Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 31 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Elektrik faturalarında , canımızı ne kadar yakıyorlar...

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    Onuncu Köy
    Gönderi
    7,869
    Blog Yazıları
    57

Esas

Alıntı Originally Posted by majestik72 Yazıyı Oku
    Gecenin bu saati izlediğim haberden etkilenip birşey paylaşmak istiyorum...

Fatura dökümü ;

Tüketim 198,159 * birim fiyat 0,163455 = 32,35 TL (tüketim tutarı)

K/K Bedeli..................................... = 5,80 TL (Hırsızların kayıp-kaçağı)
    Perakende Satış Hizmet Bedeli.......... = 0,72 TL (Ben toptancı değilim ki, zaten sattıkları hizmet perakende hizmet)
    Sayaç Okuma Bedeli....................... = 0,21 TL (Benden ne kadar alacaklarını söylemek için gelip ona da para istiyor)
    İletişim sistemleri kullanım Bedeli........ = 1,44 TL (Elektrik Faturasını ödemek için internete gireceğim ya, onu alıyor galiba)
    Dağıtım Bedeli............................... = 6,49 TL (Halen dağılmadığımı düşünüp, dağılmam için , bir bedel daha alıyorlar)
    Enerji Fonu................................... = 0,33 TL (Konut Edind.Fonu gibi galiba,burada biriken paralarla adıma santral kuracaklar)
    TRT Payı...................................... = 0,66 TL (TRT izlemediğim için kızdıkları için aldıklarını düşünüyorum)
    Elektrik Tüketim Vergisi................... = 1,66 TL (Neden bu kadar elektrik tükettin al sana vergi demişler)
    K.D.V.......................................... = 8,94 TL (Özala rahmet okuttukları için dua parası)

Fatura Toplamı ............................. = 58,60 TL ödenecek tutar.

zaten birim fiyata abana abana 32,35 TL lik Tüketim bedeli alıyorlar.... Üzerine de 26,25 TL IVIR-ZIVIR bedeli...

Bu bana YETMEZ ama EVET.....
    Özelleştirmeciler neredeler?
    Özelleştirmenin yararlarını anlatacak kimse yok mu?
    Hani nerede liboşlar?
    Nerede globalistler?
    Küresel yağmanın borazancılığını yaptığının farkında olmayan meczuplar neredeler?

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    Onuncu Köy
    Gönderi
    7,869
    Blog Yazıları
    57

Esas

ortalama aylık 105 lira elektrik faturası öderken, indirim sitelerinden birinden bir e-posta aldım, brigtuse cihazı ile, elektrik faturalarınızda %25-33 tasarruf edin, şundan bundan elektiği fazla ödüyorsunuz, bu cihaz o fazlalığı önlüyor gazıyla kargo dahil 35 liraya cihazımızı aldık, ilk sonucu da aldık, bu ay 157 lira elektrik faturası ödeyeceğim.

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    eskisehir
    Gönderi
    3,317

Esas

Daha siz yılbaşından sonrA sağlık hizmetlerine gelecek faturaya bakın.
    Bende bu kazıklara yetmez ama evet diyorum. İnşallah daha beter olur.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    Onuncu Köy
    Gönderi
    7,869
    Blog Yazıları
    57

Esas

önceden öğrenenler, indirimli fiyattan öğrenir.
    ölürken öğrenenler, acayip bir bedelle öğrenirler.

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Orman+Köy
    Gönderi
    6,525
    Blog Yazıları
    20

Esas

ohaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa diyorum, o kadar.... 55 TL lik soygun.... 26 TL de benden 81 TL 2 ye bölsek ortalama 40 TL oldu... Halkın bir kısmı daha da fakir desek aylık ortalama 30 TL fazla paraalınıyor....
    Yani ödediğimiz elektriğin dışında.... BİZDEN 30 TL ÇALIYORLAR....
    70 milyon nüfusmuşuz, 10 milyon hane desek... Bunun 3 milyonu doğuda elektrik ödemiyor desek.

7 milyon halktan her ay 30 TL çalınıyorsa... 210 milyon TL lik AYLIK SOYGUN BEDELİ çıkıyor...

210 milyon * 12ay = 2 MİLYAR 520 MİLYON TL YILLIK SOYGUN BEDELİ yapıyor...

Bu Eletrik Dağıtım ihalelerinde neden bu kadar büyük rakamlar çıkıyor daha iyi anlıyoruz galiba...

10 yıllığına yapsalar bu işi 25 MİLYAR TL vurgun yapıyor....
    genelde belirli süreler için KAYMAĞI YEME ZAMANI (işletme süresi diyor onlar) diyorlar... Bu sürede cebine bu paraları koyup gidiyorlar işte.

Esas

benim fatura 142,9 tl => 78,95 tl tüketim tutarı,63,95 tl (hırsız parası,dağıtıcı parası,iltişim sistem parası,TRT payı,kdv cart curt parası)

bu ay hırsızlara tam 14,13 tl kaptırmışım.TRT ye 1,61 tl kaptırmışım.

NOT:sabah TRT de kovboy filmi vardı altın hırsızlarıyla ilgili 1,61 tl ye bir film izzledim sayıp kendimi avutayım bari

Esas

majestik gel şu 25 milyarı 30 a tamamlayalım.aylık 1,1 tl ceplerden telsiz vergisi alınıyor.en az 35 milyon abone olsa 1,1 tl *35=38,5 milyon *12 =462 milyon *10 4,62 milyar+25=29,62 milyar majestik 380 milyon tllik birşey bul hemen

genelde belirli süreler için KAYMAĞI YEME ZAMANI (işletme süresi diyor onlar) diyorlar... Bu sürede cebine bu paraları koyup gidiyorlar işte.

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Orman+Köy
    Gönderi
    6,525
    Blog Yazıları
    20

Esas

Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    majestik gel şu 25 milyarı 30 a tamamlayalım.aylık 1,1 tl ceplerden telsiz vergisi alınıyor.en az 35 milyon abone olsa 1,1 tl *35=38,5 milyon *12 =462 milyon *10 4,62 milyar+25=29,62 milyar majestik 380 milyon tllik birşey bul hemen
    Banka aracını soyan güvenlik görevlisi günlerce haber olur... Ama hepimizi soyan bu sistem 1-2 dk lık haberle geçer gider

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •