Sayfa 1/13 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 101 madde; 1 - 8 arası.

Konu: döviz varantları

Duhul
    Sep 2004
    İkamet
    KAHRAMANMARAŞ
    Gönderi
    553

Esas döviz varantları

merhaba arkadaşlar, bugün 1,66 usd/try gördüğünde risk alarak USIPP 0,93 ten aldım, dolar daha yukarı gitmez umarım.

döviz varantları ile uğraşan var mı?

Esas

Alıntı Originally Posted by ADİGEGÖKMEN Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşlar, bugün 1,66 usd/try gördüğünde risk alarak USIPP 0,93 ten aldım, dolar daha yukarı gitmez umarım.

Dovizin varantıyla değil de geçtiğimiz yıllarda kendisiyle bi hayli haşir neşirdim eski turizmci olarak, turizm sezonu iyi geçiyormuş, eski dostlarla laflıyorduk bugün öyle, turizm iyi gidiyorMuş.
    Döviz akışı var, zamanlamayı ve olayları göz önüne alınca,ben daha fazla tırmanacağını düşünmüyorum açıksası.

ytd....
    Saygılar

Duhul
    Sep 2004
    İkamet
    KAHRAMANMARAŞ
    Gönderi
    553

Esas

Alıntı Originally Posted by kaanstain Yazıyı Oku
    Dovizin varantıyla değil de geçtiğimiz yıllarda kendisiyle bi hayli haşir neşirdim eski turizmci olarak, turizm sezonu iyi geçiyormuş, eski dostlarla laflıyorduk bugün öyle, turizm iyi gidiyorMuş.
    Döviz akışı var, zamanlamayı ve olayları göz önüne alınca,ben daha fazla tırmanacağını düşünmüyorum açıksası.

ytd....
    Saygılar
    inşallah diyelim, banada öyle geliyor ama piyasalarında pek tadı yok şu sıralar.

4. Esas

Bilgi eksikliğim var bu konuda birkaç yazı okuyarak başladım ama çalışmaya.

Şimdi siz, ağustos sonuna değin dolar/tl piyasasının düşüş eğiliminde olacağını en azından 1.66 seviyesinin altında olacağını düşünerek satım varantı aldınız, değil mi?

Kısa vadede dolar/tl düşüşü olur fakat ağustos sonu için konuşmak biraz erken kaçmaz mı?

süre bitimine değin stres yapmaz mı?

kolaylıklar dilerim.

istediğiniz zaman al/sat yapabiliyor musunuz?

(avrupa/amerikan tipi varantlar varmış, inceleme safhasındayım)

Duhul
    Sep 2004
    İkamet
    KAHRAMANMARAŞ
    Gönderi
    553

Esas

Alıntı Originally Posted by White Knight Yazıyı Oku
    Bilgi eksikliğim var bu konuda birkaç yazı okuyarak başladım ama çalışmaya.

Şimdi siz, ağustos sonuna değin dolar/tl piyasasının düşüş eğiliminde olacağını en azından 1.66 seviyesinin altında olacağını düşünerek satım varantı aldınız, değil mi?

Kısa vadede dolar/tl düşüşü olur fakat ağustos sonu için konuşmak biraz erken kaçmaz mı?

süre bitimine değin stres yapmaz mı?

kolaylıklar dilerim.

istediğiniz zaman al/sat yapabiliyor musunuz?

(avrupa/amerikan tipi varantlar varmış, inceleme safhasındayım)
    Ben varantı vade sonuna kadar beklemek zorunda değilim, dövizde yükseliş bana göre çok oldu, bunun bir düşüşü olacağını varsayarak bu işlemi yaptım. birkaç gün içerisinde bir düşüş olursa karımı alır cebime koyarım. varantları çok uzun tutmamak lazım.

6. Esas

Ben varantı vade sonuna kadar beklemek zorunda değilim, dövizde yükseliş bana göre çok oldu, bunun bir düşüşü olacağını varsayarak bu işlemi yaptım. birkaç gün içerisinde bir düşüş olursa karımı alır cebime koyarım. varantları çok uzun tutmamak lazım.
    Ben de vade sonuna kadar tutulmak zorunda diye anlamıştım okuduklarımdan. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

Varant faydalı olabilir

Duhul
    Sep 2004
    İkamet
    KAHRAMANMARAŞ
    Gönderi
    553

Esas

1,05 ten verdim, tekrar yükselirse dolar tekrar alırız.

Duhul
    May 2011
    İkamet
    Mersin
    Gönderi
    423

Esas

Bu hafta ustaav ın haftası olacak. Kapanış 5.11.
    Tavsiye değil, teknik ve temele dayanan kişisel yorumumdur.

Sayfa 1/13 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •