Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 15 madde; 9 - 15 arası.

Konu: Bilgisayarım yavaşladı..

Esas

bu makina o ram ayıp olur ama. Son model mersedesi lpg depo taktırmak gibi bişey.

Ben de AMD kullanıyorum ve çok memnunum. Gereksiz programları sil, spyware taraması yaptır, virus tarat, en kötü format at...

Esas

pingim çok yüksek oluyor.nasıl aşşaıya çekerim?

Esas

pingi aşağı çekme diye bir olay yoktur.Başlat çalıştır komutundan ping ip nonuzla atılırsa bilgisayarınızın internete verdiği tepkiyi ölçer.Eğer süre<1 ms ise bilgisayarınızda sizi frenleyen spy,truva atı vb..bulunmuyor sisteminiz tertemiz,hizmet aldığınız tt merkezine bilgisayarınız yakın(6km den uzaksa sorun yaşarsınız.)demektir.Süre artıkça tepki azalır.200 ms i geçen bir süre okunursa bilin ki sisteminiz temizlenmeye yani bakıma ihtiyacı vardır.Ayrıca ramı yükseltin.256 mb ram yaklaşık 40$.
    Ve sorun istemiyorsanız birşeyleri öğrenmeye bakın.Yazılarınızdan hem bilmiyor hem de sorunu başka yerde arıyor izlenimi aldım.

Exclamation

Alıntı Originally Posted by Sheriff
    pingi aşağı çekme diye bir olay yoktur.Başlat çalıştır komutundan ping ip nonuzla atılırsa bilgisayarınızın internete verdiği tepkiyi ölçer.Eğer süre<1 ms ise bilgisayarınızda sizi frenleyen spy,truva atı vb..bulunmuyor sisteminiz tertemiz,hizmet aldığınız tt merkezine bilgisayarınız yakın(6km den uzaksa sorun yaşarsınız.)demektir.Süre artıkça tepki azalır.200 ms i geçen bir süre okunursa bilin ki sisteminiz temizlenmeye yani bakıma ihtiyacı vardır.Ayrıca ramı yükseltin.256 mb ram yaklaşık 40$.
    Ve sorun istemiyorsanız birşeyleri öğrenmeye bakın.Yazılarınızdan hem bilmiyor hem de sorunu başka yerde arıyor izlenimi aldım.
    Yanlış izlenim almışın.Biliyorum da konuşuyorum.RAM almanın sorunu çözeceğini ben de biliyorum.Ben yazılımla ilgili yardım talebinde bulunmuştum;yine de saolasın.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas Pagefile.sys - Hiberfil.sys

pagefile.sys windowsun sanal ram belleği olarak kullandığı gizli bir sistem dosyasıdır, virus değildir diskinizde boş bir alana ihtiyacınız yoksa veya backup almayacaksanız silmenize gerek yok.

Bu dosyanın boyutu sanal ram belleğiniz ile aynı boyuttadır.

Dosyayı silmek için ise;

bilgisayarım>sağ tıkla>özellikler>gelişmiş>performans>ayarlar>geliş miş>sanal bellek>değiştir>

isterseniz dosyanın boyutunu ayarlayın ya da sanal bellek yok seçip restart ettikten sonra dosyanın silindiğini kontrol edebilirsiniz.
    Windows’un Hiberfil.sys dosyasını silerek boş alan açın

Sistem disk alanınız azaldıysa Windows‘un Hibernation özelliğini devre dışı bırakarak bir miktar boş alan açabilirsiniz. Bilgisayarın bekleme konumunda (uyku modu) olması anlamına gelen Hibernation ile bilgisayar en düşük güç tüketim moduna geçerek hazırda bekler. Disklerin dönmesi durdurulur, anakartınız destekliyorsa fanlar durur, ekran kartı kapatatılır vs.. Çoğu zaman bilgisayarınızın uyku modunda olduğunu ön panelindeki ışığından anlarsınız.

Windows uyku modundan normal çalışma moduna geri dönebilmek için hafızanın o anki dökümünü ana sistem dizinindeki (c:\) hiberfil.sys dosyasına kaydetmesi gerekir. Bu dosyanın boyutu RAM (sistem ana belliği) ‘inizin boyutuna yakındır. Örneğin; 2GB RAM’iniz varsa hiberfil.sys dosyası kullanılmadığı halde bile 2GB’a yakın disk alanını işgal eder.

Hibernation özelliğini kapatıp hiberfil.sys dosyasından kurtulmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

1. Başlat->Donatılar->Komut İstemi seçeneğine sağ tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” menü seçeneğini tıklatın
    2. Komut istemine “powercfg -h off” komutunu yazarak hibernation modu özelliğini kapatın.
    3. Sistem bölümünüzdeki disk alanının hatırı sayılır mitarda arttığını göreceksiniz.

Sildim 8+8=16 GB yer açıldı, iyi oldu. SSD için her GB değerli.
    Son düzenleme : i-ked; 23-04-2015 saat: 19:35.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Nov 2010
    İkamet
    (TR) ANKARA
    Gönderi
    6,566
    Blog Yazıları
    2

Esas

windos 10'u yüklemeye başladım lakin 2 saat oldu hala %13'ü yüklendi kaç saat sürüyor yükleme?

WİNDOS 10'u İNDİREN VAR MI?

saygılar,

Duhul
    Nov 2010
    İkamet
    (TR) ANKARA
    Gönderi
    6,566
    Blog Yazıları
    2

Esas

WİNDOSW 10'U KURDUM ŞU AN SÜPER!