Sayfa 2/1007 İlkİlk 123412521025021002 ... SonSon
Arama sonucu : 8054 madde; 9 - 16 arası.

Konu: DYOBY Dyo Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Esas

bakus arkadaşım sabrına hayran kaldım doğrusu bu kağıtta eski biri olarak bilançoda nasıl bi rakam bekliyorsunuz ayrıca bilançoda dayanaklı tahminleri olan arkadaşlarda paylaşırssa hepimiz için güzel olur

2. Esas

SPEK senmisin, benmiyim yoksa o mu yok yok şu şu hayır asla olamaz bu bu yok be spek dediğin dallamadır daldımı karabatak gibi dalar ....... bitmeeeez bu geyik muhabbeti asla bitmez..... Askerlik muhabbetinin asla bitmediği gibi....

İki hırsız gündüzden kestirdikleri bir evi geceyarısından sonra soymak için sokakta zulaya yatmışlar, saat gece yarısını devirmiş etraftaki evlerin ışıkları birer birer sönmeye başlamış gel gelelim soymaya karar verdikleri evin ışıkları ise bir türlü sönmüyormuş. Ha şimdi sönecek ha birazdan sönecek diye bekleşirken hava yavaş yavaş aydınlanmaya başlamış bu duruma sinirlenen hırsız yanındakine dönerek ulan demiş şansımızı yiyeyim garanti bu evde askerlik muhabbeti vardı o da geldi bizi buldu.....

Marşhall fırladı gitti derken birden nalları dikti geri dönüyor grafiğine bakarsak rallide 2 GAP bırakmış acaba kapatacak mı? Hani bizimkinde de var ya... Gider gider de sonra mı kapatır? Yoksa kapatayım da mı gideyim der ?
    Ben de kafamı buna taktım iyi mi?

Esas

mekda kardeşim öğretim üyesisin güzel..başarılarının devamını dilerim..ama biraz nezaket lütfen..madem mali müşavirsin sen iyi bilirsin temel analizi..senden saldırgan yazılar değil..bizi aydınlatıcı yazılar çıksa biz memnun oluruz doğrusu..dünya 06 ...buraya spek avcılığınamı geldin yanlış yönlendirmeyemi..eylül ayından beri dyo dayım seni ilk defa görüyorum bu mahallede..ve sanki kağıdı çok iyi tanıyomuş gibi herkese direk spek kardeşim diye hitap ediyosun..bu ayıp..
    boyanın ustasına kendi adıma teşekkür ediyorum ama sıkıldım artık...

Esas

Alıntı Originally Posted by dünya06 Yazıyı Oku
    teşekkürler sayın karadeniz kardeşim ...
    sayın LESH1 niye kendini bu kadar ispatlamak için zorluyorsun eğer spekülatör değilsen yoruma güler geçersin ama sen kızıyorsun neden aceba bu arada BAKÜS5 SAMİ VE LESH1 dkkat edin bunlar 2004 de üye olmuşlar çok az paylaşım yapmışlar ve sadece dyo boyaya yazmışlar şimdi açıkca soruyorum siz ne diyorsunuz yani millet satsınmı ?? satmasını söylüyorsanız bunu neden yapıyorsunuz gerekceniz nedir ?? acemi spekülatörleri sevmem . biraz uyanık olun . ver aşşağı kagıdı çok değil sadece %30 aşağı yap bak bakalım millet nasıl satıyor şu var korkuyorsan elimdeki kagıtlarıda kaptırırım diye ama risk bu kardeşim spekülatör olmak kolay değil yıllarca seneti süründür gidiyormuş gibi yap kuçağa bırak sonra panikle topla topla topla zamanı gelincede birisi cıksın tüm planlarınızı açağa cıkarıp alt üst etsin olacak işmi bu konuda planlarınızı açağa cıkardığım için kusura bakmayın ama lütfen biraz daha kurnaz plan yapın göz göre göre operasyon yapılmaz
    Öncelikle tüm forumdaşlardan özür diliyorum,bu konudaki son yazım olacak,

dünya06 ,
    Neden mi yazıyorum,neden mi kızıyorum
    Hiç bir somut veriye dayanmadan ısrarla yalan söylüyorsun,

Bak sana son kez anlatacağım umarım anlarsın...
    - Sadece bu kağıdım var ,ve oyuncu değilim
    - 5-6 senedir bu kağıttayım alıp satmıyorum
    - Eğer geçmişi incelersen, hersene bu mevsimde hisse roket gibi ... çıkar ve aynı şekilde iner
    - Kötü niyetli değilsen , senin gibi çıkış esnasında foruma girip yazılanlar nedeni ile hisse alan ve sonrada patlayan bir çok kişi var .Geçmiş forumları okursan görürsün
    - Acaba sen kötü niyetlisinde hedef mi saptırmaya çalışıyorsun.Senin mi arabana taş koyuyoruz.

Evet bu hisse çıkmalı ama roket gibi kademeleri üçer beşer atlayarak değil zamana yayılı ,şirketin gerçek performansı ile....

Ayın 13 üne kadar bilanço gelecek , beklenti iyi gelecek ,ya kötü gelirse!!!!!
    Geçen yıl gördük 3. çeyrekte 25 mio kar ,yıl sonu 1 mio kar kim bekliyordu????

Hayallerini ve/veya oyununu bozduysam özür dilerim...

Esas

Alıntı Originally Posted by ataalp Yazıyı Oku
    bakus arkadaşım sabrına hayran kaldım doğrusu bu kağıtta eski biri olarak bilançoda nasıl bi rakam bekliyorsunuz ayrıca bilançoda dayanaklı tahminleri olan arkadaşlarda paylaşırssa hepimiz için güzel olur
    Benimki çaresizlikten kaynaklanan zorunlu sabır. Diğer kağıtlar uçup gittikten sonra prim yapmış başka bir kağıdı alıp risk taşımaktansa primsiz kağıdıma sahip çıkayım dedim ama yıllar gösterdi ki çok büyük hata yapmışım. Uçan kağıtlar daha da uçtu, bizimki daha da düştü.
    Genelde bilançonun açıklanacağı güne yakın 3-4 gün boyunca düşmeye başlar ve zarar açıklanır. Bilanço cuma günü açıklanacak ama şu an itibarı ile kesinlikle bellidir kaç TL zarar/kar açıklayacağı. Cuma günü sadece resmi olarak deklare edilir. Bilançoyu hazırlayan muhasebe/finans departmanından da illa ki bir yerlere haber uçurulur ki birileri ona göre alsın veya satsın diye. Biz de kurbanlık koyun gibi bekleriz cumayı.
    Acaba diyorum, 12 aylıkta açıklamaları gereken karı, kalem oyunlarıyla bu yılki ilk çeyreğe sallayabilirler mi? Öyleyse, 12 aylıkta herkesin kesin olarak beklediği en az 15 milyon TL kar yerine gelen 1 milyon kar ile birçok kişi satmıştır (zira 1.30 lara kadar da düştü zaten) ve güzel bir mal toplama fırsatı yaratılmış olabilir. Soros'u bile pes ettirenlerden herşey beklenir.
    Bir anekdot: Tuborgun carlsberge satıldığı yılı hatırlayanlar (2001-2002 sanırım) bilir ki;
    tuborg önce 5 misli prim yapmıştır ve satış açıklanmıştır ve akabinde bir %100 daha prim ile Tuborg 7-8 ayda bire on yapmıştır. Yani dikkat çekmek istediğim nokta; satış açıklanmadan bire beş yapmıştır ama neden ve nasıl?
    Demek ki birileri öğrenmiş ki ona göre pozisyon almış. İnanmayan tuborgun 10-11 yıllık grafiğine ve aynı dönemde açıklanan şirket haberlerine bakabilir.
    Bu haftaki, özellikle de son 3 günkü hareket bilanço için ipucu verecektir.

Esas

rhaba arkadaşlar.bu bahar herkes evini dyo ile boyuyor değilmi?

Duhul
    Mar 2010
    İkamet
    Bursa- orhangazi
    Gönderi
    3,571

Esas

Yeni formumuz hayırlı olsun arkadaşlar. Yeni formumuza yakışır yazılar sizlerden bekliyorum. Birbirimizi kırıcı yazılar yazmayalım tansiyonu yükseltmeyelim. Daha ılımlı yazılarla devam edrim. Herkese iyi geceler.

dünya06 Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by LESH1 Yazıyı Oku
    Öncelikle tüm forumdaşlardan özür diliyorum,bu konudaki son yazım olacak,

dünya06 ,
    Neden mi yazıyorum,neden mi kızıyorum
    Hiç bir somut veriye dayanmadan ısrarla yalan söylüyorsun,

Bak sana son kez anlatacağım umarım anlarsın...
    - Sadece bu kağıdım var ,ve oyuncu değilim
    - 5-6 senedir bu kağıttayım alıp satmıyorum
    - Eğer geçmişi incelersen, hersene bu mevsimde hisse roket gibi ... çıkar ve aynı şekilde iner
    - Kötü niyetli değilsen , senin gibi çıkış esnasında foruma girip yazılanlar nedeni ile hisse alan ve sonrada patlayan bir çok kişi var .Geçmiş forumları okursan görürsün
    - Acaba sen kötü niyetlisinde hedef mi saptırmaya çalışıyorsun.Senin mi arabana taş koyuyoruz.

Evet bu hisse çıkmalı ama roket gibi kademeleri üçer beşer atlayarak değil zamana yayılı ,şirketin gerçek performansı ile....

Ayın 13 üne kadar bilanço gelecek , beklenti iyi gelecek ,ya kötü gelirse!!!!!
    Geçen yıl gördük 3. çeyrekte 25 mio kar ,yıl sonu 1 mio kar kim bekliyordu????

Hayallerini ve/veya oyununu bozduysam özür dilerim...
    6 7 senedir bu kağıttan alıp satmıyorsan sen epeyce mallanmışsın demektir spekülatör seni bir kere borsada her zaman risk vardır .bilanco kötü gelirse şirket batarsa dünya savaşa girerse ülke krize girerse vsvs düşünecek olursan binlerce olumsuzluk bulursun riske girmeyeceksen borsada ne işin var git faize yatır kafan rahat olsun borsa risk yatırım aracı kazanmakta var kaybetmekte . bunu göze alamayan zaten borsada yatırım yapmaz . ayrıca yükseliş değil bu senet taaa 1 lere gömüldüğünde analiz yaptım kaç kere hatta burda büyük tartışmalar yaptık o zamanda geçmişi aç oku . ayrıca ben senet yükselirken ortadan kaybolurum .taki çok özel bir istek veya risk artıyorsa analiz yaparım . aslan migros cemas vs gibi .yav ben kenimi sana nye anlatıyorum beni bilen biliyor zaten teknik analiz sayfasında borsada teknik işlermi diye kısım var orası benim bak bakalım orda dyo analizi yapılmışmı

Sayfa 2/1007 İlkİlk 123412521025021002 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •