazkopat Guest

Esas

Şirket Adı Parsan İMKB Kodu PARSN E
    Pazar Ulusal Pazar Sektör Metal Eşya, Makine ve Gereç Yapımı
    Dahil Olduğu Endeksler IMKB IST , IMKB MESY , IMKB SIN , IMKB TUM , IMKB TUM-100 , IMKB ULUSAL Kayıtlı
    Sermaye 100.000.000 TL
    Ödenmiş Sermaye 77.112.000 TL Takas Saklama Oranı % 31
    Kuruluş Tarihi 06/03/1968 Halka Arz Tarihi 16.10.1990
    Faaliyet Alanı Dövme çelik üzerine makina parçaları imalatı İlk İşlem Tarihi 16.10.1990
    Telefon (0216) 493 12 66 Faks (0216) 493 12 80
    E-Posta [email protected] WEB Sitesi www.parsan.com
    Yönetim Merkezi Kemiklidere Mevkii PK.3 Güzelyalıköyü 34903 Pendik / İstanbul Sektördeki
    Diğer Şirketler ALCAR, ARCLK, ASUZU, BFREN, BSHEV, DITAS, EGEEN, EMKEL, EMNIS, FMIZP, FROTO, GEREL, IHEVA, KARSN, KLMSN, MUTLU, OTKAR, PRKAB, TOASO, TTRAK, TUDDF, VESBE, VESTL

lazkopat Guest

Esas

ZARARDAN KARA GEÇTİ
    Parsan, 2010 yılının 9 aylık döneminde 1.81 Milyon TL net kar açıkladı. 2009 yılının aynı döneminde ise 15.17 Milyon TL zarar etmişti. Son 4 yılın 9 aylık dönemlerindeki en yüksek kar rakamı, 2008 yılında gerçekleşti. Piyasa değerlerine baktığımızda son 4 yılın 9 aylık dönemlerindeki en yüksek piyasa değerinin 190.21 Milyon TL olduğunu görüyoruz. Karlılık ve piyasa değeri arasındaki ilişkiye baktığımızda son iki yılın 9 aylık dönemlerinde zarardan kara geçerken piyasa değerinin yükseldiği gözleniyor. Şirketin son piyasa değeri 139.57 Milyon TL'dir. Şirketin piyasa değeri son 4 yılın 9 aylık dönemlerinde gördüğü en yüksek piyasa değerinin yüzde 26.62 altındadır.
    VARLIKLAR ve KARLILIK
    ÖZVARLIK VE AKTİF KARLILIĞI ARTIYOR
    Parsan, 2010 yılının 9 aylık verilerine göre yüzde 0.96 oranında bir özvarlık karlılığı ile çalışıyor. Özvarlık karlılığı 2009 yılının 9 aylık döneminde -7.88 seviyesinde idi. Şirketin son bir yılda özvarlık karlılığının artış eğiliminde olduğu gözleniyor. Aktif karlılığına baktığımızda ise 2010 yılının 9 aylık döneminde 2009 yılının 9 aylık dönemine göre artış gösterdiğini görüyoruz. 2009 yılında -5.89 seviyesinde olan aktif karlılığı 0.71 seviyesine çıktı. Varlıkların ve özkaynakların etkin kullanımı aktif karlılığı ve özvarlık karlılığı üzerinde etkilidir. Bu nedenle varlık yapısı incelenirken mutlaka aktif ve özvarlık karlılığındaki gelişim izlenmelidir. Parsan, son bir yılda aktif ve özvarlık karlılığındaki artış ile dikkat çekiyor.

BÜYÜME ORANLARI Özsermaye -2.01 %
    Sektör Özsermaye 9.77 %
    Aktif -0.95 %
    Sektör Aktif 1.55 %
    Net Kar 111.91 %
    Sektör Net Kar 139.96 %
    KARLILIK ORANLARI Özsermaye Karlılığı 0.96 %
    Aktif Karlılığı 0.71 %
    PİYASA ÇARPANLARI FK - %
    PD 139,572,720
    PD/DD 0.74 %
    Sektör FK 14.08 %
    Sektör PD 26,265,066,753.63
    Sektör PD/DD 2.36 %
    AKTİFLERİ AZALIYOR
    2010 yılının 9 aylık döneminde aktifleri azaldı. Parsan, 2009 yılının 9 aylık döneminde 257.47 Milyon TL olan aktiflerini 2010 yılının 9 aylık döneminde 255.04 Milyon TL'ye düşürdü.

Aktif büyümesi yüzde -0.95 oldu. Aynı dönemde sektördeki aktif büyüme oranı yüzde 1.55 olarak gerçekleşti. Hissenin aktif büyüme oranı sektör ortalamasının altında. Parsan, 2010 yılının 9 aylık döneminde 188.61 Milyon TL özsermaye açıkladı.

gedik yatırımdan alıntıdır. 12 aylık kar rakmlarına göre analizleri üstadlar yapar artık.

Esas

Evet Teknikci arkadaslar. Endekste bir TOBO mu var? Yarin geri donmezsek sanki TOBO olustu gibi. Hedef onceden verdigim 64.000 lerin ustu gibi gorunuyor.

1- Yesil daire icindeki alan cok kritik. Yatay cizgi, sari kanalla gosterilen dusus kanali ve 2009 dan baslattigim yukselen kanallarin kesistigi nokta. Burayi asagi kirmamamiz lazim. Benim hesabima gore burasi 60.164 cikiyor!

2- Burdan bir tepki geldi. Tepkinin hedefi mavi daire icindeki seviyedir. 64.570 cikar.

3- Burayi gecersek, diger dusus kanalinin icine girmis olacagiz. Sari cizgiler arasindaki alan. Ordan cikarsak hedef 68.000.

4- Orayi da gecersek hedef 75.505

Allah yaniltmasin.

==================================================

PARSAN uclu dip yapmis gibi. 1.85 kirilirsa hedef 2.02.

================================================== =

Endeks Analizlerimiz gayet iyi calisti. Simdi sirada PARSAN var. Bugun gene 1.85 e tosladik. Endeks analizimiz nasil calistiysa PARSAN da insallah ayni isi yapacaktir.

Izliyoruz...

Bu ara Matriskte dolar grafiklerini goremez oldum. Bu sebeple eski analizleri yuvarlayip duruyorum. Olmazsa TL bakacagiz artik. Ancak hedeflerimizden su an icin sapma yok. Trendimiz hic bozulmadan devam ediyor!

Endeks yukarda yazdigimiz hedefi bugun az farkla gecti. Ustunde kalabilirse eski verdigim hedef simdilik en ciddi maksimum hedef olacak. Ara hedefler icin yeniden grafik bakmak lazim. 65.000 - 68.000 arasi fazla genis kaliyor.

Duhul
    Dec 2006
    İkamet
    yaşamak denirse...
    Gönderi
    647

Esas

1,85 e toslamıştık ona üzülüyorduk şimdi 1,78 töbee
    50 dakika derse gittim geldim.. şimdi 1,74 olmuş...
    Son düzenleme : marlboro; 15-03-2011 saat: 12:59.

6. Esas

arkadaşlar yazmıyacaktım yine duramadım düşerken kimsenin gıkı çıkmıyor.

Esas

sölenecek bişe var mı? kelimeler kifayetsiz kalır benim gibi hayatta iyimser olan bi adamı bile bezdirdi adamlar ben bu adamların maliyetini çok merak ediyorum cidden.firma zaten sahipsiz.ne temettü ne başka bişe.şimdi kar açıklasa da bu adamlar geçmiş yılların zararına karşılık....diye bi cümle ile başlayan bi açıklama gönderirler. napalım satalım mı

Esas

Arkadaslar sicak sicak endeks analizi hazirladim. Kritik seviyenin az ustundeyiz. PARSAN ci dostlarim soylenecek tek sey var: SabIr sabIr sabIr... Onun disinda verdigimiz destek-direnc seviyelerinden al-sat yaparak vakit gecirebilirsiniz. En yakin ornegi 1.77-1.85 arasi gel-gitler. Ancak tahmin ediyorum mal gelir gelmez rotayi belirleyecekler.

Bilancoya az kaldi!

Sayfa 1/906 1231151101501 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •