Sayfa 705/705 İlkİlk ... 205605655695703704705
Arama sonucu : 5639 madde; 5,633 - 5,639 arası.

Konu: TRCAS Turcas Petrol

Esas

Simdi size guzel bir temel serefli yonetici analizi yapiyim

Yonetim kurulu toplam odenen maas/ sirket degeri. Burdan her bir üst yoneticinin aldigi maas ile kac lot sirket hissesi alabiliyor onu bulabilirisniz

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Esas

Misal yonetim kuruluna 1 sene icinde 10m tl maas odeniyor diyelim. Sirketin ortalama degeri 400m tl. Yani sirketin 1/40 yada %2,5 u degerinde ust yonetim maasi var.

Esas

Bugun koc holding in piyasa degeri 40 milyar tl. Dusunsenize 1 milyar tl yonetim kuruluna maas odedigini. Adamlar hem sirketden aliyor hem sirketden aliyor. Bir eli ile iki cebini dolduruyor

Esas

Erkin Koray dan Arkasi Gelmez Dertlerimin sarkisini butun trcas yatirimcilarina armagan ediyorum

Esas

Koç gibi şirketler yönetim çok becerikli şirketi Devleti ve Küçük büyük yatıırmcısını düşünerek kurumsal içerikli düzgün yönetimdeler..birde turcasa bakalım babadan torpilli biri şirketi 100 milyar zarara sokacak Devleti muazzam zarara sokacak 1 dakika durmaması lazım orada*ğ**sonuç ne muazzam bir genel yönetiyormuş lar..maliyeti***neyi yönetiyorsun zaten yönetemiyorsun .shell ve rwe ne verirse eyvallah...konsolide gelsin hele pandomim o zaman.*

Esas

bu rwe iyi kurcalanmalı..problem büyük orada...alman ticari ataşeliği ne yapacak bunlar için..shell garibim az çok etkilenecek hiç hakkı olmadığı halde..

Esas

Bilanco herhalde yine son gune kaldi. Butun kagitlar yeni zirvelere gitmek icin can atiyorken bizimki ayagini suruyor

Sayfa 705/705 İlkİlk ... 205605655695703704705

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •