Sayfa 1/488 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 3904 madde; 1 - 8 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Duhul
    Nov 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    182

Esas VESBE - Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Zorlu Grubu’nun lokomotifi, Avrupa’nın beyaz eşya ve elektronik devi Vestel Şirketler Grubu, ikinci şirketini de halka açıyor. DenizYatırım liderliğinde toplam 44 aracı kuruluştan oluşan konsorsiyum tarafından 11-12 Nisan 2006 tarihlerinde gerçekleştirilen Vestel Beyaz halka arzında 17 bin 119 tasarruf sahibi Vestel Beyaz’a ortak oldu. Gelen yüksek talep nedeniyle yatırımcı talepleri de kısmen karşılanabildi. Vestel Beyaz hisselerinin kesin satış fiyatı 3,20 YTL olarak belirlendi.

Böylece, Zorlu Enerji, Fenerbahçe Sportif, DenizBank ve Trabzonspor Sportif gibi son yıllarda gerçekleşen önemli halka arzları başarıyla tamamlayan DenizYatırım, Vestel Beyaz halka arzı ile yeni bir başarıya imza atmış oldu. Halka arz edilen 52 milyon adet hissenin %70’ine tekabül eden 36 milyon 400 bin adet hisse, yurtdışında yerleşik kurumsal yatırımcılara; kalan %30’a tekabül eden 15 milyon 600 bin adet hisse ise yurtiçindeki küçük bireysel yatırımcılara tahsis edildi.

Yurtiçine tahsis edilen miktarın 13 milyon adetlik kısmı yurtiçi bireysel kategorisine, kalan 2 milyon 600 bin adetlik kısmı da Zorlu Grubu çalışanları ile Vestel/Regal bayilerine tahsis edilmişti. Yurtiçi bireysel kategorisine tahsis edilen toplam 13 milyon adet hisse senedine 10 mislinden fazla talep geldi. Bu yüksek talebe bir miktar daha cevap verebilmek amacıyla ek satış hakkı için ayrılan 7 milyon 800 bin adetlik hissenin tamamı yurtiçi bireysel kategorisinde dağıtıldı. Böylece bu kategoride halka arz edilen hisse adedi 20 milyon 800 bin adete yükselmiş oldu. Bu ilaveye rağmen yurtiçi bireysel kategorisindeki yatırımcıların talepleri ancak 6’da 1 oranında karşılanabildi.

Zorlu Grubu çalışanlarına ve Vestel/Regal bayilerine özel bir tahsisatın yapıldığı halka arzda, söz konusu kategoriden başvuran Zorlu Grubu çalışanları ve bayilerin talepleri %85 oranında karşılandı.
    Yurtdışında yerleşik kurumsal yatırımcılara tahsis edilmiş olan 36 milyon 400 bin adet hisse senedi Deutsche Bank AG liderliğinde yurtdışında önemli büyüklüğe sahip toplam 25 kurumsal yatırımcıya satıldı. Vestel Beyaz hisselerinin 21 Nisan’da İMKB’de işlem görmesi bekleniyor.
    Bu halka arzla birlikte Vestel Beyaz’ın kasasına 124 milyon dolar girmiş oldu. 3,20 YTL baz fiyatla ve 450 milyon dolarlık piyasa değeri ile işlemlere başlayacak olan Vestel Beyaz hisselerinin İMKB’deki kodu VESBE olacak.

Halka arzın rüzgarıyla kuvvetleneceğiz
    Zorlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, Vestel Beyaz’ın çok genç bir şirket olmasına rağmen Vestel Grubu’nun sinerjisiyle önemli başarılar elde ettiğini belirtti. Ahmet Zorlu, şöyle devam etti: “Vestel Beyaz, bizim en genç şirketlerimizden biri. Şimdi halka arzın da rüzgarıyla büyümesini daha da kuvvetlendirecek. Bize güvenen, şirketin geleceğine dair inancımızı paylaşan yurtiçinden ve yurtdışından tüm ortaklarımıza teşekkür ediyoruz.

Esas

Bakalım yarın neler olacak..

3. Esas

sizce nasıl bi açılış yapar

4. Esas

fiyat istikrarı taahhütü var mı deniz yatırım tarafından

UYANIK_ADAM Guest

Esas

3000 Lot alış talebim oldu 484 lot gelmiş. Açılışda tavan olur sanırım olmassa ben aldığım için olmaz bu aralar biraz kısmetsizimde.))))))

Esas

yarin cift seans tavan bekliyorum..

ilk kez bir halka arz ile ilgili bu kadar az yazi cizi gordum ve halka arzin karsilanma orani da %16 gibi dusuk bir oran..Yani talep gelmis, yabancilara satilan pay oranida %70 gibi yuksek bir oran...

zaten bendenizde halka arza katilmamistim.. Acikcasi boyle bir talep ongormemistim..

o acidan alanlar sansli cikacak diye dusunuyorum..
    sabah acilista alim imkani verirse alimda yapabilirim belki..
    bakalim zaman ne gosterecek ..

saygilar,

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    FENERBAHÇE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    4,795

Esas

İnsaallah yanılırım ama bu N.Z kimseye bisi koklatmaz. Şimdi iki koldan sagacak. Tek tavan bile olursa bravo derim...

Esas

vestel dnzyo zoren yetmedi...şimdi birde vesbe çıktı...hadi...pamuk eller cebe..paraları hazırlayın...A.Nazif Zorlu abimize para lazım...

Sayfa 1/488 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •