Sayfa 3/3 İlkİlk 123
Arama sonucu : 24 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Altına Faiz (Vadeli Altın Mevduatı)

Esas

Sn. epikur, bilhassa sizin gibi çok bilgili birisinden bu cümleleri okumak hiç yakışık almadı. Katılım bankacılığının çalışma prensiplerinden bihaber olduğunuz ortada. Oluşan kârın %100'ü mudiye dağıtılacaksa banka, babasının hayrına mı bankacılık yapacak? El insaf yahu..!!

Alıntı Originally Posted by epikur Yazıyı Oku
    bu bir saka mi?
    Vade tarihinde tahakkuk eden kar, hesap sahibi ile kurum arasında %50 - %50 oranında paylaşılır...denmis gibime geldi.

kuveyt turk neye istinaden... yatirimciya ait altinin karina ortak olabilecegini düsünüyor? yani verdigi 1-2% faize karsilik olarakmi????

TEB in altin faiz hesabi da böylemi isliyor?
     Alıntı Originally Posted by finalwave Yazıyı Oku
    sanal altını kesınlıkle tavsıye etmem.bırkac gun once topladıkları altını satmıs bızım merkez?altın yukselırse mıllet altınımı ver derse naparlar acaba....bırde faız verenler kara ortaklar ıse nıye versın vatandas altınını?

Duhul
    Sep 2005
    İkamet
    İstanbuldan uzakta.
    Gönderi
    1,118

Esas

Burda yanlış anlaşılan birşey var. Banka altının altın cinsinden getirisine ortak, altın tutarak yaptığınız TL bazlı kara değil. 100 gr altın bir yıl durdu, TL bazında fiyatı 2ye katlandı, bu arada banka altınınızı da işletti, 103 gr oldu. 1.5 gr altın alırım diyor, o TL bazlı kazandığınız parayı değil...

Esas

Alıntı Originally Posted by morkertenkele Yazıyı Oku
    Burda yanlış anlaşılan birşey var. Banka altının altın cinsinden getirisine ortak, altın tutarak yaptığınız TL bazlı kara değil. 100 gr altın bir yıl durdu, TL bazında fiyatı 2ye katlandı, bu arada banka altınınızı da işletti, 103 gr oldu. 1.5 gr altın alırım diyor, o TL bazlı kazandığınız parayı değil...
    Konuyu tesadüfen gördüm, ilgimi çektiği için soruyorum sadece. Madem öyle yapıyorsa neden %3 yerine %1,5 faiz demiyor..Yani 100g altına %3 faiz veririm 1yıl vadeyle ama sonra yarısını alırım demektense 100g altına 1yıl vadeyle %1,5 faiz veririm demek daha mantıklı değil mi?
    İkisinde de yatırımcının elinde 101,5g altın olacak..

Esas

Alıntı Originally Posted by trust Yazıyı Oku
    KUVEYT TÜRK
    Vade tarihinde tahakkuk eden kar, hesap sahibi ile kurum arasında %50-%50 oranında paylaşılır.
    Özet geçeyim :

Bir kilogram saf altınınızı,altın hesabına çevirip bir yıl süreyle bankaya verirseniz , yıl sonunda size fazladan net yedi gram altın veriyorlar.

Durum hepi topu bundan ibaret.

5. Esas

altına faiz olayını merak ettim ve bugün garanti ve akbank'tan bilgi aldım. akbank gelen altınları has altına çevirip sadece hesabınızda sizin adınıza saklıyor.herhangi bir getiri vs altınınıza ilave olarak vermiyor.bunun yanısıra altınınızı geri istediğinizde altınınızı fiziki olarak vermiyor size tl karşılığını veriyor.garanti bankası ise getireceğiniz altınınıza aynı işlemi yapıyor has altına çeviriyor.100 gr ve katlarında size fiziki olarak istediğinizde altınınızı geri veriyor.ayrıca akbank'tan farklı olarak minumum "1 sene" bağlamak kaydıyla altınınıza yıllık % 0,5 bir altın olarak getiri veriyor. ayrıca bankalara yatırcağınız altınlarınızda 50.000 TL2ye kadar devlet güvencesinde.
    benim fikrim bankaların bu uygulaması, saklama avantajı dışında cazip değil.

svg ve syglarımla

Esas

Kediye ciger emanet etmek gibi birsey bu. Dünyada bir ilk diye yazmışlar zaten. Altın fiyat oynama riskini mutlaka biri alıyor bu durumda. İrana gönderilen altınlar nerden bulunuyor acaba merak ettim?

Esas

Bankaların web sayfalarına baktıgımda doğru düzgün bir vadeli altın mevduat oranı yazmıyor. Galiba Deniz ya da Teb'di galiba 1,25-1,75 civarı... Ziraat filan 0,80 En iyi oran hangi bankada bilgisi olan var mı ? Paylaşabilir misiniz?

Esas

kediye ciğer emanet edilmez.

bunlar ( bankalar nıye delı gıbı altın topluyor ???.
    ve hangısı verıyor gerıye fızıkı ???
    lımanda hava sakınken bıle 1 2 sı verıyor gerısı o gunkı kur ne ıse onu verırım dıyor.

pekı felaket oldu . ekonomı coktu dolar 3 kat fırladı 2001 yılı gıbı 100 000 tl oldu 300 000 tl .

karaborsada 1 dolar 4 tl oldu . ama devlet bunu 2.5 e bagladı .

kuyumcuya gıtsen 300 000 tl
    bankaya gıtsen 150 000 tl . bırde starken gelırden yuzde 10 kesıntı . =)

gumus ve altın kotu gunlerde aılenın ve fırmanın bekası ıcınır. o yuzden fızıkı tutulur.
    banka da kasa tut koy ..

ama yoksa yatırım ıcınde dıgıtal alınır satılır. ben teb den altın ve gumus alır satarım . dalgalara gore.
    ama yoksa .
    kucuk 10 grm lık 50 gr lık kulce ler. en ıyısı o .
    yazın al dolar dusukken eylulde hem dolar artar hem altın genelde. =) gotur bıldıgın kuyumcuya sat.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •