Arama sonucu : 7 madde; 1 - 7 arası.

Konu: Kiracıyı çıkarmak için???

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    eskisehir
    Gönderi
    3,317

Esas Kiracıyı çıkarmak için???

Geçen yıl nisan ayında evi kiraya verdim ve 2 yıllık kontrat yaptık(notersiz). Bu yıl ilk yıl doldu, kontrat süresi devam ediyor. Ve ben şimdi eve kendim taşınmak istiyorum. Kiracı ben 1 yıl daha oturacağım diyor, bu durumda kiracıyı nasıl çıkarabilirim. Her türlü uzlaşmaya kapalı olursa kiracı.

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

2 yıllık kontrat yaptınız ve kiracı size olan tüm yükümlülüklerini (kira parası..çevresel olaylar vs...) eksiksiz yerine getiriyorsa...

ÇIKARAMAZSINIZ...

Bekleyeceksiniz Konrat süresi sonuna kadar mecburen...

Ve yahutta kiracınız ile diyalog yolunu kullanarak ikna edeceksiniz (yakın civarda bir başka ev tutması konusunda yardımcı olmalısınız bir kaç aylık kirasını karşılamalısınız vs.vs..) Bu da tabii kiracınız isterse olabilir..

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    eskisehir
    Gönderi
    3,317

Esas

http://www.uzmantv.com/hangi-durumla...liye-sebebidir

36. saniyeden itibaren benim durumuma uyuyor ama

Esas

Kirasını ödemeyen kiracı nasıl tahliye edilir
    Ahmet Selim Gündoğan
    Avukata Sor

Günümüzde gayrımenkuller bizzat oturma yada bir işyeri açmak yerine bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Ama kiralama esnasında yaşanan bazı sıkıntılar hem mal sahibini hem kiracıyı sıkıntıya sokuyor... Peki "Kirasını ödemeyen kiracı' nasıl tahliye edilir? İşte cevabı

http://www.ekotrent.com/yazarlar/ahm...tahliye-edilir
    Kaynak: EKOTRENT

Esas

Kiracı çıkartmak deveye hendek atlatmaktan daha zor. Yeni yasayla daha da zorlaştı. Eskiden ödemeyince çıkartılabiliyordu zar zor. Şimdi orasını burası yaptırdım diye ödemese bile zor çıkar.

6. Esas

Herkese Günaydın,
    Aslında İCRA VE HACİZ diye başlık açmak istedim ama nedense bana izin yokmuş.Bende buraya yazmayı uygun gördüm.

Kiracım kiralarını ödemiyor.İcra ve haciz yoluna başvurdum.Üyesi olduğu birlikten senenin belirli zamanlarında okunan eserlerine ait telif hakkı alıyor.
    İcra dairesinden birliğe haciz yazısı yazıldı,o tarih itibariyle alacağı olmadığı için olumsuz yanıt geldi.
    Yargıtay kararlarını araştırdım ve ve bana gerekli olan alttaki ifadeyi buldum.
    (Borçlunun, üçüncü kişi nezdinde ileride doğması muhtemel alacaklarının haczi ancak İİK.nun 78. maddesi kapsamında gönderilecek haciz yazısı ile mümkündür. )
    Bu kararı bir avukata ve icradan bir müdüre danıştım ,78 . madde hakkında bilgileri olmadıklarını söylediler.
    İİK.nun 78. maddesi kapsamında haciz yazısı nasıl yazılır.Farklı özelliği nedir,bir örneği varmıdır.
    Konu hakkında bilgisi olanların fikirlerine acil ihtiyacım var.
    saygılar

7. Esas

Kontratınız 2 yıllık ise sürenin dolmasına 1 ay kala ihtarname çekerek kontratın yenilenmeyeceğini ve tahliye etmek istediğinizi beyan eden ihtarname çekeceksiniz. Kontrat dolduktan sonra da 1 ay içinde ihtiyaç halinde tahliye için Sulh Hukuk mahkemesinde tahliye davası açacaksınız. Bu dava en iyi ihtimalle 6-8 ay sürer. Karar çıktıktan sonra eğer kiracı 7 gün içinde dava dosyasını temyiz için yargıtaya göndermez ise icra kanalı ile daireyi boşalttırırsınız. Yok temyize dosyayı gönderirse en iyi ihtimalle 6 sonra bu işlemi yaparsınız. İhtiyaç halinde dava edip de daireyi başkasına kiraya verirseniz bu sefer kiracı sizi dava ederek belli bir miktar (tam detayını bilmiyorum) sizden tazminat talep etme hakkı doğar. Her halükarda kontrat bitmeden dava açamaz ve tahliye edemezsiniz ...

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •