Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
Arama sonucu : 32 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Türkiye'de paranoyak siyasi korkular yaygın.

Duhul
    Nov 2004
    İkamet
    izmir
    Gönderi
    1,029

Thumbs down

Alıntı Originally Posted by 1SEL
    Sn Özgün bana şuan dünya üzerinde herkesin hemfikir olduğu bir demokrasi bir Cumhuriyet gösterebilirmisiniz?Mesela isviçre ,bizde onlar gibi her düşüncemizi referanduma götürsek belki çoğu şey halkın istediği gibi olurdu.Yada Amerika gibi eyaletlerimiz olsa belki Kars ın bağlı olduğu eyalet sizin kızdığınız olayı hoşgörürdü.Demek istediğim Atatürkü bence o zamanki şartlara göre tekrar değerlendirmeliyiz .Sanayi devrimini yaşayamamış, rönesansı yaşayamamış son iki yüzyılda bilime ciddi katkıda bulunamamış bir ülkenin insanlarını bu sıkıntılardan kurtarmak için kız çocuklarının okumasını sağlamak için Atatürk bazı devrimler yaptı.Bence bu devrimler halkımızca benimsendi ve ciddi bir sıkıntı yok.Kars taki olay yerel kültürle de alakalı olabilir ben Manisalı yım orda bu tip bir olay olmuyor mesela.Yani biraz hoşgörü iyi olur.Yada ne yapacaksınız mahkemeye gidip suç duyurusun da bulunacaksınız bakalım sonuç istediğiniz gibi mi çıkacak.
    1sel kardeş

yazdıklarının ilk cümlelerinden bir şey anlayamadım açıkcası. kusura bakma

atatürkle ilgili kısmına ise hiç katılmıyorum. yeniden değerlendirmek filan şöyle dursun,tam tersine şu anda devrim ilkeleri uygulanmalıdır. içinde bulunduğumuz durumdan ancak o şekilde kurtulabiliriz.

hoşgörü kısmına ise hiç hiç hiç hiç katılmıyorum. kadını ikinci sınıf insan yerine koyan ve onla oturduğu yeri ayıran zihniyetemi hoşgörü tanıcam? bugün haremlik selamlık uygulamasına destek veren anlayış yarın laik cumhuriyeti de yıkar yerine din devletini de kurar.

bir de demişsinki manisada olmuyor bu tür şeyler. böyle giderse orda da olur merak etme. bir anda olmaz böyle şeyler. yavaş yavaş olur. bugün kars ta yarın başka bir yerde öteki günde manisada.

bak sana bir fotoğraf daha gönderiyim. bunada hoşgörü gösterebilecekmisin bakalım
    Attached Images Attached Images

Esas

Benim anlayamadigim asil nokta, bir insan nasil olurda kendini alt olarak kabul eder ve bunun dogru oldugunu savunabilir. Bu gun islam dinine inanan bir kadin erkege gore 2.sinif insandir, erkegin altinda yer alir, nasil olurda bir kadin bunu kabul etmektedir? Ben sahsen bir yere davetli olsam, orda bir grup benimle ayni ortamda bulunmayi istemese ve boyle bir ayrilik soz konusu olsa 1sn dusunmeden orayi terkederdim ve bunu bana edilmis bir hakaret olarak sayardim. Bu organizasyonu kadinlar yapmissa erkeklerin, erkekler yapmissa kadinlarin salonu terk edip protesto etmesi gerekirken gayet hallerinden memnun katilmalaridir ilginc olan...

Siz birinin sizi ezmesine assagilamasina izin verirseniz o da dogal olarak assagilar. Benim kafami kurcalayan nasil bir karakter yapisi buna izin vermektedir. Bugun hepimiz Turklerin belirli ulkelerde 2.sinif insan muamelesi gordugunden sikayet etmiyor muyuz? Bundan nasil memnun olabiliyor peki insanlar bence tamamen bir sosyolojik vakadir bu olay.

Duhul
    Jan 2005
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    732

Esas

konuyla ilgili USA in şu anki devlet politikasının belirleyicileri arasında olan
    FRANCIS FUKUYAMA nın GÜVEN isimli kitabını tavsiye ederim.bir çok toplumu ayrı ayrı ele almış ve olayları sadece sosyal içerikli değil bunun getirdiği ekonomik durumla beraber incelemiştir.

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    istanbulköyü
    Gönderi
    2,472

Esas

Alıntı Originally Posted by özgün
    1sel kardeş

yazdıklarının ilk cümlelerinden bir şey anlayamadım açıkcası. kusura bakma

atatürkle ilgili kısmına ise hiç katılmıyorum. yeniden değerlendirmek filan şöyle dursun,tam tersine şu anda devrim ilkeleri uygulanmalıdır. içinde bulunduğumuz durumdan ancak o şekilde kurtulabiliriz.

hoşgörü kısmına ise hiç hiç hiç hiç katılmıyorum. kadını ikinci sınıf insan yerine koyan ve onla oturduğu yeri ayıran zihniyetemi hoşgörü tanıcam? bugün haremlik selamlık uygulamasına destek veren anlayış yarın laik cumhuriyeti de yıkar yerine din devletini de kurar.

bir de demişsinki manisada olmuyor bu tür şeyler. böyle giderse orda da olur merak etme. bir anda olmaz böyle şeyler. yavaş yavaş olur. bugün kars ta yarın başka bir yerde öteki günde manisada.

bak sana bir fotoğraf daha gönderiyim. bunada hoşgörü gösterebilecekmisin bakalım
    karışık veznede ford yapıyodurlar belki hani şu otobüslerdeki sapıklardan...

Duhul
    Sep 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    388

Esas

* Bu gibi topiclerde margin call yemiş biri olarak dikkatli ve az yazacağım.
    Hepsi genç arkadaşlar yazıyorlar. Çoğu İzmirli....İstanbullu.....oturdukları "aydın" mekanlardan bakıp...karsı....ağrıyı.....anadolunun dağlarını yazıyorlar?????
    Nurullah Ataçın koltuğundan bakıp roman yazdığı gibi.......
    Ben 47 yaşındayım mesleğim gereği anadoluyu hep gezdim....öğretmendim..gümüşhanede.......karsta... ..siverekte.....onların nefesini bilirim ben....
    Fotoğraflarını yayınladığınız alay ettiğiniz insanların duygularını biliyormusunuz siz!
    Gümüşhanede 70 yaşında bir nine elimi öptü benim; "Öğretmen gelmiş torunumu okutacakmış" diye biliyor musunuz?
    Ama ben ""AYDIN İZMİR'in" seçimlerde UZANA oy verdiğini biliyorum.
    Eli nasırlı Anadolu analarının elini öperim ben ne giydiğine bakmadan çünkü onlar şehit analarıdır hem de bin yıldır öyledir.

6. Esas

horttttt....... aynadaki suratıma bakınca kendi kendime güvenemiyorum , başkasına neden güveneyim ki

7. Esas

horttt 2

8. Esas

hort 3.......

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •