Sayfa 2/33 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 264 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Amibroker Kullanıyorum

Duhul
    Sep 2010
    Gönderi
    1,984
    Blog Yazıları
    1

Esas

İstenirse gerçekleştirilen tarama sonuçları (fiyat günlük haftalık değişim olabilir, belki göstergeler) xls, csv gibi dosyalara atılarak başka programlarda takipleri de sağlanabiliyor. Örneğin basit bir dip/zirve analizi tarama ile rahat bir şekilde hazırlanabilir.

Duhul
    Feb 2010
    İkamet
    güney marmara
    Gönderi
    202

Esas

faydalı bir topic olur inşallah.hayırlı olsun sayın kaucuk..

Esas

bir amibroker kullanıcısı olarak topiğiniz hayırlı uğurlu olsun demek isterim ve takipteyim...

Duhul
    Sep 2010
    Gönderi
    1,984
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by filintaby Yazıyı Oku
    faydalı bir topic olur inşallah.hayırlı olsun sayın kaucuk..
    İnşallah teşekkürler filintaby, bizim için gerekli olan katılım sağlanması. Amacım, kişisel olarak burada birlikte teknik analizin bence en güçlü programı amibroker ın kullanımını öğrenmek ve öğrendiklerimizi paylaşabilmek. Programcılık da devreye girdiği için sadece adını bildiğimiz göstergelerin nasıl güçlü birer araca dönüşebileceğini göstermek, bunuda hayali değil şu an piyasada canlı bir şekilde irdelemek, yeri geldiğinde hisseleri yakalamak, yeri geldiğinde backtestler yapmak, taramalar hazırlamak. Katılım çok önemli.

Duhul
    Sep 2010
    Gönderi
    1,984
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by Soydan Yazıyı Oku
    bir amibroker kullanıcısı olarak topiğiniz hayırlı uğurlu olsun demek isterim ve takipteyim...
    Teşekkür ederim, katılımınızı bekliyorum sayın Soydan.

Duhul
    Sep 2010
    Gönderi
    1,984
    Blog Yazıları
    1

Esas

İlk teknik analiz programı olarak metastock kullanmaya başlamıştım, eod dataları satın alarak, grafikler oluşturuyor, geçmiş yılların fiyatlarını ve hareketlerini inceliyordum. Bildiğim tek bir şey vardı, o da yumurtaları aynı sepete koymamak ve yüksek meblağlar ile işlem yapmamak olmuştu. Aynı zamanda kendime access de bir veri tabanı oluşturmuş, hangi hisseyi kaç liradan ne zaman aldığım ve komisyon, kar zarar hesaplarını yapmıştım. Buna rağmen, ilk işlem yılının sonunu hatırlıyorum. Elimde kar olan para tam 178 lira idi ve bu parayı kazanmak için bir senemi vermiştim. Day trader, flow trader gibi kavramlarla tanışmıştım, XU100, XU30, göz altı hisselerinin ne olduğunu öğrenmiştim. Ancak para kazanmamıştım.

Duhul
    Sep 2010
    Gönderi
    1,984
    Blog Yazıları
    1

Esas

Öğrendiğim tek birşey vardı ki o da piyasanın gerçekten çok zor olduğu idi. Karşınızda sizin cebinizdeki parayı almaya çalışan alamazsa kendi cebindekini kaybedecek, siz hergün işinize giderken onun işi menkul piyasada kazandıkları ile hayatını idame ettirmek olan profesyoneller olduğu idi. Piyasada kazanç ve kayıp vardır ve toplamları sıfırdır hatta eksidir, çünkü aracı kurumların ve piyasa çalışanlarının maaşlarını karşılayacağınız komisyon oranları da buna dahil edilmesi gerekir.

Duhul
    Sep 2010
    Gönderi
    1,984
    Blog Yazıları
    1

Esas

Peki şu anda kiminin saçma sapan dediği teknik analiz ile ne yapıyorum, kazanan tarafta bulunuyorum bunu ilk sene günde 46 kuruş teknik analiz yevmiyesi alan kişi olarak değil, bir yatırımcı olarak yapıyorum. Halen bildiğim bir şey var, o da yumurtalarımı aynı sepete koymamak. Bunun yanında, önemli hisse hareketlerinin içinde bulundum, geçen sene dencm, ttrak, tekfk gibi çoğu günde %1-2 artış ile kimsenin ruhu duymadan yürüyen hisselerde pozisyonlar almıştım, bunları da kimseden almadığım tüyolarla, sadece fiyat hareketlerini, işlem hacimlerini ve göstergeleri takip ederek yaptım. Ne de olsa piyasa toplamda negatif kazanç demek, neden aracı kurum kendi kazanacağını bana versin ki. Değil mi ?

Sayfa 2/33 İlkİlk 123412 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •