Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 24 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Altına Faiz (Vadeli Altın Mevduatı)

1. Esas

Bu haftaki para dergisinde konu ayrintili olarak incelenmis. Kapak konusu.

Esas

Merkez Bankası’nın zorunlu karşılıklardaki altın oranını yüzde 10’dan 20’ye yükseltmesi ve vatandaşın altına olan ilgisi bankalardaki toplam mevduat içinde altına dayalı mevduatın miktarını artırdı. Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Hasan Ecesoy, toplam mevduatın içinde altına dayalı mevduatın oranının yüzde 1.6’ya ulaştığını belirterek, 2011 başında 2.4 milyar TL olan bankaların kıymetli maden depo hesaplarının 14.3 milyar lirayı aştığı bilgisini verdi.

Esas

Altın konusu hassas bir konu İnşaallah akla gelen başa gelmez ,karamanın koyunu sonra çıkar oyunu sözleri akıldan geçmiyor değil hani.Benim kişisel olarak görüşüm seçilmişlerinde zaman içerisinde zaaf göstermelerı her yaptıklarını sanki onlara oy verenlerin onaylama mecburiyeti varmış gibi düşüncelere sahip olmalaıdır.Ben yaptım oldu ,en iyi ben bilirim siz ne bilirsinizki gibi böbürlenmeler ,en mühim meselelerde bile konsensüs sağlama çabaları olmaması icraatlarının kalitesini düşürmeken başka bir işe yaramayacaktır.
    İnşaallah şüphelerimizde yanılırız garibanın üç kuruşluk alını iktidarların oyun aracı olmaz.

Esas

sanal altını kesınlıkle tavsıye etmem.bırkac gun once topladıkları altını satmıs bızım merkez?altın yukselırse mıllet altınımı ver derse naparlar acaba....bırde faız verenler kara ortaklar ıse nıye versın vatandas altınını?

5. Esas

Diğer üst başlıkta sordum ama cevap veren olmadı. Sanırım burası daha uygun en azından vadeli altın hesabı açısından.

Malumunuz artık devir altını hesapta tutma devri ben de bir miktar çeyrek altını hurda altın alım kabul eden bankalara götürmeyi düşünüyorum.

Acaba altını kuyumcuda bozup altın hesabı mı açmak daha karlı yoksa direk bankanın altın gününe götürüp altın hesabı açtırmak mı?

Sonuçta banka alırsa aradaki alım satım komisyonu olmayacak. Ama bir yandan da değerlerdirme kuyumcuya göre daha az mı olacak diye düşünmüyor
    değilim.

Daha önceden kıyaslama yapan bankada altın gününe altıı bozduran varsa önerileri bekliyorum.

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    İSTANBUL-34,5
    Gönderi
    6,450
    Blog Yazıları
    7

Esas

Acaba örnegin 100 gram altınınız için 1 ay vade yaptınız banka ne kadar faiz veriyor?........

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •