Sayfa 34/34 İlkİlk ... 24323334
Arama sonucu : 272 madde; 265 - 272 arası.

Konu: Kocaelispor

Esas

Çok sevdiğim bir şehir (eşimden dolayı...Değirmendereli) olmasına rağmen, bu iş Ankaragücü maçında bitti bence...Taner de sakatlandı sanırım...

Mucize gerekli...

Esas

bank asya birinci lig birinci lig bank asya artık bir alt lige hazırlıklar başladı... gündemde kongre var inşallah en kısa zamanda olur şu an ki yönetimden kurtuluruz....

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    D.Dere meine traumgarten
    Gönderi
    568

Esas

Büyük başkan transfer bombalarını tek tek patlatıyor sırada rambo yusuf,saffet sancaklı,mirkoviç,kuzman,moşe,ergün ve faruk bile varmış.Bekle sakarya yanına geliyoruz herhalde bu sene

Esas

Serhan Gürkan dönemindeki süreçle ilgili aklımda kalanları yazayım;

Kazanılan seçimden sonra ilk başkanlık döneminde iyi bir ekip kurup uzun zamandır Kocaeli;de sağlanamayan birlik oluşturulmuştu. Deplasmanda Karşıyaka;yı 0-2 yendiğimiz maçı hatırlıyorum, o zaman Serhan Gürkan tezahüratlarına herkes katılıyordu. Daha sonraki zamanlarda Kocaelispor bir öyle bir böyle giderken herkes canını dişine takmış Kocaelispor;un peşindeydi. Malatya deplasmanında 4-0 yenildiğimizde herkes play-off;lara hazırlanmak üzereydi. Derken son 4 haftada şans yüzümüze güldü ve 4;te 4 yaparak şampiyon olduk. Fuat Yamanla başlayıp Kayhan Çubuklu ile devam eden dönemi Engin İpekoğlu ile bitirirken herkes yönetime destek veriyor ama Fuat Yaman;ın Berkay, Kayhan Çubuklu;nun da Serhat Sağat takıntısına kızıyordu.

İzmirdeki süper şampiyonluk turundan sonra başladı Kocaelispor;da kutuplaşma dönemi.Serhan Başkan, 250 bin lira vermeyen yönetime giremeyecek dedi. CEO;lardan bir yönetim kuracağım dedi. Mevcut yönetimde birtakım bölünmeler oldu. Şampiyon yönetim 2 parçaya bölünerek Kocaelispor tarihinin en büyük Kongrelerinden birini yaptı. Bu dönemde iki önemli olay vardı seçimi etkileyen; birincisi Muammer Çelik;in korfez.org;a ;Bu Coşkuyu Yaşamak Bizim de Hakkımız; diye yaptığı açıklama idi. Diğer belirleyici durum kongre de meydana geldi. Sinan Sipahi kafasında önemli projeler olmasına rağmen hiçbirini doğru düzgün anlatamadı. 30 Trilyonluk bütçe ile kulübü idare edicem dedi ama onu söylerken bile sesi gür çıkmadı. Ama öte tarafta Serhan Gürkan bağıra çağıra Belediye tesisleri onarsın, sanayi odası otobüs alsın dedi ve son olarak Bank Asya Kupasını göstererek ;Bu kupayı tenekeci Ahmet usta yapmadı, ben aldım; diyerek sunumunu vurucu bir dille bitirdi. İnsanlar sesi gür çıkana ve şampiyonlukta başkan olana çoğunluk oldular. Serhan Gürkan bir kez daha başkan oldu.

Yeni yönetim transferlere hızlı başlayıp Kızılyıldız;dan oyuncuları transfer etti. Bu dönemde Serhan Gürkan Edgar Davids transferiyle Kocaelispor;u Türkiye gündemine oturttu. TRT gibi önemli bir kuruluşa bile canlı yayında meşhur % 99 lafını etti. Sonrasında olanları sağır sultan duydu uzatmaya gerek yok. Serdar Kulbilge, Serhat Akın gibi transferler bizleri heyecanlandırırken, bomba transfer yapacağım söylemlerine karşı son gün Fran Sergio Bastos gibi futbolcuların transfer edilmesi taraftarı şaşırttı. Bence özünde iyi bir insan olan Engin Hocanın, teknik direktörlük konusunda o kadar iyi olmaması Kocaelispor;un lige çok kötü başlangıcına sebep oldu. Daha sonra Yılmaz Vural faciası takımın iyice dibe vurmasını sağladı. 2 .yarı da Erhan Altınla devam etme kararı ve takımdaki oyuncuların tamamen yenilenmesi kafalarda soru işareti bıraksa da, ilk maçta Hacettepe;yi 4-0 yenerek moraller düzeltildi. Ama ardından gelen Gençlerbirliği-Sivas ve Kayseri mağlubiyetleri bizi tekrar moral olarak bitirdi. Ardından o çok mutlu olduğumuz ve büyük umutlara sürüklendiğimiz namağlup dönem başladı. GS-Bursa-Fb gibi takımlardan önemli puanlar alınmıştı. Herşey iyiye giderken lige verilen ara sonrası Ankaragücü deplasmanıyla yıkımın son kısmı başlamıştı. Kocaelispor kritik maçlarının hiçbirinden puan alamadı. 5 yıl aradan sonra çıktığı süper lige veda etti. Kocaelispor bu kadar olumsuzluğa rağmen içerdeki gençler-kayseri- ibb maçlarını kaybederek küme düştü. Yeni kurulmuş takım herkesin kafasına yatmıştı. Küme düşmüş olsak bile bu kadroyla çıkacağımıza inanıyorduk.

Serhan Gürkan bırakacağım dediği, aday olmayacağım dediği halde son gün gelip bir kısmı kendi çalışanlarının oylarıyla Kocaelispor kulübü başkanlığını kazandı. Kongre kazanmak sorun değil ama gözden kaçan bir konu oldu; eğer bu şekilde Kocaelispor kongresi kazanılıyorsa, yarın Sakarya;dan gelip 300 kişi kulübü elimizden alabilir.

Serhan Gürkan bu yeni dönemde kendi inandığı, doğrusu budur dediği kadroyu bozarak anlam veremediğim bir transfer politikasıyla kulübü yönetmeye devam ediyor. Serhan Gürkan bugün bunun için yıpranmadı. Doğru yaptıkları konular yok muydu. Elbette vardı. Kombine kart yapılması, Kocaelispor Tırı, biletlerin önceden satılması, son transferler. Bunlar hep istediğimiz konulardı. Bu kongre de bile Serhan Gürkan çıkıp ;ben bu sene başarısız oldum ama doğru kadroyu kurdum bundan sonraki yönetime emanet ediyorum; deseydi kimse o zaman bir şey söyleyemezdi. Türk Milleti olarak ne kadar saman alevi gibi parlasak da, hoşgörü konusunda örnek bir topluluğuz.

Sözün özü bu kadar yaşanmış olaylardan sonra Serhan Gürkan;ın Kocaelispor Camiasını tek çatı altında toplayamayacağı gözükmektedir.

Bunlar benim hatırladıklarım, okuduklarım, bildiklerime göre yaşanılan sürecin özeti. Eksik ya da fazla ya da yanlış olan kısımları lütfen düzeltin.

--------------------------------------------------------------------------------
    Övünç YILMAZ tarafından 17/07/2009 15:19:06 tarihinde yazılmış yazının alıntısıdır....

Esas

özetle kocaelisporu çok sevenler kongre üyesi olmadıkça biz bu senaryoyu seyretmeye devam ederiz.... önemli bir kongre bir sene kaybedildi ... yine maçımıza gidecez yine takımızı destekleyecez... ilk hafta oruç oruç bucadayız... hanım boşayacak bu gidişle

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    D.Dere meine traumgarten
    Gönderi
    568

Esas

Kocaeli'ne "Yaman" başkan!
    Kocaelispor Kulübü'nün olağanüstü genel kurulu yapıldı. Borç nedeniyle elektriklerin kesik olduğu Kocaelispor KEV Sefa Sirmen Tesisleri'nde yapılan olağanüstü genel kurulda, Osman Nuri Yaman kulüp başkanlığına seçildi.

Olağanüstü genel kurulun yapıldığı spor salonuna üyeler, güvenlik önlemleri altında, üzerleri arandıktan sonra alındı. CHP Milletvekili Hikmet Erenkaya'nın da katıldığı genel kurula, çok az sayıda üye ilgi gösterdi.
    Divan başkanlığına Feridun Güray'ın seçildiği, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan olağanüstü genel kurulda, yönetim kurulu mali ve idari faaliyet raporları okundu, onaylandı, yönetim kurulu ibra edildi, ardından da denetleme kurulu raporu görüşüldü.

Elektrikler kesik olduğu için salonun camlarından sızan gün ışığından yararlanıldı, ses düzeni çalışmadığı için konuşmacılar seslerini, bağırarak salondakilere duyurmaya çalıştı.
    Son ana kadar aday olması beklenen, ancak adaylığını açıklamayan Muammer Çelik, Osman Nuri Yaman ve ekibinden kulübün TFF'ye olan 7.5 milyon TL borcun 31 Ağustos 2009 Pazartesi günü ödenmesi konusunda taahhüt istedi. Bu sırada salonda kısa süreli gerginlik yaşandı.
    Yaman, listesinde yar alan kişilerle yaptığı kısa görüşmenin ardından, paranın pazartesi günü ödeneceğini taahhüt etti.
    Konuşmaların ardından tek aday Osman Nuri Yaman'ın hazırladığı listenin oylanmasına geçildi. Kısa süren oylama sonucunda Osman Nuri Yaman, Kocaelispor başkanlığına seçildi.

Yaman, seçimin ardından, yarın oynanacak Kocaelispor-Hacettepe maçında, yetkileri olması durumunda karşılaşmayı taraftarların ücretsiz izleyeceğini, maçın galibiyet priminin 25 bin TL olduğunu duyurdu.

Bank Asya 1. Lig takımlarından Kocaelispor'da, kulüp başkanı Serhan Gürkan'ın sağlık sorunları gerekçesiyle istifasının ardından, yönetim kurulu 12 Ağustos'ta olağanüstü kongre kararı almıştı.

KEV Sefa Sirmen Tesisleri Spor Salonu'nda geçen hafta yapılması planlan olağanüstü genel kurul, çoğunluk sağlanamadığı için ertelenmişti. 2 bin 370 delegenin oy kullanma hakkı bulunduğu olağanüstü genel kurulun, 29 Ağustos 2009'da çoğunluğa bakılmaksızın aynı yerde yapılması kararlaştırılmıştı.

Kocaelispor KEV Sefa Sirmen Tesisleri'nin elektriği önceki gün Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) Kocaeli İşletme Müdürlüğü ekiplerince borcu nedeniyle kesilmişti. Tesislerin elektriği daha önce de kesilmiş, yapılan ödeme planıyla elektrik verilmişti. Miktarı açıklanmayan borcun, yeniden yapılandırmaya rağmen ödenmediği öne sürülmüştü.
    2 ay önce yıldırım baskınla Serhan başkan olmasaydı bu durumda olmazdık,elektiriklerin bile olmadığı çağdışı kongrede mum dağıtım işini yapıp bari klube bir hayrı dokunsaydı keşke.

Esas

bu hfta kayseri maçı önemli bir viraj olası bir galibiyet bizi çok yukarlara taşır... dört gözle bu akşam alacağımız galbiyeti bekliyoruz..

Esas

Arkadaşlar,
    2010-2011 sezonunda şampiyon kim olur diye bir konu açtım ve anket koydum...
    Sizde ankete katılıp görüşlerinizi paylaşır mısınız?
    http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=56794

Sayfa 34/34 İlkİlk ... 24323334

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •