Sayfa 143/143 İlkİlk ... 4393133141142143
Arama sonucu : 1143 madde; 1,137 - 1,143 arası.

Konu: Birinci Vazife

Esas

şu an mecliste oynanan BOP ortaoyununu farkeden varmı? Meclisteki bu dört amerikancı(emperyalizm görevlisi) parti sizce türkiyeyi nereye götürebilir? Hadi bakalım ciddi cevaplar bekliyorum. Halk, yeni sevr ve bağımsız kürdistan tuzağını güle oynaya desteklediğini farketse ne olur? tepki koyarmı koymaz mı?

Esas

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    şu an mecliste oynanan BOP ortaoyununu farkeden varmı? Meclisteki bu dört amerikancı(emperyalizm görevlisi) parti sizce türkiyeyi nereye götürebilir? Hadi bakalım ciddi cevaplar bekliyorum. Halk, yeni sevr ve bağımsız kürdistan tuzağını güle oynaya desteklediğini farketse ne olur? tepki koyarmı koymaz mı?
    demekki oynanan oyunu görebilen 1 kişi varmış bunun bir fidan degil orman olması gerekmezmi..

Duhul
    Jun 2006
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    295

Esas

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Halk "din elden gidiyor" net mesajı dışında hiçbir şeye tepki koymaz. Yarın referandum olsun, bundan sonra halkın seçme hakkı kaldırılsın ve ülkeyi müftüler, imamlar komisyonu yönetsin densin, bence çoğunluk onaylar.

Esas

Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    cumhuriyetin 88 yılını kutladık acaba 89 ve 90 da sag olursak kutlayacagız ya 91 ...?
    işte burda sorgulamak lazım ..
    2012 yılı içinde yeni sivil anayasa çalışmaları olacak burda tbmm partiler ve stk oldugu kadar diger birçok kuruluş buna destek vermesi gerekiyor buraya kadar herşey güzel ve hertürk vatandaşı büyük özveri ile destekler ..
    ben başka bir mantık çalışması yapalım veya bir teori üretelim sadece bir düşünce dogru olabilir olmayabilirde .

eskilerin bir sözü vardır görünen köy kılavuz istemez diye ..?
    herkes büyük bir özveri ile anayasa çaılşmalarıan katılacak..
    bütün konularda birçok tartışmalardan sonra kabul görecek ..
    tbmm sunumda bir ek madde konacak anayasaya başkanlık sistemi buna diger partiler karşı duracak ve destegini çekecek ..?
    meclisteki çogunlugu elinde bulunduran sivil irade bu anyasayı halka götürüp refaranduma gidecek ve %60 veya 70 kabul edecek ..
    devlet başkanlıgı sistemi geldiginde anayasada bazı degişiklikler olacak .cumhuriyet kalkabilecek ..
    eyalet sistemine geçilebilecek doguda büyük kürdistan devleti için ilk adaımlar atılabilecek tıpkı kuzey ırak yapılanması gibi bazı özerekliklerle başlayan ilerleme ençok israilin işine gelecek ve bunun en büyük planlayıcısı abd ve içerdeki destekledikleri olabilecek suriye ile türkiye arası bir şekilde bozulacak sonuçta iranı sınır olan suriyeyi ayırmak ..
    bütün bunlar olurken herkes uykuda olacak uyanınca iş işten geçmiş olacak ..

atatürkün geçlige hitabesindeki yazıyı bir göz atalım ..?

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
    30.10 2011 de gece saat 02.09 uyumamış ve bugünleri görerek bir yazı yazmışım ve hepsi gerçekleşmek üzere bizler ne yapmışız ..
    anayasa degişikligi imza için sn. erdogana gönderildi ,,,bu meclisin %10 barajı varken ve %100 temsil etmiyorken %51 oy alan %100 yok sayıp meclisi silecek 600 millet olup partili cumhurbaşkanı olacak milletin vergisi ile maaş alacaklarsa bize 201 millet vekili yeterde artar bile hiç olmaz ise tasaruf yapalım ,,,,MUSTAFA KEMAL ATATÜRK dahi mezarından kalkıp bu başkanlık dogru dese ve aday olsa oyum. HAYIR olacaktır,,

Esas

eski tarihli yazıda tahmin edemedigim sn. MHP başkanı sn. devlet bahçeli ile hiç bir yorum yapmamışım bunu gördüm ,,,
    hiç beklemedigimiz hatta tahmin dahi edemedigimiz bir kapıyı hdp ile ortak hareket edecekler derken ,,,kapıyı açanın bahçeli olacagını hiç düşünememişim yazıklar olsun bana ,,demekki türk miliyetciligini savunan her konuşmasında başkanlıga karşı durması ve bunu bölünmeye gidecegin miting meydanlarında bagırırken bizlerde alkışlarken birgün tam tersini yapacagını görememişim bir türk milliyetcisi ve ATATÜRK sevdalısı olarak yazıklar olsun bana ve benim gibi düşünenlere..

Duhul
    Feb 2006
    İkamet
    Mandalina bahçesinde...
    Gönderi
    3,232
    Blog Yazıları
    2

Esas

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır.

Bu nedenle ATAM'ızın vasiyetini yerine getirmek ve en kıymetli hazinemizi korumak için HAYIR diyeceğiz...

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    65+34
    Gönderi
    6,273

Esas

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız:

http://www.hisse.net/topluluk/register.php

ŞU AN OKUMAKTA OLDUĞUNUZ ESKİ FORUM YAZMAYA KAPANACAK, SADECE ESKİ YAZILAR OKUNABİLECEKTİR.
    Forum kuralları

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız: http://www.hisse.net/topluluk/forum.php

Sayfa 143/143 İlkİlk ... 4393133141142143

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •