Sayfa 3/305 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 2434 madde; 17 - 24 arası.

Konu: GLBMD - Global Menkul Değerler A.Ş.

1. Esas

Alıntı Originally Posted by mbostanci Yazıyı Oku
    150 tane de ben talep etmiştim. Tamamını vermişler. Arayıp haer verdiler. Dedim talebimin tamamı karşılandığına göre hisse düşecek galiba dedim. Eleman arzın 2,5 katı talep geldi. hisseler kapanın elinde kaldı dedi.
    Burası sebze meyve pazarı mı ki kapanın elinde kalıyor? Ya siz yalan söylüyorsunuz ya da aracı kurumunuzdaki eleman.....

Esas

banada 5000 yazdık dediler ve 3954 lot geldi. sanırım en yüksek lot o kadar verdiler,
     Alıntı Originally Posted by suatkaya Yazıyı Oku
    gedikden arayıp 5000 lot yazalımmı diye sordular, tamam dedim ama 3954 lot gelmiş. gedik öylemi yazdı acaba. yarın sorayım bakalım.

Esas

Bu kağıt ( GLMD ) , ne zaman İ.M.K.B. de işlem görmeye başlayacak ?

Esas

28 haziran salı günü imkb de işlem görmeye başlayacak, sanırım lot emri en fazla 2500

Esas

Alıntı Originally Posted by serhun Yazıyı Oku
    28 haziran salı günü imkb de işlem görmeye başlayacak, sanırım lot emri en fazla 2500
    Lot sınırlaması neden dolayı yapılacak ki , daha yeni çıkmış kağıda ?

Esas

Alıntı Originally Posted by serhun Yazıyı Oku
    salı ğünü kesinmi nerden aldınız bu bilğiyi.

Esas

Global Menkul Değerler’in halka arzına ilk günden 2.5 kat talep gelmesi üzerine, süreç bir günde tamamlandı.

Sermaye artırımı yöntemiyle yüzde 25’i halka açılacak olan ve hisse fiyatı 1.65 TL olarak belirlenen Global Menkul Değerler, tahmini 28 Haziran 2011 tarihinde İMKB’de işlem görmeye başlayacak.

Global Menkul Değerler, sermaye artırımı yöntemiyle yüzde 25’ini halka arz ediyor. Halka arz sürecinde 22-23 Haziran 2011 tarihleri talep toplama işlemine ayrılırken, ilk gün beklenenin 2,5 katı talep alındı. Rekor ilgi üzerine talep toplama süreci, yaklaşık 2500’ün üzerinde yeni ortakla bir günde tamamlanmış oldu.

Global Menkul Değerler, 30 milyon TL olan sermayesini 40 milyon TL’ye çıkararak artırılan 10 milyon TL nominal payı halka arz ediyor. Halka arz gelirinin tamamı, şirket bünyesinde kalarak büyüme ve şirket faaliyetlerinin geliştirilmesi için kullanılacak. Hisse fiyatı 1.65 TL olarak belirlenen şirket, tahmini 28 Haziran 2011 tarihinde İMKB’de işlem görmeye başlayacak. Halka arzdan yaklaşık 16,5 milyon TL kaynak sağlandı.

Yeni hedefler yatırımcıya da kazandıracak

Global Menkul Değerler’in halka arz sonrası hedefleri arasında, bir portföy yönetim şirketinin alınması yoluyla portföy yönetim gelirlerinin arttırılması, yabancı uzman kuruluşlarla stratejik ortaklıklar kurulması ve kurumsal finans danışmanlığı ile aracılık faaliyetlerinin arttırılması da yer alıyor. Sermaye piyasaları alanında, şirket birleşmeleri, satın alma, fon yönetimi, yatırım danışmanlığı konularında kurumsal finansman hizmeti veren, sektörünün en saygın kurumlarından biri haline gelen Global Menkul Değerler, yeni hedefleriyle, yatırımcısına da kazandıracak. Global Yatırım Holding’in iştiraki olan Global Menkul Değerler, Türkiye’deki erişim noktaları ve yabancı yatırım işlemleriyle istikrarlı bir başarı yakaladı ve kuruluşundan bu yana toplam 4.6 milyar doların üzerinde plasman sağladı.

Tabana yayılma hedefimizi gerçekleştirdik

Global Menkul Değerler Genel Müdürü Gökhan Özer, GMD’nin ilk faaliyette bulunduğu günden bu yana tabana yayılmayı amaçladığını, çok başarılı talep toplama süreciyle bu hedeflerini yakaladıklarını belirterek, “IMKB’deki bu yeni halka arz sistemi, en büyük hissedarımızın 8721 hisseye sahip olduğu ve tabana yayılan bir halka arzı gerçekleştirmeyi mümkün kıldı. Artık daha büyük sorumluluğumuz bulunuyor. Her yıl verebileceğimiz en yüksek temettüyü dağıtarak, hissedarlarımızın bizimle olan ortaklık bağlarını güçlendirmeye çalışacağız. Global Menkul Değerler’in yeni ortaklık yapısının, Türk ekonomisine ve yeni ortaklarımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

“Şube sayısını ikiye katlayacağız”

Gökhan Özer, yıllardır halka arz işlemleriyle elde ettikleri tecrübeyi, yatırımcıların kullanımına sunacaklarını belirterek, “Global Menkul Değerler olarak 20 yıllık bilgi birikimimizi halka açıyoruz. Elde edeceğimiz geliri, yine yatırımcılarımızın kazancına dönüştüreceğiz. 2011 yılının ilk yarısında açtığımız Nişantaşı ve Gebze irtibat bürolarıyla, Temmuz ayı başında açacağımız Ataşehir irtibat bürosuyla, 2011 yılının ikinci yarısında açmayı planladığımız yeni noktalar ile birlikte şube sayımızı iki katına çıkararak 20 noktaya ulaşacağız. Ayrıca IEG Global Kurumsal Finansman Danışmanlık A.Ş. ile de büyük bir sinerji yaratarak Gelişen İşletmeler Piyasası’nda başarılı işlere imza atacağız” dedi.

Esas

senet yarında işleme açılmıyacak gibi gözüküyor eğer yarın işlem görmeye başlasaydı 18:00'dan sonra alış emrini kabul etmeleri gerekirdi

Sayfa 3/305 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •