Sayfa 2/12 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 94 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Sibirya - Novy Urengoy

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Orman+Köy
    Gönderi
    6,525
    Blog Yazıları
    20

Esas

Alıntı Originally Posted by pinky Yazıyı Oku

Sibirya'da süt donmus çubuklar şeklinde satılırmış. Sizin bakkalda varmı?
    Belki erken sorulmuş oluyor ama aklında bulunsun. Görünce yazarsın.
    Üzerinde inek resmi olan çıkınca gidip 2. de bedava alınıyormu acaba ? )))

Burada +10 lara indi mi tirtir titriyoruz... Allah yardımcınız olsun...

Esas

Alıntı Originally Posted by majestik72 Yazıyı Oku

Şuan -24

Aşağıda eskiden bir foto. Henüz görmedik bu kış bunu. Gerçi elimde fotoğrafı olmasa da -46yı yaşadık

Esas

sn.rekorb, sizden de güzel ayrıntılar gelmiş, her şeyi şirket çözdüğü için havayolu seçimi,
    kalacak yer vs ile uğraşmadım. Tersi olsaydı işi çözmek zor olacaktı. Bavul 25.5 kg gelmişti,
    sanırım tek parça olması ve sınırlara yakın kg içerdiğinden sıkıntıyı kolay aştık.

Bir arkadaşım eşi ile gelmişti ve söylediğine göre fazla bavul için 900 euro hesap çıkartmışlar.
    İç hatlar için Transaero'yu kullandım, ikramlar kesinlikle çok iyiydi. Bizim uçuşlardakilerden
    çok daha fazla ve çeşitliydi, biraz eve gelmiş misafirler gibi davranıyorlardı. Ben memnun kaldım.

Kart ise kesinlikle uçakta verilmedi, dergi içlerinde de yoktu. Üstelik havaalanına indim.
    Bunların dağıltıldığı bankolar vardı, oradan hepsini kaldırmışlar. Yani elle dolduracak hiçbir
    kart bulamadım. Sadece ben değil hemen her yabancı bunları arıyordu ama yoktu.
    Bana da dolduracağımı söylemişlerdi, belki de chipli pasaport kullanmaktan dolayı işler daha
    kolay olmuştur. Bununla 1-2 dk'da otomatik olarak bunu yazdırdılar ve bana verdiler.

Ama diğer bilgiler belki başkaları için gerekli olabilir. Ben domodedovo içinden sibirya tarafına
    uçmuştum.

-36 sanırım şu anda buradaki ısıdır. Dışarı bir hayli soğuk, rüzgar var ve kar yağıyor.
    Burada 12 yıldır çalışanlar var, onlar -55'te fotoğraf çektirmişler. Bunu merakla bekliyorum,
    ekipman hazır ve yakaladığım anda arşive ekleyeceğim.

Esas

Buzdan heykel

Esas

Bu da kumdan. Yazın tabi

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    BİST Pit Alanı
    Gönderi
    70,881
    Blog Yazıları
    92

Esas

Alıntı Originally Posted by majestik72 Yazıyı Oku

yok orada %50 de fazla veriyormuşsun inek resmi, çıkınca

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    39,562
    Blog Yazıları
    1

Esas

Svg Erasure dostum, libya çöllerinden, sibirya buzullarına mı gittin....

Ortası yok mu bunun..

Göndereceğin resimler ve bilgilerle tanıyacağız oralarıda...

Not: Yakında sibiryada ihtilal, halk ayaklanması olursa......

Forum kurallarını okumak için tıklayınız
    Bunları yapmayınız okumak için tıklayınız.

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız:
    http://www.hisse.net/topluluk/register.php

Esas

Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Svg Erasure dostum, libya çöllerinden, sibirya buzullarına mı gittin....

Ortası yok mu bunun..

Göndereceğin resimler ve bilgilerle tanıyacağız oralarıda...

Not: Yakında sibiryada ihtilal, halk ayaklanması olursa......

Aynen söylediğin gibi oldu, 50 derece sıcaklardan bir anda -30'lara geldim.
    Buradaki eskiler -55'i bile görmüş, bunu bekliyorum ve gitmeyi başarabilirsem şehir merkezindeki
    termometre önünde fotoğraf çekeceğim. Buralar moskova'ya göre sakin bir şehir ama burasının
    halkı gayet bakımlı, güzel giyiniyor ve kaliteyi seviyorlar.

Birkaç gün önce Hummer Limousine gördüm, evlenecekler çiftler bunu tercih ediyor. Gelin ve damat'la
    beraber tekrar görürsem fotoğrafı çekeceğim.

Isı konusunda ara değer elbette var, Türkiye'ye geldiğimde ara değerlere iniyoruz. Ülkemizdeki ısı
    olayı çok dengeli ve bence çok iyi bir coğrafyamız var. Burada birkaç kat kıyafet giymeden dolaşmanın
    imkanı yok. Sürekli ısınmak için uğraşıyorsun. Arabalar çalışmıyor, millet markete alışverişe giriyor ama
    parktaki arabaların hemen hepsini çalışır halde bırakıyorlar.

Fiyatlar ise biraz yüksek, örneğin dün domates aldım. Domates bir şeye benzemiyordu ama kilosu 5.5 TL
    civarına denk geliyor. Libya'da pek çeşit olmazdı ama burada inanılmaz çeşitte ekmek var ve bizdeki
    rakamlara yakınlar. Birkaç gün önce özbek ekmeği aldım, bizim bazlamaları andırıyor ama kesinlikle çok
    daha lezzetli

Burada hikaye çok...

Sayfa 2/12 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •