Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 19 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Somali ye yardım..

Duhul
    Oct 2010
    İkamet
    ankyra
    Gönderi
    213

Esas

üniversite yıllarinda somalili ev arkadaşimm vardi 1 yıl aynı evi paylaştik..

elbette somaliye yardim yapacağim . ama ev arkadaşimin anlattiklarindan yola cıkarak

somali hakkında kısa bir cumle sarfetmek istiyorum. somali maalesef 90 larda komunizmin yıkılmasi ile birlikte

afrikadaki bircok demokratik sosyalıst devlet gibi başsız ve merkezi otoritenin olmadiği "olmayan" devlet statusune düştü.

ve yılardırda iç çatışma yaşanıyor.

arkadaşim 5 veya 6 kardeşlerdi. herbiri ayrı ulkelerde yasamaya mecbur kaldılar (90 lı yıllaarın başı)

acının dramın ne olduğunu bizzati şahit oldum. ki bu arkadaş iç savaştan kaçıp canını kurtaran nder kişilerden.

özet : değişen dunya düzeninde ülkeler emperyalist güçler tarafından yeniden dizayn ediliyor. ve bu geciş sancılı oluyor.

kardeş kavgasi bilinçli olarak tetikleniyor.

umarim ulkemiz yeni dunya duzeni adi altinda yeniden şekillendirilmez. duyarli olmak lazim.

aclığın sefaletin sebebi emperyalistler olsada yardimlarimizi esirgemeyelim .

ancak somalide asıl lüzumlu olan oraya silah naklinin durdurulmasi.

maalesef basına da yansıdı. adi lazim değil bir afrika ulkesinde kullanılan silahlar turkiyede bir türk firmasınca imal ediliyormuş.

ve yine insanlık suçu işlediği için uluslararası lahey insan hakları mahkemesince aranan bir afrikalı lider (adı lazım değil) devlet erkanımız tarafından yurdumuzda ağırlandı.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Banka yoluyla Kızılaya EFT yapmayı düşünüyorum. Yardım için EFT masrafı almayan bankalar varmı? Muhtemelen hiçbiri almıyordur. Bu konuda deneyimi olanlar varmı?
    Teşekkürler

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Başta Somali olmak üzere aç insanlara nakit yardımlarımız dışında hergün The Hunger Site'ı da 1 defa tıklamayı unutmayalım.

Her gün bir tıklamanızla açlara 1.1 kase yiyecek vermiş oluyorsunuz. Bu yılda 1 çuval demektir.

http://www.hisse.net/forum/entry.php...2#comment11522

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Hayretttt forumdan kimse ''yardım edeceğiz fakat onlar müslüman mı'' demedi şaşırmadım desem vallahi billahi yalan olur...

Konjonktür gereği.....

Esas

Alıntı Originally Posted by water Yazıyı Oku
    malumunuz ...

...

duyurduğun için sağol sevgili water...

.

Duhul
    Jun 2007
    İkamet
    72
    Gönderi
    1,661

Esas

Alıntı Originally Posted by Işılay Yazıyı Oku
    Görmez, "1 Ağustos'tan itibaren başlayacak olan uygulama ile bütün operatörlerden AFRİKA yazıp 5601'e gönderilecek olan SMS'ler 5 TL karşılığında olacak
    sms yollamak istedim ancak operatörden ''bu servis şuan kullanım dışıdır.'' şeklinde bir uyarı mesajı geldi...

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas Afrika insani yardım

Tüm bankaların yardım için hesap numaraları

http://secure.kizilay.org.tr/sayfaDe...f-4306715bbe53

Duhul
    May 2008
    İkamet
    Hong Kong
    Gönderi
    493

Esas

Aç gözlü operatör Avea faturasız hattan 5601'e gönderilen 5 liralık yardım için 42 kuruş sms ücreti kesti. Diğer sms leri Turkcell faturalı hattımdan attım, onlar da ayrıca sms ücreti kestiler mi bilemiyorum şu an!

Alıntı Originally Posted by pinky Yazıyı Oku
    Banka yoluyla Kızılaya EFT yapmayı düşünüyorum. Yardım için EFT masrafı almayan bankalar varmı? Muhtemelen hiçbiri almıyordur. Bu konuda deneyimi olanlar varmı?
    Teşekkürler

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •