Sayfa 497/497 İlkİlk ... 397447487495496497
Arama sonucu : 3970 madde; 3,969 - 3,970 arası.

Konu: BOYNR - Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş.

Esas

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş. [] 21.03.2016 15:30:24

MKK Üye Statü Değişiklikleri

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından, Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş.'nin (Şirket) ortaklık yapısı itibarıyla Sermaye Piyasası Kanunu kapsamından çıkarılmasına karar verilmiştir.

Söz konusu Şirketin Kanun kapsamından çıktığı gözetildiğinde, mensup olduğu grup itibarıyla aranan üyelik koşullarını yitirdiği değerlendirilerek, MKK Yönetmeliği'nin üyeliğin geçici durdurulması ve iptalini düzenleyen 24'üncü maddesinin 2'inci fıkrasının (f) bendi "Yukarıda belirtilenler hariç mensup olduğu grup itibarıyla aranan üyelik koşullarını yitirmesi durumunda MKK'ca belirlenen süre içinde aykırılığın giderilmemesi." hükmü gereğince, pay ihraççısı üyeliği iptal edilmiştir.

Esas

BOYNER BÜYÜK MAĞAZACILIK A.Ş. / BOYNR [] 08.04.2016 14:35:12

Genel Kurul Toplantısı Sonucu

Ortaklığın Adresi : Büyükdere Cad. USO Center Binası No:245 A K:B01-Z02 34396 Maslak, Sarıyer/İstanbul
    Telefon ve Faks Numarası : Tel 0212 ) 335 75 75 Faks 0212 ) 276 68 80
    E-posta adresi : [email protected]
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 29.02.2016
    Özet Bilgi : 2015 Yılı Olağan Genel Kurulu Toplantı Sonucu

Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan
    Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 2015
    Genel Kurul Tarihi : 05.04.2016

ALINAN KARARLAR / GÖRÜŞÜLEN KONULAR:

1. Yapılan açık oylama sonucunda Toplantı Başkanlığına Sn. Mustafa Türkay Tatar, Tutanak Yazmanlığına Sn. Kübra Bingöl 'ün ve Oy Toplama Memurluğuna Sn. Emrah Özbay 'ın seçilmelerine oy birliği ile karar verilmiştir.
    2. 2015 mali yılına ilişkin Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu yönetim kurulu üyesi Sayın Mustafa Türkay Tatar tarafından okundu, müzakere edildi, oybirliği ile onaylandı.
    Bağımsız Denetim Raporu'nun hissedara daha evvel sunulmuş olması sebebiyle görüş kısmının okunması oya sunuldu ve bu öneri oybirliği ile kabul verildi. Görüş kısmı Elif İmir tarafından okundu.
    Neticede 2015 yılına ilişkin faaliyet raporunun ve bağımsız denetim raporunun onaylanmasına oy birliği ile karar verildi.
    3. 2015 mali yılına ilişkin bilanço ve kar-zarar hesapları Sayın Ahmet Refik Karabay tarafından okundu, müzakere edildi, oybirliği ile onaylandı.
    4. Şirket Esas Sözleşmesi'nin 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 32, 33, 34. maddelerinin tadili görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.
    5. 2015 mali yılına ilişkin olarak Yönetim Kurulu üyelerinin ibra oylaması neticesinde, tüm yönetim kurulu üyelerinin ibra edilmesine karar verildi.
    6. Yönetim Kurulu başkan ve üyelerine huzur hakkı ve ücret ödenmemesine oybirliği ile karar verildi.
    7. Şirket'in 2015 mali yılında zarar etmiş olduğu anlaşıldığından pay sahiplerine kar dağıtımı yapılmamasına oybirliği ile karar verildi.
    8. Yönetim Kurulu tarafından Başaran Nas Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.'nin bir yıl süre ile denetçi kuruluş olarak atanması önerisinin onaylanmasına oybirliği ile karar verildi.
    9. Yönetim kurulu üyelerine Türk Ticaret Kanunu'nun 395 ve 396. maddelerindeki işlemleri yapmak üzere yetki verilmesine oybirliği ile karar verildi.
    10. Gündemde görüşülecek başka konu olmadığından toplantıya son verildi. Toplantı mahallinde düzenlenen tutanak imza edildi.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Sayfa 497/497 İlkİlk ... 397447487495496497

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •