Sayfa 3/507 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 4053 madde; 17 - 24 arası.

Konu: SONME Sönmez Filament

Esas Biirrrrrrrrrrr

SÖNMEZ FİLAMENT SENTETİK İPLİK VE ELYAF SANAYİ A.Ş. / SONME [] 09.04.2012 17:21:07

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Organize Sanayi Bölgesi Ali Osman Sönmez Bulvarı No:1 Nilüfer-BURSA
    Telefon ve Faks No. : (0224) 261 04 40 - 261 04 56
    Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (0224) 261 04 40 - 261 04 56
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
    Özet Bilgi : Şirket Ana Sözleşmesi'nin tadiline ilişkin Yönetim Kurulu Kararı

AÇIKLAMA:
    Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
    Yönetim Kurulumuzun 09.04.2012 tarihli toplantısında Sermaye Piyasası Kurulu'nun Kurumsal Yönetim İlkeleri ile teminat, rehin ve ipoteklerle ilgili kararlarına uyum sağlamak amacıyle Ana Sözleşmemizin 8-9-12-14-17 ve 23. maddelelerinin ekte yer alan yeni halleri ile tadil edilmesine, Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum başlıklı 34.madde ve 3. maddeye (H) bendi'nin yine ekte yer alan Ana Sözleşmemize eklenmesi konusunda karar verilmiştir.

Toplantıda bu hususların Genel kurulda karara bağlanabimesi için Sermaye Piyasası Kurulu ve T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan gerekli izinlerin alınması için başvuruda bulunulmasına karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Peki ne var ana sözleşme tadilinde?

Ne mi var:

- H. Sirket’in kendi adına ve 3.kisiler lehine garanti,
    kefalet, teminat vermesi veya ipotek dahil rehin hakkı tesis
    etmesi hususlarında sermaye

-Yönetim kurulunun sayısı, görev süresi, y.kurulu üyelerinin ücreti, ilanların şekli, genel kurul toplantılarının yapılması ile ilgili değişiklikler var...

hani diğer sektörlerde faaliyet?
    amaç konu olduğu gibi muhafaza ediliyor.
    hani çimento? hani inşaat?
    hani hani...

daha önceki amaç konuda şöyle bir madde var : Elektrik piyasası mevzuatına uygun olarak kendi
    elektrik ve ısı enerjisi ihtiyacını karsılamak üzere oto prodüktör
    lisansı çerçevesinde üretim tesisi kurmak, elektrik ve ısı enerjisi
    üretmek, üretim fazlası olması halinde söz konusu mevzuat
    çerçevesinde, üretilen elektrik ve ısı enerjisi ve/veya kapasiteyi
    lisans sahibi diğer tüzel kisilere ve serbest tüketicilere satmak....

hepsi bu....

başka sektörler şimdilik hikaye gibi.

teneke diye boşuna demiyoruz.

umut taciri bu çapsızlar, iblisler.

Yönetim Kurulu Başkanı ne demişti Uludağ'da basın mensuplarına.

Tekstide para yok, kim uğracak çaputlu,iple,boyayla...
    başka sektörlere dalacağız, hazır Uludağdayken kayacağız...
    sonrasında ne olmuştu.
    Teneke uçmuştu.
    aradan kaç yıl geçti?
    dört yıl geçmiş (Krokodil üstadın yalancısıyım)
    peki başka sektöre dalmışlar mı? dalmamışlar...
    kaymışlar mı? kaymışlar...
    peki kime kaymışlar?

Esas biriiinnnnnnnnnnn devamı....

iblisler,çapsızlar kaymada sınır tanımaz...
    ey umut tacirleri!

bu ülkenin bilgi edinme kanunu var...
    imkb si var...
    mahkemeleri var...
    her şeyi var.

hiç faaliyet yapmadan milletin kanını emmek, umut tacirliği yapmak sizlere yakışmaz.

deniyorki patronun haberi olmadan bu tahtada kuş uçmazmış(krokodil üstadın yalancısıyım)

inanmak istemiyorum ama yakışır mı Sönmez soy ismine?

üç kuruşluk teneke için mazlumun ahını almaya ne hacet var...?

yok mu ki?

Krokodil üstadın dediği gibi bunun öbür dünyası da var....

NOT:Sönmez Filament'in 4 yıldır değiştiremediği faaliyet alanı ve diğer konularlai ilgili bir yatırımcı olarak kafama takılan soruları gerekli mercilere taşımayı düşünüyorum...

siz de taşıyabilirsiniz.

Esas İkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

SÖNMEZ FİLAMENT SENTETİK İPLİK VE ELYAF SANAYİ A.Ş. / SONME [] 01.12.2008 16:11:10

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Konu:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

06.11.2008 tarihli Özel Durum Açıklamamızla ilgili ek açıklamadır.

1) Toplam Çıkarılan işçi sayısı 205 kişidir. Çıkartılan İşçilerle ilgili olarak toplam yükümlülüğümüz 2.421.019 YTL olup, bunun 346.360 YTL'si İhbar Tazminatı, 2.074.659 YTL'si ise Kıdem Tazminatlarından oluşmaktadır. Yükümlülükler şirket kaynaklarından ödenecektir. Şirket kaynakları ödemeleri karşılayacak seviyededir.
    2) Anonim Şirketimizin kapanması ve/veya tasfiyesi söz konusu olmayıp, yalnızca Polyester İplik İmalatı faaliyetlerimiz durdurulmuştur. Bundan sonra farklı ve daha karlı olabilecek alanlarda faaliyetler düşünülmekte olup, konu ile ilgili araştırmalar yapılmaktadır. Gelişmelere göre tarafınıza bilgi verilecektir.
    3) Mevcut makinelerimiz uygun alıcılar bulunması durumunda satılacaktır. Tesislerimiz ise uygun şartlarla kiralanabilecektir.
    4) İşten çıkış sonrası Toplam 14 Kişi kalacak olup, 4 kişi Taşeron firma işçisidir.
    5) Mali tablolarımıza etkiler zaman içinde farklı sektörlerde faaliyetlerin oluşup oluşmamasına göre değişecek olup, Polyester iplik imalatı ile ilgili esas faaliyet gelirleri ve giderleri oluşmayacaktır.

Bilgilerinize sunulur.

Ey yatırımcı korkmayın....
    Teneke'nin tasfiyesi sözkonusu değil.

Farklı alanlarda faaliyet ha...
    düşünün düşünün...

Duhul
    Nov 2009
    İkamet
    kocaeli
    Gönderi
    53

Esas

milleti soymaya devam ediyorlar üstadim.

Esas üççççççççç...

08-01-2009, 20:35

Türkiye'nin en köklü tekstil firmalarından olan Sönmez Filament üretimi tamamen durdurmasına karşın borsada işlem gören hisse senetleri baş döndürücü bir şekilde yükseliyor. Hisselerin yılbaşından bu yana artışı 2.5 kata yaklaştı.

Geçtiğimiz yılı 0.33 TL'den tamamlayan Sönmez Filament hisseleri, yeni yılda hızla yükselmeye başladı. Hisseler bugün ilk seans kapanış itibariyle tavan yaparak 0.70 TL'ye kadar yükseldi. Böylece sadece 1 hafta içerişsinde hisselerdeki artış yüzde 121'e ulaştı.

Sönmez Filament'in piyasa değeri de aynı dönemde 20 milyon TL'den fazla bir artışla 17.9 milyon TL'den 39.2 milyon TL'ye çıktı.

Halka açıklık oranı yüzde 5.68 olan Sönmez Fimanet'in piyasada 3.1 milyon adet hissesi işlem görüyor.

Sönmez Filament hisseleri, üretimin tamamen durdurulduğunun açıklandığı 6 Kasım 2008'de 0.53 YTL'den el değiştiriyordu.

Hisselerdeki bu değer artışı ile ilgili şirketten yapılan açıklamada 'kamuoyuna duyurulmamış bir durum yoktur' denildi. Ancak uzmanlar, özellikle hafta sonu Sönmez Grubu Başkanı Celal Sönmez'in grubun yeni hedefleri ile ilgili açıklamalarının hisseler üzerinde de bir beklenti yaratmış olabileceğini belirtiyor.

Yükselişi değerlendiren uzmanlar, "şirketin faaliyet alanının değişecek olması ile ilgili bir beklenti oluşmuş olabilir. Ayrıca spekülatif hareketler de etkili oluyor" diyor.

DAHA ÖNCE DE YAŞADIK, DİKKATLİ OLUN

Borsa Yatırımcıları Derneği Başkanı Ali Bahçuvan, bu hareketin tamamen manipülatif bir durum olduğunu ileri sürdü. "Buna benzer şeyleri geçmişte de yaşadık" diyen Bahçuvan, şöyle devam etti:

"Elinde hisse tutanlar, şirketin geleceği ile ilgili tedirgin olduklarında önce fiyatları yukarı çekip sonra satış yapabiliyor. Burada Sermaye Piyasası Kurulu'nun ve İMKB'nin dikkatli davranması lazım."Sönmez Filament'in tekrar üretime başlayacağı gibi haberlerin yükselişte etkili olabileceğine işaret eden Bahçuvan, "Ayrıca Sönmez Filament teksilden çıkıp başka bir alanda faaliyet gösterecek diye bir beklenti de oluşmuş olabilir. Ama böyle birşey varsa bunların açıklanması gerekiyor. Açıklanmıyorsa dolandırıcılıktan farkı yok. Biz bu tür durumu belirsiz hisselerde yatırımcılara temkinli olmalarını ve bulaşmamalarını öneriyoruz. Çok büyük risk var" dedi.

Eren Güler / Hurriyet

Esas

evet arkadaşlar herkes isyanlarda..nasıl olmayacaksınız???ben şahsen gözaltı pazarından hisse alır ama sönmeze gene bulaşmazdım,fakat yaklaşık 40 gün önce bir arkadaşım çeldi aklımı bulaştık bu kağıda.diyorum ya,0,30 ları gördüğünü bildiğim bu kağıdın 4 liraları bana her ne kadar balon gibi gelse de aldık bi kere.ama hissede bir cacık olmayacağa benziyor,speklerin oyunları haricinde,4,50 lerden bu yana hemen her gün aynı senaryo.bir iki dakika alıp bikaçkademe yükseltiyorlar sonra hep daha aşağı salıyorlar.ve bu 4,10 kadar ketirdi fiyatı.bilmem ama 4 liranın altını gösterecekler gibi çünkü kağıtta bir satıcı var ki alışlara hep satışla karşılık veriyor,böyle olunca da gerçek alıcı çıkmıyor.sanırım gerçekten tamamen patronun himayesinde bir kağıt.böyleleri adama zırnık koklatmazlar bilirim..şevkim kırılırsa bırakırım bu hisseyi..başka güzide hisseler varken nerden bulaştık bu lanet hisseye..
    offff.işlemlerini izledikce sinirimden ne yapacağımı bilmiyorum...amma gıcık kağıt ha..moral bırakmıyorlar..

Esas

Köklü olmanın gereğini yapın!
    Pamuklu'nun % 3 ü, Sönmez'in % 6 sının halka açık olduğu bu hisselerde patronların tahtalarına hakim olamamaları mümkün değil.
    Tahtanızda k/y nın soyulmasına izin vermeyin, çapsız ve iblislerin suç ortağı olmayın.

Tahtada beklentiyi ben yaratmadım.
    Bizzat Celal Sönmez yarattı.
    Zaman zaman bu beklenti küçük yatırımcının soyulması için kullanıldı.
    İçi boş firmanın anlamsız hareketlerine yetkili merciler sessiz kaldı, seyirci kaldı.

Başka sektörlere yatırım yapılıp yapılmayacağı konusunda şirketten açıklama yapılmalıdır.

Yapılmaması durumunda yönetim kurulunun düşeceği durum dört yıl önce açıklanmış. Borsa Yatırımcıları Dernek Başkanının ifadesini burada tekrarlamak istemiyorum.

Kağıdı çek yukarı ver milletin kucağına, çek yukarı ver kucağına....
    En son zirvesi 5.15 den vere vere buralara geldik.

bakalım daha neler göreceğiz?

Esas

TTAKAS.jpg

.................

Sayfa 3/507 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •