Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 48 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Borsa Kitapları

1. Esas

Konu süper inşallah faydalı olur işletme mezunuyum öğrenciliğimden beri borasyla ilgileniyorum kendimi alaylı olarak görüp artık biraz daha tekniğe dayalı işlemler yapmak istiyordum ve kurs ve ya kitaplarla kendimi geliştirmekisterken tam zamnında böyle bir konu açılaması süper oldu.

Duhul
    Apr 2011
    İkamet
    ekseriyetle Uşak
    Gönderi
    12

Esas

finansal geçmişiniz olmadığına göre ve firmaların temel analizi ilginizi çekmiyorsa "akıllı yatırımcı"yı hiç düşünmeyin derim.

Esas

7-Hünkar İvgen
    Şirket Değerleme

Bunu aradım hiçbir yerde bulamadım.. Bulan gören arkadaşlar var mı biryerlede ?

Duhul
    Sep 2009
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    1,040

Esas

Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    "Bir Borsa Spekülatörünün Anıları"
    Edvin Lefevre
    Yıllar geçse de borsanın ruhunu insan psikolojisinin zaaflarını edebi bir dille açıklayan günümüzde bile ders alınacak roman tadında müthiş bir kaynak..
    Defalarca okunabilir hocam..

Biraz temel analiz, bilanço okumaktan anlıyorsanız Akıllı yatırımcı da temel kitaplardandır..

Duygusuz yatırımcı ise amerikan sistemi üzerine kurulu benim pek sevemediğim bir kitap oldu..
     Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    7-Hünkar İvgen
    Şirket Değerleme

Bunu aradım hiçbir yerde bulamadım.. Bulan gören arkadaşlar var mı biryerlede ?
    Hünkar İvgen'in kitabını ben finnet'ten almıştım. Hem de fiyatı gayet uygundu.

Kitap tavsiyesi olarakta "Bir Borsa Spekülatörünün Anıları" çok faydalı ve efsane denilecek bir kitaptır, bir de Jack Schwager'in "Borsa Sihirbazları" bence aynı kategoridedir.

Aokan'ın çok beğenmediğim dediği "Duygusuz Yatırımcı" kitabını da direk uygulama düşünerek okumazsanız faydalanılacak bir kitap olarak görüyorum. En azından sürekli olarak 3-6 ayda bir bazı verileri inceleyerek kendinize portföy oluşturup bunları 3-6 ay tutarak günlük işlem yapan fon yöneticilerinden daha çok kazanılacağını ispat etmesi bana faydalı gelmişti.

İyi okumalar...

Esas Kitap İsteyenlere

Şeytan Sofrası Finansal Spekülasyonlar Tarihi (New York Times Yılın En Çarpıcı Kitabı) 16 Tl-Büyük Boy

http://www.idefix.com/kitap/seytan-s...SBRS6STPISPNMP

Tanrılara Karşı Riskin Olağanüstü Tarihi 16 Tl

http://www.idefix.com/kitap/tanrilar...RZQK6K2BBYX7W9

Kitaplar sıfır ve orjinaldir. Almayı düşünenler bu fiyatları kaçırmasın

Esas

Alıntı Originally Posted by ninova12 Yazıyı Oku
    Ali perşembenin hadi canım sende serisini tavsiye ederimOndan sonrasını zaten ben tavsiye olarak bekliyorum
    Hocam teknik analiz bağlamında soruyorsan, Ali Perşembe'nin serisi oldukça kapsamlı şekilde herşeyi anlatıyor. Herhangi bir şirketten bir demo hesap açıp uygulamaya çalışın öğrendiklerinizi. Defalarca üstünden geçin. Öyle roman gibi okunacak kitaplar değil onlar. Ders kitabı gibi defalarca geçin üstünden. Gerisi tecrübe zaten...

Temel analiz daha çok bilgi ve yorumlama gerektirdiğinden birikimli olmalısınız. Elinize ne geçerse okuyun.

7. Esas

selamlar arkadaşlar teknık analızde cok yenıyım bu konuda tavsıye lere ıhtıyac var saygılarımlaa...
    sızlerın takıp ettıgı bır sıtevarsa yazarsanız sevınırım

Duhul
    Feb 2007
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    49

Esas

benjamin Graham akıllı yatırımcı isimli kitabını piyasada hicbir yerde bulamadım.. Baskısı tükenmiş..elinde olup okumuş olan varsa ve değerlendirmek isterse seve seve yeni parasına alabilirim kitabı [email protected] dan ulasabilirsiniz...

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •