Sayfa 1/4 123 ... SonSon
Arama sonucu : 28 madde; 1 - 8 arası.

Konu: badem bahçesi kurmak nasıl bir yatırım sizce?

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Tekirdağ, Bakırköy
    Gönderi
    2,673

Esas

Sadece Türkiyenin değil, dünyanın da kalite anlamında, en güzel bademleri Muğlanın Datça bölgesinde yetişiyor... Biraz meşakkatli bir tarımı var ve son bir iki senedir ağaçlarımıza bir hastalık musallat olmuştu...

Çok fazla uğraşan yok artık...

Bademle ilgili yazılı bilgi evdeki bilgisayarımda var, eğer ihtiyaç duyarsan ve kimse akşama kadar yazmazsa, size gönderirim...

Saygılar...

Duhul
    Aug 2005
    İkamet
    Ayazmana-Kasaplar Mah.
    Gönderi
    906

Esas

gayet güzel bi düşünce bu ggibi müteşebbisleri desteklemek gerekir.

Esas

badem kuraklığa en çok dayanıklı ağaçlardan biridir,yoksul topraklarda yetişebilir..benim bildiğim badem fidanı dikmek yerine beğendiğiniz bir badem çeşidini alarak çekirdekten yetiştirmek hem güvenli hemde ekonomik olur..

4. Esas

Sertİfİkali Kalİtelİ Badem Fİdani Bulamazmiyiz Alip Dİksek Çokmu Pahali Olur.?

Esas

CETVEL arkadaşın dediği doğru,türkiyede en kaliteli bademleri datça'da bulunuyor..o yöredeki araştırma ensttitülerinden gereken teknik yardım veya sertifikalı fidan sağlanabilir herhalde..ama ben olsam fidana o kadar para vermem,alırım en makbul bademlerden ekmeden önce cıvalı veya bakırlı ilaçlarla dezenfekte eder ve çekirdek olarak ekerdim..badem fidesi sulayabilirseniz diktiğiniz fidandan daha çabuk gelişir..bu tür işlerde olabildiğince düşük maliyetli çalışmak lazım..unutmayın toprak parayı en kolay yutan şeydir,ama geri almak zordur..

Esas

Aşağıdaki linklerde Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü ve Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nün; bademin iklim, toprak ve su istekleri ile anaçlarına değgin ön bilgileri bulacaksınız. Saygılarımla.

http://www.arastirma-yalova.gov.tr/faydali/badem.htm
    http://www.bahce.biz/bitki/meyve/badem.htm

7. Esas

hepinize çok teşekkürler bilgiyi paylaşmaya devam edelim.saygılarımla.

8. Esas

bademe ilgi azmı yoksa kimse yazmıyor.bademin sanayide ilaç ve kozmetik sektöründede bir ihyiyaç olduğunu biliyormuydunuz.saygılar.paylaşalım bilgiyi.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •