Sayfa 4/204 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 1628 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Mustafa Kemal ATATURK

Esas

Mustafa Kemal ATATURK

--------------------------------------------------------------------------------

Ekteki yazi Mail Vasitasi ile bana ulasti, Yoneticilerimizden ricam Bir muddet Hisse net'in en cok okunan "Borsa Genel" bolumunde Ust siralarda "Pinlenerek" tutulmasi ve bir muddet sonra da Hisse net arsivlerindeki yerini almasidir.
    Arada sirada da olsa Ulkemizi, Cumhuriyetimizi, ve Mustafa Kemali mizi hatirlamakda fayda var.
    ......

Sn Babo okurken okuduktan sonra ve hala inanın gözlerimden hala yaşlar geliyor Pc başında iken eşim ve oğlum göz yaşlarımı görmesin diye oda kapısını kilitledim (malum erkekler ağlamaz ya..) tek kelime ile sizden Kadiri Mutlak Yaratan razı olsun
    Bu yazıyı acaba ''BABALAR GİBİ SATARIM'' diyen mikroskopik beyinler okuyabilir mi ,okusada anlayabilir mi?

Ne dersiniz??

Hoşçakalın sağlıcakla kalın sağlıklı kalın

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Kütahya
    Gönderi
    4,688
    Blog Yazıları
    9

Esas

Aktarimlariniz icin tesekkürler. O kadar tarih okuduk(!) .. bunların kıyısından köşesinden bile geçmedik.. şahsen.. ayip bana..

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,566

Esas

http://www.ideefixe.com/kitap/tanim....FVVN6NN4J6V2CF

http://www.ideefixe.com/kitap/tanim....CP5B4BUIUFOPEJ

sn babonun affına sığınarak konu ile ilgilenen arkadaşlara iki kitap linki veriyorum

Esas

sn babo, bu degerli yaziyi bizimle paylastiginiz icin sonsuz tesekkurler.. simdiden arsivimdeki yerini aldi bile.. duygulanarak, dusunerek, huzunlenerek ve ATA ya layik olamamanin vermis oldugu sucluluk duygusuyla okudum..

aslen Yalova li oldugum icin de ayrica huzunlendim, koskun hikayesini okurken. Yalova da herkes bilir «yuruyen koskun» hikayesini.. her baba cocugunu koske goturur ve anlatir ATA nin essizligini..

bizler essiz ATA nin evlatlariyiz, ama uzulerek soylemeliyimki layik olamiyoruz! en kotusu olmak icin hic bir sey yapmiyoruz!.. o yillarin Turkiye si bile simdikinden daha prestijli, daha modern, daha nezih, daha vs... hemde aradan bu kadar yil gecmesine ragmen..

anlatacak, konusacak, hayiflanacak o kadar sey varki, ama neyse...

tekrar tesekkurler

Esas

böyle bir yazıyı bizlerle paylaştığın için ne kadar teşekkür etsek az olur
    sağolasın babo

Esas

Kazım KARABEKİR, Rauf ORBAY, Ali Fuat Cebesoy onlarıda unutmayalım arkadaşlar. Savaş kazanıldıktan sonra ATA ile araları açılmış gibi gözüksede (ki bunun sebepleri iyi bir tez çalışması olur) Milli Mücadelede önemli etkileri olmuştur ve karakter analizi yapıldığında hepsi örnek alınası kişilerdir. Sadece bir katkı yapmak istedim, iyi akşamlar.

7. Esas

Sn.Babo

Size sonsuz teşekkür ediyorum. Böyle bir zamanda öyle bir başlık açtınızki yine en büyük dersi aldık, sayenizde.

Saygılarımla,

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Istanbul ve Kanada
    Gönderi
    11,394
    Blog Yazıları
    6

Esas Lutfen Bugunlere Nasil gelindigini Untmayalim! Unutturmayalim!!..

Mustafa Kemal Ataturk'u muzun Canakkalede 7 Duvele karsi savasan, "size SAVASMAYI DEGiL OLMEYi EMREDiYORUM" dedigi kahraman Turk ordumuzdan TAM TECHiZATLI askerlerimizden 2 tanesinin resmi..

Allah razi olsun bu kahramanlardan!!!

Sayfa 4/204 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •