Sayfa 1/6 123 ... SonSon
Arama sonucu : 48 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Borsa Kitapları

Esas Borsa Kitapları

Selamlar ,
    2 tane kitap alacak kadar kuponm var.Hangisini tavsiye edersiniz?Durumum;Perşembe hoca'nın hadi canım sen de serilerini okudum.Öğretmenim,finansal geçmişim yok vs..
    Teşekkürler

Görsel Yatırımcı Borsada Teknik Analiz

Duygusuz Yatırımcı

Yatırımcı Psikolojisi

Yatırımın Dört Temel Taşı

Akıllı Yatırımcı

Finansçı Olmayanlar İçin Finans

Yatırımcı ve Teknik Analiz Sorgulanıyor

yada sizin önerecekleriniz varsa onlar da olabilir
    Son düzenleme : ninova12; 07-06-2011 saat: 22:15.

Esas

"Bir Borsa Spekülatörünün Anıları"
    Edvin Lefevre
    Yıllar geçse de borsanın ruhunu insan psikolojisinin zaaflarını edebi bir dille açıklayan günümüzde bile ders alınacak roman tadında müthiş bir kaynak..
    Defalarca okunabilir hocam..

Biraz temel analiz, bilanço okumaktan anlıyorsanız Akıllı yatırımcı da temel kitaplardandır..

Duygusuz yatırımcı ise amerikan sistemi üzerine kurulu benim pek sevemediğim bir kitap oldu..

3. Esas

kupon derken ne kuponu anlayamadım?

Esas

Alıntı Originally Posted by malibu1990 Yazıyı Oku
    kupon derken ne kuponu anlayamadım?
    Gurup fırsatları var ya hocam onlardan.1Tl lik kupon idefixte 10 tl yerine geçiyor.Ben de aldım ,hem yaz geliyor biraz kitap okurum

5. Esas

Ben şahsen borsada ünüversite son sınıftan beri işlem yaparım ancak kendimi geliştirmek istiyorum olyaınteknik kısmına geçmek istiyorum analizleri merak ediyorumbana önerebileceğiniz akıcı anlaşılrı özellikle teknik analizlerle ilgili kaynak var mı?

6. Esas

Mesela şuanda kitapyurdunda Bir Borsa Spekülatörünün anılarını İnceliyorum fiyatı 21.56tl kazanacağınız puan 44 diyor yani 44tl mi kazanacağım.

Esas

Ali perşembenin hadi canım sende serisini tavsiye ederimOndan sonrasını zaten ben tavsiye olarak bekliyorum

Duhul
    Jan 2011
    İkamet
    New York
    Gönderi
    360

Esas

Alıntı Originally Posted by HoldVL Yazıyı Oku
    Üniversitede Finans okuyun.
    Finans yüksek masterı yapın.
    Paranız çoksa Columbia'ya gidin yıllık 100.000usdye value investment ı doğduğu okulda Graham Dodd Academisinde okuyun. Belki konuk olarak Warren da gelir.

Sizi tanımıyorum ki nasıl tavsiye vereyim, kaç yaşındasınız, ne iş yapıyorsunuz, evlimisiniz, servetiniz ne kadar, aylık kazancınız ne kadar (lütfen cevaplamayın) bir sürü değişkene göre ayıracağınız zaman, para ve önceliğe göre 17 değişik tavsiye verilebilir.
    Yoksa 1 ay zaman ayırıp bunları okuyun.
    1 veya 2 den başlayıp sonrasında 3 okumak iyi olabilir. 1 ve 2 benzer kitaplar ama bence 2sini de okuyun.

1-Roger Lowenstein
    Bir Amerikan Kapitalistinin Yükselişi
    2-Robert G. Hagstorm
    Warren Buffett Tarzı
    3-Benjamin Graham
    Akıllı Yatırımcı
    4-İngilizceniz varsa
    Alice Schroeder
    Snowball
    5-Jack Schwager
    Market wizards
    6-Nurgül Chambers
    Şirket Değerleme
    7-Hünkar İvgen
    Şirket Değerleme
    8-Öztin Akgüç
    Mali Tablolar Analizi
    holdVL hocamdan alintidir. 1 ve 2. ye basladim gercekten okunmasi gereken kitaplar. sizin listenize uyan Akilli Yatirimci var sanirim.

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •