Sayfa 2/101 İlkİlk 12341252 ... SonSon
Arama sonucu : 805 madde; 9 - 16 arası.

Konu: BOYP boyner perakende ve tekstil yatırımları anonim şirketi

Esas

Sayın Osman , eğer malınız %5 üstünde ise ve yönetim de söz sahibi iseniz tahtada bir kişiye malınızı virmanlayacaksanız bile bunun KAP'a bildirilmesi gerektiğini biliyorum , aksi halde bu durum yasal olamaz ,

Diğer taraftan Canseverin malının ne kadar olduğunu inanın ne siz ne başkası bile bilir , benim kendi öngörüm %2.5 lar değil ,

Kote edilen toplam hisse sayısı 39.799.320 hisse yani %5 lik kısım yaklaşık 2.000.000 eder , sözüne ettiğiniz aracı kurumlardan sadece Yapı Kredi ve Garanti de hem fikirim bu aracı kurumlardan işlem yaptırıyor olabilir ama diğer aracı kurumlardan hem fikir değilim , zaten hisse sayısını arttırmaya çalışırken diğer arcı kurumların bariz şekilde satış yaptığını görebiliyoruz tarihsel bazlı hisse takas analizinde.

Tabi Barış Bey'in borsa tecrübesi ve bilgisini göz önünde tutar isek , her türlü bizim anlayamayacağım alengerli küçük yatırımcıyı uyutarak hisseleri de toplamış olabilirler..

Tahtayı canlı izleyen biri olarak hala sabırla ve inatla mal topladıklarını görebiliyorum , çünkü kademelerdeki alış satışlardaki oyunlar bunu gösteriyor.

Neyse hayırlısı diyelim , ama dediğiniz gibi tahta çok riskli , mal taşıyanların yüreğinin sağlam olması gerekiyor,

diğer bir konu da arsa satışından elde edilen gelir ,

Arsa satışı yapıldı tamam eski bilançolardanda görüyoruz gayri menkul yatırım amaçlı fonda tutuluyordu .. Eğer şirket bunu özsermayesine eklemek istemezse vergisini ödemek zorunda , tabi bu vergiyi öder mi mantıklı mı ? Bence değil..

Bu yüzden daha önce bilanço değeri ile son satış fiyatındaki farkı sadece özsermayesine ekleyebilir , ve bunun da sermaye artışı taahütü 5 yıldır..

Zaten enflasyon farkları , geçmiş dönem karları vs.. Şu an da üzerinde ciddi bir bedelsiz potansiyeli taşıyor , uzun süredir de bu artışı yapmıyor. Bunu izlemeliyiz, fakat arsa ile ilgili bir çok bilgi yanlış yansıtılıyor bunu da ayrıca belirtmek istedim.

Bende yanlış biliyor olabilirim , yanlış isem yanlışımı düzeltecek arkadaşıma da şimdiden teşekkür ederim..

Bütün yatırımcı arkadaşlara bol kazançlar, iyi akşamlar...

Esas

Alıntı Originally Posted by GaKKoS Yazıyı Oku
    Sayın Osman , eğer malınız %5 üstünde ise ve yönetim de söz sahibi iseniz tahtada bir kişiye malınızı virmanlayacaksanız bile bunun KAP'a bildirilmesi gerektiğini biliyorum , aksi halde bu durum yasal olamaz ,

Diğer taraftan Canseverin ....
    Ben de ayni seyi soyledim zaten. Virman yapmadan bos tahtada devir teslim oluyordu. Kaldi ki bahsettigim zamanlar %5 deklarasyonunun evvelinde idi.
    Takaslara bakildiginda ise bahsettigim kurumlarin girip ciktigi belli. Fakat tabii ki kurum bir yere kadar bir info dur hesap sahibini bilemedikten sonra kesin konusmak imkansiz...
    Bizimkiler tahta hareketleri ile yogrulmus ongoruler.
    Bu arada patron2 nin soyadi Tansever.

Bu tahtadaki formulum risk/getiri=1

Baska bir ulkede, buralari takip edemeyecegim bir tempoya giriyorum.
    Son mesajimdir.
    Cok farkli rakamlarda gorusmek uzere hissedarlara bol kazanc diliyorum..

Esas

Alıntı Originally Posted by ORALET-OSMAN Yazıyı Oku
    Ben de ayni seyi soyledim zaten. Virman yapmadan bos tahtada devir teslim oluyordu.
    Bu arada patron2 nin soyadi Tansever.

Risk/getiri=1

Baska bir ulkeye, buralari takip edemeyecegim bir tempoya giriyorum.
    Son mesajimdir.
    Cok farkli rakamlarda gorusmek uzere hissedarlara bol kazanc diliyorum..
    Tansever olduğunu biliyorum , geçenlerde yanlışıkla cansever yazmışım , maşallah bazı arkadaşlar demediklerini bırakmamış diye devam ettireyim dedim.......

Neyse size iyi yolculuklar , kolay gelsin.. Umarım herkese hakkettiği yerlerde satma şansı bulabilir.

Esas

***ALTIN***ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FABRİKALARI A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

***ALTIN***ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FABRİKALARI A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Ortaklığın Adresi : Yenibosna, Merkez Mahallesi 29 Ekim Caddesi No:22 Bahçelievler/İstanbul
    Telefon ve Faks No. : 0212 496 50 00
    Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0212 496 50 60 - 496 50 17 - 0212 503 54 66
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : yoktur.
    Özet Bilgi : 2010 yılı ortaklar olağan genel kurul toplantısı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 15.03.2011
    Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan
    Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 2010 yılı
    Tarihi : 04.04.2011
    Saati : 11:00
    Adresi : Yenibosna Merkez Mahallesi 29 Ekim Caddesi No: 22 Bahçelievler/İstanbul

GÜNDEM:
    ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FABRİKALARI
    ANONİM ŞİRKETİ
    2010 YILI ORTAKLAR OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GÜNDEMİ

1 ) Açılış ve Başkanlık Divanı'nın seçilmesi,

2) Genel Kurul Toplantı tutanağının imzalanması hususunda Başkanlık Divanı'na yetki verilmesi,

3) 2010 Yılına ilişkin Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile denetçi ve bağımsız dış denetim raporlarının okunması ve müzakeresi,

4) 2010 Yılına ilişkin Bilanço ve Kar/Zarar hesaplarının okunması, müzakeresi ve tasdiki ile Yönetim Kurulu'nun kar dağıtımıyla ilgili teklifinin görüşülerek karara bağlanması,

5) Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Denetçilerin ibra edilmeleri,

6) Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçilerin ücret ve huzur haklarının tespiti,

7) Yönetim Kurulu Üyeleri ile Denetçilerin seçilmesi, şayet ana sözleşmede görev süreleri belirtilmemişse görev sürelerinin tespiti,

8) Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanan Sermaye Piyasasında Bağımsız Dış Denetleme Hakkındaki Yönetmeliğin 14. Maddesi gereği Yönetim Kurulu Tarafından yapılan "bağımsız dış denetleme kuruluşu seçiminin" görüşülerek onaylanması,

9) Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerinin Şirket mevzuuna giren işlerle iştigal edebilmeleri ve Şirketle ticari muamelelerde bulunabilmeleri hususunda T.Ticaret Kanununun 334 ve 335.maddelerine göre müsaade edilmesinin karara bağlanması,

10) Sermaye Piyasası Kurulu'nun 09/09/2009 tarih ve 28/780 sayılı kararı gereği, Şirketin 3. Kişiler lehine vermiş olduğu teminat, rehin, ipotekler ve elde etmiş olduğu gelir veya menfaat hususunda Genel Kurul'a bilgi verilmesi.

11) Yıl içinde yapılan bağış ve yardımlarla ilgili olarak Genel Kurul'a bilgi verilmesi,

12) Dilekler ve kapanış.

EK AÇIKLAMALAR:

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    Trakya Bölgesi
    Gönderi
    904

Esas

11,80 den gaptım eyimi ettim acep

Esas

burada satılan arsa ve üzerine inşaat yapılan iki arsadan bahsedilmiş. iki arsamı var. tekmi. bu nasıl oluyor.

tşk.

70.000 m2 üzerine birde istanbul gibi bir yerde neler yapılmaz ve kaça satılmazki..

aslında "al unut" için tam yakışan bir yatırım.

Esas

Günaydınlar,

Teknik indikatörler olumlu daralan üçgenden çıkması ile yukarı sert hareket yapabilir. Kişisel analiz ve paylaşımımdır..

Yatırım tavsiyesi değildir....

Esas

Hayırlısı olsun... Sitede 15 Nisan Lansman tarihi olarak yerini almış... Sabretmek lazım biraz daha güzel günler yakın gibi inşallah.

Yatırım tavsiyesi değildir..

Sayfa 2/101 İlkİlk 12341252 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •