Sayfa 1/13 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 100 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Finans Portföy Dow Jones İstanbul 20 Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu

BOYNER Guest

Esas Finans Portföy Dow Jones İstanbul 20 Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu

Dow Jones İstanbul 20...

BOYNER Guest

Esas Neden Dow Jones İstanbul 20...

...
    Attached Images Attached Images

BOYNER Guest

Esas

Dow Jones İstanbul 20, Türkiye'nin ilk Borsa Yatırım Fonu. Borsa Yatırım Fonu (Exchange Traded Fund), baz aldığı endeksin performansını yansıtan özel bir yatırım aracıdır.
    Dow Jones İstanbul 20 (DJIST), Dow Jones Turkey Titans 20 lndex'inde yer alan Türkiye'nin önde gelen halka açık 20 şirketinin* hisse senetlerini içerir. İMKB'de hisse senedi gibi alınıp satılabilir. Dow Jones İstanbul 20 (DJIST), Dow Jones lndexes'in uzmanlığı ve American Stock Exchange'in danışmanlığıyla oluşturulmuştur. Dow Jones İstanbul 20 (DJIST)'in fon kurucusu Finansbank, fon yöneticisi Finans Portföy'dür.

Dow Jones İstanbul 20 A Tipi Borsa Yatırım Fonu da tüm bu avantajlara sahip, uluslararası standartlarda oluşturulmuş Türkiye’nin ilk Borsa Yatırım Fonu’dur. Dünyaca ünlü endeks geliştirme şirketi Dow Jones Indexes’in hesaplayıp yayınlamakta olduğu “Dow Jones Turkey Titans Index” endeksini baz alan Dow Jones İstanbul 20 A Tipi Borsa Yatırım Fonu yatırımcılara tek bir işlem ile Türkiye’nin 20 büyük şirketine aynı anda yatırım yapma imkanı tanımaktadır.

Tüm dünyada Borsa Yatırım Fonları konusunda büyüklük, borsa yatırım fonu sayısı ve bilgi birikimi açısından lider konumda olan American Stock Exchange ile işbirliği içerisinde geliştirilen Dow Jones İstanbul 20 A Tipi Borsa Yatırım Fonu ABD başta olmak üzere tüm dünyada işlem gören belli başlı borsa yatırım fonlarının standartlarını taşımaktadır.

BOYNER Guest

Esas Fon bilgileri...

...

BOYNER Guest

Esas Örnek Portföy Oranları

...

Esas

Bu fonun esprisi tam olarak nedir ben anlayamadım. En büyük 20 kağıdı içeren bir portföy kuruyor ve %100 malda mı oluyor her zaman? Gözüken o gibi duruyor. Yani borsa çıkarsa kazandıracak, düşerse batıracak. Doğru mu?

Esas

Sn Boyner Teşekkürler böyle bir topic açtığınız ve verdiğiniz bilgiler için..

BOYNER Guest

Exclamation

Alıntı Originally Posted by shorunmu
    Bu fonun esprisi tam olarak nedir ben anlayamadım. En büyük 20 kağıdı içeren bir portföy kuruyor ve %100 malda mı oluyor her zaman? Gözüken o gibi duruyor. Yani borsa çıkarsa kazandıracak, düşerse batıracak. Doğru mu?
    Yukarıdaki tabloda bulunan hisselerden, belirli oranlarla kurulacak bir fondur. Kazanç veya kaybı A tipi IMKB30 fonlarına yakın olacaktır. Yatırımcılar için diğer fonlara göre daha avantajlıdır. Avantajlar en yukarıda tabloda görülebilir...

Sayfa 1/13 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •