Sayfa 353/353 İlkİlk ... 253303343351352353
Arama sonucu : 2824 madde; 2,817 - 2,824 arası.

Konu: INFO - info yatırım menkul değerler a.ş.

1. Esas

Alıntı Originally Posted by kağıthissesi Yazıyı Oku
    Nazar bugün kendini göstermese bari forexteki yeni tebliğ ile "zirve fx" gol yiyecek gibi duruyor. Dolayısı ile de info.
    Kaldıraçlar 10:1 e indirildi ve başlangıç teminatı da 50.000 TL.
    Kim fx piyasasında artık işlem yapabilir/yapar.
    Alıcı gelmemesi gerek infoya yoksa aşağı salmak için fırsat ve alıcı kovalıyor...
    50 bin ile işlem yapılacaksa kaldiracin ne anlamı kalmış. Yatırımcıya canlı ekranı sunmadığı, ters işlem açabildiği sürece tam kardayken bağlantı kesildiği, stoplarin çalışmadığı sürece isterse teminat 100 bin olsun yine mağdur olan çok olur.

Borsa değil mübarek ky kaziklama noktası.

2. Esas

Foreks işlemlerindeki spknın yeni uygulaması bence info için çok kötü oldu,

Zaten neredeyse faiz hariç para kazanamayan şirket foreks işlem kısıtları/düzenlemeleri nedeniyle baya zorlanacaktır,

1 seviyelerinin altı görülebilir sene içersinde mali tablo bozulması da 2.Dönemden itibaren hissedilebilir görüşündeyim,

İnfo için yeni bir sayfa açıldı (olumsuz)

Hayırlısı diyelim

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

3. Esas

Gerilim var evet farkındayım ama hiç bir sıkıntı görmüyorum.
    Bugün gün içi ya da yarın için çok iyi seviyeler bekliyorum. 1,28 bizi korkutmamalı. Ben ky yanlısı biriyim belki daha az kazanacağım ama ky ler de kazansın istiyorum.
    Unutmamalı ki mancınığı ne kadar çok gererseniz sizi o kadar ileri fırlatır.
    Sizi seviyorum
    Bol kazanç.

Esas

Alıntı Originally Posted by ufukrm Yazıyı Oku
    Net karda bir artış var ama ne kadar etki eder sizce hisseye

6. Esas

Alıntı Originally Posted by kağıthissesi Yazıyı Oku
    Evet @damme güzel incelemiş, eğer hala bu miktarda döviz var ise elinde..

Kabaca hesap verecek olursak;

Eylül/2016 Dolar kapanışı : 3,00
    Aralık/2016 Dolar kapanışı: 3,52

Fark : %17,3

Eylül yabancı para pozisyonu : 4.111.656,00 TL
    %17,3 = 711.314 TL kabaca kambiyo kârı demek
    ve son çeyrek için faaliyet kârına ilave anlamında.

Şube konusu : ucu açık , 2 masa 3 sandalyeden ibaret şube açılacak ancak buradan şunu anlayabiliriz işler iyi gidiyor olabilir eğer bu bir makyaj/boyama işi değilse..

Şu an bilançoda 6.3 milyon kâr var geçmiş yıllardan gelen ve bu seneyi de 3,5 milyon kâr ile kaparsa yaklaşık 10Milyon TL lik potansiyel demek ,,, ki bunun anlamı da 18 M ödenmiş sermayesi olan şirketin %55 lik iç kaynaklardan bir bedelsiz sermaye artışı potansiyeli demek.

Bunların hepsi varsayım ama şirket rakamlarına aykırı olmayan varsayımlar,, olasılıklar...
    3,5 Milyon kâr olur demişiz 3,6 Milyon TL gelmiş. Dediğimiz gibi 10 M TL birikmiş kâr oluştu.

7. Esas

Size bir felaket senaryosu ile geleyim ;
    Forexteki kaldıraç ve teminat sınırlamasının negatif yansımasındaki net tabloyu veriyorum.
    Karar sizin.
    İnfo Yatırım'ın gelirlerindeki payı yüzdesel olarak azımsanmayacak seviyede.
    Kaldıraçlı alım/Satım Geliri (KAS)
    Bu "kas" biter ise herşey biter.
    Spk bunu bitirme yolunda kararlı. Ne zaman spk geri adım atarsa o zaman rahatlar ama onun haricinde hissenin önü artık tıkanmıştır.
    Bu da resmi ...

8. Esas

Tüm infolaru verdim Allah bereket versin.
    Kalanlara bol kazanç Selamlar cümleten.

Sayfa 353/353 İlkİlk ... 253303343351352353

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •