Sayfa 3/25 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 199 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Hala bir doktor dövmediniz mi?

Esas

Bu "hasta memnuniyeti % 85'lerde" ifadesinden emin misiniz ? Sağlıkta devrim denen şey sigortalılar için bile her hizmetin paralı hale gelmesi mi ? Bundan mı memnun herkes ?

Esas

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Fatih Altaylı'ya yakışır.

Bir doktora zaten yakışmazdı. İtirazım buna.

Eşim malesef kötü (hadi talihsiz diyelim) bir operasyon sonunda yarı sakat kaldı.
    Yüreyemiyor.

Ama hiçbir doktor dövmedim.

Bu lafı sadece başlığa bir atıfta bulunmak adına kullandım.
    sayın bora yaşar, ınanın eşinizin iyileşmemesine çok üzüldüm,
    yinede bizlere kızmadan yazdığınız yazı,hepimizin olması , ve nasıl davranması gerektiğini bize gösterdi.
    hastamıza bir şey oldumu ınanın sizler kadar acı çekiyoruz.

Esas

Alıntı Originally Posted by bunuel Yazıyı Oku
    Bu "hasta memnuniyeti % 85'lerde" ifadesinden emin misiniz ? Sağlıkta devrim denen şey sigortalılar için bile her hizmetin paralı hale gelmesi mi ? Bundan mı memnun herkes ?
    sağlık bakanlığının anketlerinde ve sayın sağlık bakanın televizyonlardaki konuşmalarında defalarca söylediği bir söz.
    daha yolun başındayız, yakında devlet hastahaneleride özelleştirilecek,
    ve biz kendimizi ifade edemediğimiz için, yandaş medya sesimizi yansıtmadığı için, halkımızın bundan hiç haberi yok.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Bunca tatsızlık arasında bir de iyi haber(ileti) vereyim...

Posta kutuma bir arkadaş yollamış:

Yararlı bir bilgi, paylaşmak istedim. Umarım ihtiyaç olmaz.

Subject: Fw: Sağlık 182 servis telefonu

AŞAĞIDAKİ TELEFON No.sunu
    BİLENLER BİLSİN BİLMEYENLERDE NOT ALSIN LÜTFEN. .....182.............NEDİR BU?
    İZAH EDEYİMün eşim Armağanın ayağı kilitlenir gibi oldu,ağrıdan avaz avaz bağırdı
    kalk acile gidelim dedim,yok dedi bu saate kimseyi bulamayız falan filan,Evde ağrı kesici
    ilaç melhem vardı sürdüm nisbeten iyi geldi,ALDI TELEFONU ELİNE 182 yi ARADI,
    TÜRKİYENİN HER TARAFINDAN ARAYABİLİRSİNİZ.KARŞISINA SAĞLIK BAKANLIĞI
    RANDEVU SERVİSİ ÇIKTI.
    ---ÖNCE BİR SEKRETER,AKABİNDE İLİGİLİ KİŞİ(konuşmaşlar şöyle gelişti)
    ---İsminiz,
    ---ARMAĞAN K....R,
    ---TC KİMLİK NO.nuz....................
    ---hangi servis..............
    ---ALSANCAK/İZMİR DEVLET HASTAHANESİ NÖROLOJİ SERVİSİNE,
    ---Randevunuz 26/12/2011de pazartesi saat 11.10 dadır....DENİLDİ.
    Bu sabah eşimi Alsancak Hst.sine götürdüm.11.10 da ekranda eşimin
    adı yazılı çıktı,beklemeden içeri aldılar,rontgenler çekildi,işlem tamam.
    BU BİR GERÇEK ÖYKÜDÜR,BAŞIMIZDAN GEÇMİŞTİR,NOT ALINIZ LÜTFEN.

Duhul
    Mar 2010
    İkamet
    erciyes yamaçları
    Gönderi
    24

Esas

arkadaşlar herkes kendini kandırıyor.

bu tür olaylar hayatın her anında gerçekleşebilir. kimi zaman hastanede doktorun başına gelebilir, herhangibi devlet dairesinde memurun başına gelebilir,özel sektörde karşınızda muhattap bulamadığınızda orada hiç bir şeyden habersiz güvenlik görevlisinin yada tam tersi olabilir hizmet veren ile hizmet alan yerdeğiştirebilr sonuç olarak her olay bu kadar ileri gitmez söz dalaşı ,araya birilerinin girmesi ,tokat....der biter .gündemi fazla takip etmem ama tahmin edebiliyorum birkaç gün bilemedin bir hafta yazılı basın,tv de yer alıp tarih sayfasında yeralır. saman alevi tarzında biraz ışık biraz ısı sonrası yok.

kimse olayın arkasında durmayacak, umrunda olmayacak
    (türk tabipler birliği,siyasetçisi iktidar muhalefetfark etmez ,medyası en yakın arkadaşları)

unutulup gidecek
    ki biz neleri unutmadık.....
    anlatmak istediğim toplum diye birşey yok sadece bireysellik (bencillik) var. her olayda olduğu gibi ateş düştüğü yeri yakıyor daha ötesi yok.
    insana değer vermediğimiz sürece böyle devam edip gidecek
    üzgünüm ama benim yorumum budur

Duhul
    Jan 2010
    İkamet
    BİZANS
    Gönderi
    354

Esas

Bende bişeyler yazayım istedim ama çok karmaşık duygular içindeyim açıkçası...halen Türkiyenin bir hastanesinde şu anda görevdeyim nöbetçi amiriyim(doktor değilim)...ölen doktorumuza çok üzüldüm ve bugün eylemde de yer aldım...bu tür saldırılara defalarca şahit oldum ve görevim gereği müdahale ettim maalesef...ayrıca her nöbetimde doktorlardan şikayetçi olan hasta ve yakınlarını dinledim şikayet dilekçelerini aldım...
    örneğin....benim hastamı yoğun bakıma almıyorlar durumu ağır durumu daha iyi olanı çıkartsınlar benim hastamı alsınlar diyenede rastladım...çocuk acilde dr la tartışıp dr un banane tohumuna paramı saydım diyen dr a da rastladım...acilde herkese küfür kafir saydıran hasta yakınına dayanamayıp kafa atan dr u tebrik edip hakkında olumlu rapor da yazmışlığım vardır...Sinirlenip dövmeye kalktığım dr da var bu arada...
    15 yılda şunu öğrendim doktorların çalışma şartları çok kötü...bir de şunu öğrendim hasta ve hasta yakını psikolojisini bilmiyorlar yada işlerine gelmiyor....insana insan muamelesi yapmıyorlar ve toplumda olumsuz bir algı var...eee bu da şiddeti doğuruyor...

Esas

Dövülecek Dr.ların haricindekilerin? acılarını ve elem,kederlerini anlıyor bedenimde yaşıyorum.Tüm tıp camiasının başı sağolun ALLAH tekrarından cümle TIP a gönül verenlerini böyle acıları yaşatmasın.Saygılarımla

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Milletvekili doktor dövdü

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, kaza yapan eşi ve oğlunun getirildiği Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tartıştığı Dr. Oğuz Eroğlu’na tekme tokat saldırdı. Milletvekili Üçer’i, çevredekiler güçlükle engelledi.

http://haber.gazetevatan.com/milletv...45065/1/Gundem

Başlığı duyan geliyor...

Sayfa 3/25 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •