Sayfa 3/11 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 82 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Varantlarda İşlem

Esas

merhaba arkadaşlar sormak istediğim bazı sorular olucak şimdi ben küçük yatırımcı olarak bugünden itibaren örnek olarak söylüyorum imkb30 un haziran düşüş varantını aldım 0.65 fiyat ile 1000 lot imkb30 da aldıgım gün itibari ile 2. seans düşmeye başladı 75 bin seviyesinden 70 seviyesine kadar düştü diyelim 2 gün içinde ama benim varantımda piyasa yapıcısı 0.66 fiyat ile 1milyon lot koymuş ve imkb bu kadar düşmesine karşın varantım çıkmadı böyle birşey mümkünmü ? yani bunun piyasa yapıcısı kim bu varantlardaki toplam lot miktarı bellimi ?

birde bu endeks varantlarında vadesi dolan varantlarda ne oluyor 0 lanıyormu yoksa vade tarihine kadar bir hedef fiyatmı vardır tam olarak konuya hakim olamadım

varant olayını alım satım yapmasam bile öğrenmek istiyorum. sadece endeks varantlarını öğrenmek istiyorum bu konu hakkında detay bilgi verebilecek arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa sevinirim...

2. Esas

Alıntı Originally Posted by spekulaterist Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşlar sormak istediğim bazı sorular olucak şimdi ben küçük yatırımcı olarak bugünden itibaren örnek olarak söylüyorum imkb30 un haziran düşüş varantını aldım 0.65 fiyat ile 1000 lot imkb30 da aldıgım gün itibari ile 2. seans düşmeye başladı 75 bin seviyesinden 70 seviyesine kadar düştü diyelim 2 gün içinde ama benim varantımda piyasa yapıcısı 0.66 fiyat ile 1milyon lot koymuş ve imkb bu kadar düşmesine karşın varantım çıkmadı böyle birşey mümkünmü ? yani bunun piyasa yapıcısı kim bu varantlardaki toplam lot miktarı bellimi ?

birde bu endeks varantlarında vadesi dolan varantlarda ne oluyor 0 lanıyormu yoksa vade tarihine kadar bir hedef fiyatmı vardır tam olarak konuya hakim olamadım

varant olayını alım satım yapmasam bile öğrenmek istiyorum. sadece endeks varantlarını öğrenmek istiyorum bu konu hakkında detay bilgi verebilecek arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa sevinirim...
    varant bu işte çok iyi olduğunuzu düşündüğünüzde, hisse bazlı düşünülmesi gereken bir yatırım aracıdır diye düşünüyorum. endeks ile uzun vadeli düşünceleriniz için VOB'u inceleyiniz. Onun da eksileri mevcut (margin call). Artıları mevcut (elli tane parametre yok, teorik fiyatla +-500 puan keyfi iniş çıkışlar oluyor-önemli)

Duhul
    Feb 2009
    İkamet
    Boğaz'a yakın
    Gönderi
    569

Esas

garan 6.60 civarı idi,0.20 den GadamV aldım.vade sonu 30.03.12 hedef fiat 7.00
    -öyle ki garan 7.06 kapattı hedef fiatın üzerinde ancak gadam 0.05
    benim 5000 gadam uctu gitti satmadımda.
    Aracı kurumu aradım satmasam ne olacak diye,hedef fiatında üzerinde olmasına karşılık
    hiçbir bilgisi yok.Doyçe bank varant kazıklama servisinine yönlendırdı .Bir türlü aradıım cevabı alamadım.
    Resmen kazıklıyolar adi haysiyetsiz mahluklar
    Yokmu arkadaşlar bilgi verecek vade bitti 5000 gadam nolcak benim

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU HASKULE
    Gönderi
    2,227
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by muratserdar Yazıyı Oku
    Aracı kurumu aradım satmasam ne olacak diye,hedef fiatında üzerinde olmasına karşılık
    hiçbir bilgisi yok.Doyçe bank varant kazıklama servisinine yönlendırdı .Bir türlü aradıım cevabı alamadım.
    5000 gadamv alacağınıza (5000 x 0.2 =1000 TL)
    150 Garan alsaydınız ( 150 x 6.60 = 990 TL) paranız cuma kapanışa göre 1059 TL olacaktı (150 x 7.06 = 1059)

Ama siz kaldıraçlı işlem yaptınız (varantla ilgilendiniz ). Siz hesapta görmüyorsunuz ama hesabınız GADAM kaldıracı kadar kredilendirildi ki o kadar GADAMV alabildiniz.

150 GARAN yerine 5000 GADAMV alabilmek buna denir, yani gerçeğinden 4850 tane fazla aldınız.(görülmeyen kredi ile)

Kredininizin faizi ana paranızın çoğunu yuttu. Bu yüzden pazartesi bakiyenizde 250 TL göreceksiniz (5.000 x 0.05 = 250 TL)
    Son düzenleme : secbul20; 02-04-2012 saat: 00:21.

Esas

Alıntı Originally Posted by muratserdar Yazıyı Oku

Bu başlığı ilk mesajdan itibaren okuyun lütfen, cevabınızı kendiniz bulacaksınız,
    geçmiş olsun ayrıca

Esas

arkadaşın hesabina 08 kuruştan geçti.onada şaşırmıştır

Duhul
    Dec 2011
    İkamet
    Istanbul, Turkey, Turkey
    Gönderi
    3

Esas

Varantlarla ilgili uzmanı anlatıyor: Varantın değeri,avantajları, varant yatırımıcısı neler dikkat etmeli, Varant ve opsiyon farkı:
    http://kanalfinans.com/category/egitim/varantlar/

Esas

arkadaşlar varant işlemleri fevkalade riskli işlemlerdir..vade sonunu beklemek gibi hareketler sermayenizi bitirebilir. varant işlemi yaparken kazanmanın yolu vur-kaçtır.

mesela endeks dip yaptı.gelecek hafta buna örnek olabilir.üçüncü kez 73600 civarlarından dönebiliriz.eğer dönüş olacağını düşnüyorsanız alım varantı alın ya da garan 6.88 kapattı.kritik seviyede.eğer buradan tepki gelir tekrar 7.06 ya gider diyorsanız garan alım varantı alın.2-3 günlük trade için bekleyin ve hedeflerde satın.alıcı olan db dir.varant aktif fiyatından almak zorundadır.elde kalması ,alıcı bulamamak gibi bir sorun yoktur.aldım uzun vade beklicem falan gibi saçmalıklar çok ama çok tehlikelidir..db nin sitesinden kaldıracına ,günlük değer kaybı miktarına göre varan tseçip al sat yapabilirsiniz.ama kısa vade ve vur kaç için.terste kalırsanız stop çalıştırmaktan da çekinmeyin.çünkü çok ciddi zararlar edebilirsiniz.yeni başlayanlar ufak meblağlar ile başlasınlar.en az 1 ay piyasayı tanımaya çalışıp ondan sonra daha yüklü işlem yapın.

çok güzel para kazanabilir fakat çok da güzel zarar yazabilirsiniz.sadece yön tahmini yapmak yeterlidir.dip ve tepeleri takip edip trade etmek ,kar realizasyonun da açgözlü olmamak eğer destek dirençlerde kırılmalar olursa stop çalıştırıp terse dönmek gerekir.herkeze bol kazanç dilerim

Sayfa 3/11 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •