Sayfa 1/101 1231151 ... SonSon
Arama sonucu : 805 madde; 1 - 8 arası.

Konu: BOYP boyner perakende ve tekstil yatırımları anonim şirketi

Duhul
    Dec 2004
    İkamet
    artık burada....
    Gönderi
    19,773

Esas BOYP boyner perakende ve tekstil yatırımları anonim şirketi

Buradan devam...
    - Kuralları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.
    - Forum hakkında Sıkça Sorulan Sorularınıza (SSS) cevapları burada bulabilirsiniz.
    - Forumumuzda siyasi ve dini yazılar kabul edilmiyor.
    - Bunları yapmayın

Duhul
    Nov 2009
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    920

Esas

teşekkürler sayın Karadeniz ...
    Altınkız çok nazlandı, sanırım istemedikleri kişilere bu son bir-iki haftada (düşüşler nedeniyle) mal kaptırdılar sanısam (hehehehe misal ben) ... onu nasıl geri alırız diye düşünüyorlar... bak sayın SPEK ben kalıcı değilim Altınkızda ..hedefine doğru yürü bende malı teslim edeyim, sende nereye götüreceksen götür kağıdı...

Esas

http://haber.gazetevatan.com/Haber/364816/1/Gundem

Yeni proje Boyner’le ortak Altınyıldız arazisine geliyor

Fer Yapı Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş aslında çok genç bir şirket. Ancak kurduğu ortaklıklara bakınca yere sağlam basan bir firma olarak öne çıkıyor. Bomonti’de Sinpaş ile gelir paylaşımı ortaklığı yapan Fer Yapı, Yenibosna Altınyıldız Fabrika arazisi için de Boyner Grubu ile el sıkıştı.

Boyner Grubu şirketlerinden Altınyıldız Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme A.Ş. ile yapılan anlaşma sonrası yeni proje de Mayıs ayında gün yüzüne çıkacak. Altınyıldız fabrika arazisinde, 70.000 m2 net arsa üzerine inşa edilecek projenin; ofis, rezidans ve ticari ünitelerden meydana gelmesi planlanıyor. Bu projede de satışlara Nisan sonu başlanması bekleniyor.

Bilanco nisanda, insaat projesi nisanda... Sanirim zaman kalmadi...

Esas

.......
    Fer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ramadan Kumova ile Cuma sabahı görüştüm. “Projede 213 adet satılabilir ofis var. 46 adetini bir haftada sattık. Öyle zannediyorum ki bugün bitmeden 40 tane daha satabiliriz” diye kendine çok güvenen şekilde konuştu.

vay beee bunlar bu hızla giderse mart ayında hepsini satarlar

Esas

Şimdi söyle bir bakıyorum tabloya endeks nerelere geldi.. Bizim Altınkız nazlanıyor.. Sanki 7 ile 8.50 arasında gidip gelmesine benzetiyorum 11.50 12.50 arasındaki hareketini..

Birde aklıma takılan şu var ki bence önemli bir ayrıntı...

Sayın Barış Tansever geçenlerde KAP'A hisse alım satım bildirisi yaptı. En son 1000 küsür lot aldığını beyan etti çünkü beyan ettikleri %5 ' lik kısmı aştığı için bu kadarlık kısmı yeterliydi.

Şimdi tahmin ediyoruz Barış Tansever işlemlerini İş bankasından yapıyor , ve bu zamana kadar da tahtayı buralara aktif alımlarla getiren İş Yatırımdı.

Şimdi % 5 ' lik kısma ulaşana kadar bu seviyelere getiren acaba Barış Tansevermiydi ? Genel Kurul'a katılım hakkını nasıl olsa elde etti değil mi ?

Dikkat ediyorsanız Barış Tansever ne zaman %5'lik kısmı geçti orada iş yatırımın alımları bıçak gibi kesildi..

Benimkisi sadece bir tahmin bir öngörü.. Doğruluk payını bilmiyorum...

Sizlerin görüşlerini de bu konuda merak ediyorum.

Yorum yapabilecek bir arkadaş var mı acaba ?

Yatırım tavsiyesi değildir..

6. Esas

Bu akşam basın ekspres yolundan geçerken gördüm fabrikada yıkım işleri başlamış

Alıntı Originally Posted by ORALET-OSMAN Yazıyı Oku
    http://haber.gazetevatan.com/Haber/364816/1/Gundem

Yeni proje Boyner’le ortak Altınyıldız arazisine geliyor

Fer Yapı Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş aslında çok genç bir şirket. Ancak kurduğu ortaklıklara bakınca yere sağlam basan bir firma olarak öne çıkıyor. Bomonti’de Sinpaş ile gelir paylaşımı ortaklığı yapan Fer Yapı, Yenibosna Altınyıldız Fabrika arazisi için de Boyner Grubu ile el sıkıştı.

Boyner Grubu şirketlerinden Altınyıldız Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme A.Ş. ile yapılan anlaşma sonrası yeni proje de Mayıs ayında gün yüzüne çıkacak. Altınyıldız fabrika arazisinde, 70.000 m2 net arsa üzerine inşa edilecek projenin; ofis, rezidans ve ticari ünitelerden meydana gelmesi planlanıyor. Bu projede de satışlara Nisan sonu başlanması bekleniyor.

Bilanco nisanda, insaat projesi nisanda... Sanirim zaman kalmadi...

Esas

Tanseverin ana araci kurumu, blok malinin durdugu yer GEDIK yatirimdir. Is yatirimda da hesabi vardir dar alanda kisa paslasmalar yapmaktadirlar.
    %5 toplayana kadar benim gozlemledigim YK yatirim, garanti, finans yatirim ve gozumuzden kacan/bilemedigimiz baska kurumlar.
    Bu kuru tahtada %2.5 hissesi var (7-8 tl araliginda piyasada dolasan mal miktari hesaplarinda bu sekilde konusuluyordu) denirken %5 e cikarmak, yani 1 milyon lot eklemek 2-3 araci kurum ile mumkun degil.
    12 leri yeni gordugumuz donemde 12.40 civarlari olusan, bu kuru tahtadamizda 60-70 bin lotlarin 2 kademede dondugu gunlerde bu mallar virman ile dikkat cekmeden el degistirdi.
    Eminim ki elinde 10 bin ile 100 bin arasi mal tasiyan blok araci kurum hesaplari da 2 patronda en az birine ait. Oyle olmasaydi bu kadar hareketsiz olmasi mumkun degil.
    Nerede bilanco oncesi beklenti almak? Yada bu tahta yikilacak goruntusu veriyor, 3. sahislara aitse bu hesaplar hani mal verenler?

Tahta tahminimizin otesinde ele gecirilmis durumda. Bunun tek aciklamasi var bence, mal cok kiymetli. Ama hissenin ne olacagi da sadece ve sadece 1 kisinin dudaklarinin arasinda, o sebeple tasimak cok riskli, cok riskli hale geldi.

Ayni seyleri farkli sekilde soyluyoruz, lafi uzatmamak lazim, tasidigi risk oraninda getiri potansiyeli var.
    Bu tip tahtalarda beklenmesi gerektigini dusunuyorum. Bilanco zamani 13-14 arasindan girenlere biraz sabir diyorum. Cunku TY nin anlatmak istedigi "ben bu tahtayi sizin cok iyi bildiginiz 7-8 araligindaki gibi uyutacagim".

Ben bunu manasiz buluyorum, sebebine gelince o zaman vakit boldu. Ayrica para babalarinin ihtiras ugruna bu kadar para harcamayacagini en nihayetinde hesap ekstresine bakacaklarini bana meslegim/isim ogretti. Bugun tahtaya bulasamayanlar ya da haberi olmayanlar insaat projesinin basina (kap a kesin dusmez, sonucda GYO isi) yansimasi ile tahtaya geleceklerdir. Insaat projemiz ne avm ye benzer ne yurtdisina ne de baska birseye. Basbas reklam yapilacak, satisa cikacak min. 1500-2000 daireden ve beraberinde ofislerden vs. bahsediyoruz.

Fena bir bizans oyunu var. Bekleyebilene... Belki de sopa yiyecegiz.

Iyi aksamlar tum yatirimci arkadaslara...........

Esas

Alıntı Originally Posted by Free Spirit Yazıyı Oku
    Bu akşam basın ekspres yolundan geçerken gördüm fabrikada yıkım işleri başlamış
    Cok tesekkurler, harika bir haber bu.
    Ben projenin ertelenmesi ile ilgili okudugum roportajlar ile tahtadaki hareketleri opusturmeye baslamistim.

Demek ki nisanda bu isin projesi belli olur...

Sayfa 1/101 1231151 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •