Sayfa 3/316 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 2522 madde; 17 - 24 arası.

Konu: SEKFK-Şeker Finansal Kiralama

Esas

hisselerin hepsi bende olmadığına göre bir ben kalmamısımdır heralde forumda...hareket yok kimse yok.. neyse genel kı-uruk bugun sanırım 11 de

Esas

bi öyle bi böyle açıklama yapıyorlar .. sürekli bi kıvırma hareketi hükümette sürekli insan tükürdügünü yalar mı ya.. kendileri işlem yapıyorlar muhtemelen finansallarda ..

Esas

selamlar daha önce 1 05 den alıp bu hisseyi 1 15 den verdim ama ekiz diye bir yağ hissesinde %30 battım şimdi tekrar bir miktar bu hisseden aldım 1 09 dan hayırlısı bakalım mayıs gibi kazandıracağını düşünüyorum 1 50 hedefim

Esas

arkadaşlar hissenin seyri ne olur sizce yorumlarınız

Esas

aylardan beri elimde kaldı bu hisse,hiç bir bo... olmaz bu hisseden,baksanıza geçmiş yılların zararına saydılar kar payını...içimden geçenleri yazmak isterdim ama neyse.....

Esas

kaçtan kapatır acaba 1 09 dan aldım canımı sıktı bir kaç saatte zarar yazdık

Esas

en büyük beklentisi suya düştü. bakıyorum da önceki hareketten de faydalanamayan arkadaşlar var. iyi okusunlar vaziyeti... karakter itibari ile geberiktir bu tahta geçmiş tecrübelerim ile sabittir.. beklentisizken de ne olur görmeli. bol şans ve bol kazançlar...

8. Esas

Leasing sektörüne kötü haber

Bakan Şimşek, Leasing'deki KDV ile ilgili açıklamalarda bulundu

29.3.2011 - 11:10

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, leasing sektöründeki çalışmaları hatırlatılarak sorulan ''Yüzde 18 olan vergi oranının düşürülmesi söz konusu olabilir mi?'' sorusu üzerine şu bilgiyi verdi:

''Leasing uygulamalarına ilişkin KDV oranları geçmişte değiştirildi, istismarı engellemek için yeniden düzenlendi. Biz tekrar bir istismar kapısı açmayacağız onu açık bir şekilde ifade etmek istiyorum. Ama KOBİ'lerimizin özellikle yatırım amaçlı bazı makine teçhizat edinimlerini leasing yoluyla yapılmasına imkan sağlanması, ama bu yapılırken geçmişte karşı karşıya kaldığımız istismarın engellenmesine yönelik çalışmalar yapılıyor. Burada temel ilke sadece ve sadece yatırım malları için, yatırım amaçlı makine ve teçhizat için bir uygulama söz konusu olabilir. KOBİ'ler çerçevesinde arkadaşlar çalışıyorlar. Ama bunun tekrar bir istismara dönmesini engelleyecek iyi mekanizmaların geliştirilmesi lazım.''

Yapılacak düzenlemenin sınırlı olacağını belirten Şimşek, yüzde 18'lik vergi oranında değişimin söz konusu olabileceğini bildirerek, ''Çok sınırlı ölçüde olabilir, ama eğer biz istismarı engelleyecek mekanizmaları geliştirebilirsek'' dedi.

Şimşek, TBMM'ye sunulan Kanun Hükmünde Kararname çıkarma yetkisi içeren kararname ile ekonomide nasıl bir yapılandırma planlandığı sorusuna ''Böyle bir çalışma söz konusu... Amaç kamu hizmetlerinin daha verimli, daha etkin bir şekilde vatandaşımıza sunmak. Kamuda idari reform hakikaten bir ihtiyaçtır. Detayları için çok erken. Çünkü henüz bu konular çalışılıyor'' karşılığını verdi.

Sayfa 3/316 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •