Sayfa 3/13 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 101 madde; 17 - 24 arası.

Konu: döviz varantları

1. Esas

teşekkür ederim sn rienzi.

2. Esas

Alıntı Originally Posted by White Knight Yazıyı Oku
    5.65 alıp 5.99'da sattım. ilk kez bu varant işlemini yaptım. Kazandığımı da satımda kaybettim. Mantığını yanlış anlamışım

düzeltme olsa da 1.7 görülebilir dolarda önümüzdeki günlerde..

Ee arkadaşlar düzeltme gününü geride bıraktık, aldınız mı düşükten USTAAV'larınızı

Hazır mıyız 1.70'e?

Duhul
    May 2011
    İkamet
    Mersin
    Gönderi
    423

Esas

Valla çok acayip hazırım
    Endeksi bile izlemiyorum yani şu anda bile usd/try izliyorum

Akılda bulunması gereken bir ayrıntı da ustaa varantı (yaklaşık) -+6 kuruş günlük kayıp ediyor
    bugünlerde. Vade sonuna doğru zaman değer kaybı hızlanacaktır.

4. Esas

Alıntı Originally Posted by rienzi Yazıyı Oku
    Valla çok acayip hazırım
    Endeksi bile izlemiyorum yani şu anda bile usd/try izliyorum

Akılda bulunması gereken bir ayrıntı da ustaa varantı (yaklaşık) -+6 kuruş günlük kayıp ediyor
    bugünlerde. Vade sonuna doğru zaman değer kaybı hızlanacaktır.
    sağolun sizler sayesinde bu işi öğreniyorum ben de yavaştan.

günlük +-6 kuruş demek..

neyse, daha da heyecanlı olur böyle

vade sonunda nasıl oluyor işler? işlem yapmamak mı daha iyi? yoksa günlük işlemler mi ön plana çıkıyor?

Duhul
    May 2011
    İkamet
    Mersin
    Gönderi
    423

Esas

nakit uzlaşı: varant karda ise 'içsel değeri' kadar karını hesaba alırsın tabi 'zamansal değeri' vade sonuna geldiğinden dolayı sıfır olmuş olur. vade sonunda 1.70 e gelmişse varantın değeri 7.50 olur, yarın 1.70 e gelse ustaa yaklaşık 9.50 lira olur. 1.675 olursa vade sonunda kafa kafaya gelir. şu anda usd 1.66 ama vade sonunda usd 1.670 olursa değeri artmış olsa bile, zamansal değeri biteceği için varantı bugün 5.50 den alan birisi için zarar yazar gibi..

Bugün 5.50 olan varantın yaklaşık içsel değeri 3 tl, zamansal değeri 2.5 tl idi. Bunlar hep yaklaşık rakamlar...

1.62 altına düşmeyeceğini varsayarak kötü ihtimalleri pas geçiyorum.

Vadesi yaklaşan varantta işlem yapmamak, yapılacaksa (ki 2 tane usd alım varantı var) bile gün aşırı tutmamak lazım.

Ben 30 gün kalan varanta girmem o kadar ehli değilim, girersem de ne olursa olsun o gün çıkarım.
    Al- sat, akşam mışıl mışıl uyu yoksa hala usd/try izliyorum olacak iş değil.

Duhul
    Sep 2004
    İkamet
    KAHRAMANMARAŞ
    Gönderi
    553

Esas

Alıntı Originally Posted by rienzi Yazıyı Oku
    nakit uzlaşı: varant karda ise 'içsel değeri' kadar karını hesaba alırsın tabi 'zamansal değeri' vade sonuna geldiğinden dolayı sıfır olmuş olur. vade sonunda 1.70 e gelmişse varantın değeri 7.50 olur, yarın 1.70 e gelse ustaa yaklaşık 9.50 lira olur. 1.675 olursa vade sonunda kafa kafaya gelir. şu anda usd 1.66 ama vade sonunda usd 1.670 olursa değeri artmış olsa bile, zamansal değeri biteceği için varantı bugün 5.50 den alan birisi için zarar yazar gibi..

Bugün 5.50 olan varantın yaklaşık içsel değeri 3 tl, zamansal değeri 2.5 tl idi. Bunlar hep yaklaşık rakamlar...

1.62 altına düşmeyeceğini varsayarak kötü ihtimalleri pas geçiyorum.

Vadesi yaklaşan varantta işlem yapmamak, yapılacaksa (ki 2 tane usd alım varantı var) bile gün aşırı tutmamak lazım.

Ben 30 gün kalan varanta girmem o kadar ehli değilim, girersem de ne olursa olsun o gün çıkarım.
    Al- sat, akşam mışıl mışıl uyu yoksa hala usd/try izliyorum olacak iş değil.
    arkadaşlar dikkatli olun, doların inişi sert olabilir ve 1,70 göreceğide kesin değil, işlem yapıyorsanızda devamlı takip edin.
    bende dün 0,62 den aldığın USIPP leri bugün 0,72 den verdim.

Esas

Selamlar.
    İş Bankası Dolar varantlarıyla bende ufak tefek işlemler yapıyorum.
    En son USIPP'ler elimde 2 lira maliyet ile kaldı ufak tefek düşüre düşüre 1.5 liralı seviylere kadar gelebildim. bekliyorum
    Aslında kendimi Hedgelemek namına hem alım hemde satım varantı alırdım ama bu sefer tongaya geldim
    Aslında Varant işlemi yapmak Hisse senedi haraketlerine karşı insanı bir parça aşılıyor iyi geliyor. Günlük %20-30 luk haraketler insanı laçkalaştırıp kayıplara veya kazançalara aşırı tepkiler vermesini engelliyor gibi. ( Ya da ben kendimi avutuyorum dostlar )

Duhul
    May 2011
    İkamet
    Mersin
    Gönderi
    423

Esas

Sn lampirty
    26 ağustosa kadar 37 günde doların 1.59 ve aşağısı olacağına inancınız yoksa dostum elinizdeki varant size sadece para kaybettirecektir. Şu andaki gidişle vade sonunda yani 37 gün sonra varantınızın değeri Sıfır olacak ve 'bütün' paranız kaybolacakır.
    Belki biliyorsunuzdur ama ben kendi adıma tedirgin oldum ve belki okuyan başka birilerine faydası olur niyeti ile yazdım.

Bu arada 1.59 öngörünüz varsa varantın diğer tarafında ben yandım diyebilirim

Saygılar

Sayfa 3/13 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •