Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 14 madde; 9 - 14 arası.

Konu: Kademelere basmak... (zor soru galiba)

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    Sokaklarda!!!
    Gönderi
    4,316
    Blog Yazıları
    2

Esas

Alıntı Originally Posted by F430 Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim,

Peki bir kademe alttan satış yaparken, yaptığımız satış emri kaydolup beklemeye girmez mi? Mesela 1,02 de 7000 lotumu karşılicaklar... ben 1,01'den satış verirsem 1.02'yi görmezden gelip 1.01'e satış kaydolmaz mı?

Sonuçta ben emri 1.01'den satılsın diye veriyorum....

Aynı mantıkta 1.02-1.03 olan an'da 1.04den alış girersem ben o sıraya adımı kaydettirmiş olmazmıyım? yoksa 1.03den alır mı? artanı da 1.04den?

Teşekkürler tekrar...

sn cezve, sizin mesajınız için de teşekkür ederim.... aynı soruyu size de sormam da sakınca yoktur umarım tekrar teşekkürler...
    Bende o anki aktif fiyattan almaya başlar diye biliyorum...Çok yüklü bir alım gireceksinizki ;pasifte yazılı alım emriniz kalsın.

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,394

Esas

Alıntı Originally Posted by Cezve Yazıyı Oku
    Bende o anki aktif fiyattan almaya başlar diye biliyorum...Çok yüklü bir alım gireceksinizki ;pasifte yazılı alım emriniz kalsın.
    sistem ilk önce tavandan verilen alış emirlerini tabandan verilen satış emirleriyle match eder. eğer tavandan/tabandan sonraki kademelerde aynı fiyatlı emir varsa en önce büyük olanı onlar da eşitse en önce yazılanı match eder. durumunuzda tavandan alış veya tabandan satış vermeniz yeterli.serbest ve büyük emirlerde sizin emrinizi run etmeden aracı kendi portföyünden de satış alış fiyatı girebilir bu da maliyetinizi arttırabilir veya karınızı azaltabilir...

zamanında migrosta tavandan emirlerle ufak kademeleri temizlediğim olmuştu

eski günler...

Esas

serbestten alım yazınca bazen gelmediği oluyor

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,394

Esas

Alıntı Originally Posted by besonderes Yazıyı Oku
    serbestten alım yazınca bazen gelmediği oluyor
    satan yoksa yeteri kadar normaldir diye düşünüyorum.

iyi bir şey...

alan yoksa yeteri kadar anormaldir diye düşünüyorum.

kötü bir şey...

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,051

Esas

bilgi verip yardım eden herkese teşekkür ederim.

iyi forumlar

6. Esas

serbest emir iyi değil, ben artık kullanmıyorum çünkü emriniz gerçekleşmeyebiliyor. illa satılsın veya alsın diyorsanız tavan taban fiyat girin, kritik zamanlarda zor durumda kalmamak için. böyle şeyler manüpülatörlerin iyi bildiği ama ky nin pek bilmediği incelikler.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •